אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווחי לונדון 2012: יותר מ-377 מיליון ליש"ט צילום: אם סי טי

רווחי לונדון 2012: יותר מ-377 מיליון ליש"ט

העלות הכוללת צפויה לעמוד על 8.92 מיליארד ליש"ט. שר הספורט האנגלי: "האולימפיאדה היתה הצלחה עצומה ומהווה הישג עצום לארגון התכנית במסגרת התקציב"

24.10.2012, 15:40 | סוכנויות הידיעות

אולימפיאדת לונדון 2012 והמשחקים הפראלימפיים צפויים לרשום רווח של 377 מיליון ליש"ט, במסגרת תקציב של 9.3 מיליארד ליש"ט, כך עולה מהנתונים שפורסמו בדו"ח הרבעון הכלכלי הסופי של הממשלה הבריטית.

קראו עוד בכלכליסט

העלות הכוללת של המשחקים צפויה לעמוד על 8.92 מיליארד ליש"ט. בנוסף, הוקצו 103 מיליון ליש"ט לכיסוי הסיכונים שנותרו בתכנית, כמו שימור הכפר האולימפי למטרות מורשת וסגירת קרוב ל-2,000 חוזים של Olympic Delivery Authority ושל הוועדה המארגנת (LOCOG). בסך הכל, הממשלה ציינה כי נותרו בתוך מסגרת התקציב 480 מיליון ליש"ט לכיסוי הוצאות.

נבחרת בריטניה באופניים. הצלחה מקצועית וכלכלית, צילום: אימג נבחרת בריטניה באופניים. הצלחה מקצועית וכלכלית | צילום: אימג'בנק / Gettyimages נבחרת בריטניה באופניים. הצלחה מקצועית וכלכלית, צילום: אימג

העלות הסופית המצופה של תכנית הבנייה והתחבורה של ODA מסתכמת ב-6.714 מיליארד דולר, נתון הנמוך ב-47 מיליון דולר מהנתון הקודם. החיסכון של ה-ODS על התכניות שלו טיפסו כעת ל-1.032 מיליארד ליש"ט. "לונדון 2012 היה הצלחה עצומה והיא מהווה הישג עצום לארגון התכנית הרחבה והמורכבת הזו בזמן ובמסגרת התקציב", מסר שר הספורט יו רוברטסון. "העבודה של צוותי הבנייה והאספקה, מטעם ה-ODA וה- LOCOG הציבה רף גבוה ואין לי ספק שאולימפיאדת לונדון 2012 הציבה מדד חדש לניהול משחקי האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים בעתיד".

הדו"ח מציין כי השינוי בעלות הסופית של ODA, נובע ממספר גורמים, ביניהם הפחתה כוללת של 46 מיליון ליש"ט בעלויות התחבורה, מתוכם 21 מיליון ליש"ט נבעו מהעברת עבודה ומימון ל- LOCOG. הדו"ח מדגיש גם כי בוצעה הפחתה של 15 מיליון ליש"ט בכסף שהוקצה לכיסוי סיכונים, בעוד ש-10 מיליון ליש"ט נחסכו בעלויות אדמה ותשתיות, בין השאר בשל תעריפי עסקים נמוכים מהמצופה.

"אנחנו שמחים שהמתחמים והתשתיות שהיינו אחראיים עליהם התגלו כהצלחה גדולה וסיפקו במה גדולה ותפאורה לאירוע הספורט הגדול בעולם, שהוצג בפני מיליוני צופים ולספורטאי האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים שהביצועים שלהם לא ישכחו", הוסיף דניס הון, מנכ"ל ODA. "אנחנו שמחים לדווח שנחסך עוד כסף באמצעות ניהול זהיר של כספי הציבור. אנחנו נכנסים כעת לשלב הסופי של עבודת ODA, העברת הכפר האולימפי לאלפי בתים חדשים ובניית קהילה שתתבסס, תצמח ותתפתח בעשורים הבאים – מורשת של אולימפיאדת לונדון 2012 לדורות הבאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות