אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל זינגה אישר: יפוטרו כ-200 עובדים, ייסגרו משרדים ברחבי העולם צילום: MCT

מנכ"ל זינגה אישר: יפוטרו כ-200 עובדים, ייסגרו משרדים ברחבי העולם

נמשכת צלילתה של ענקית המשחקים: החברה צפויה לסגור את משרדיה בבוסטון - ואף בגרמניה וביפן. החברה, שמנהליה נוטשים בזה אחר זה ומשקיעיה דורשים לפטר את מארק פינקוס, המנכ"ל - תולה את עתידה כעת בפרסום מקוון

24.10.2012, 14:00 | הראל עילם

מניית חברת המשחקים החברתיים זינגה נפלה אמש (ג') לנקודת שפל של כל הזמנים לאחר שמארק פינקוס, מנכ"ל ומייסד החברה, אישר את הדיווחים לפיהם החברה עומדת לפטר 5% מעובדיה ולסגור כמה ממשרדיה ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

הדיווחים החלו לאחר שרוב עובדי החברה בבוסטון קיבלו מכתב פיטורין. המשרד, שבבעלות זינגה מאז שרכשה את מפתחת המשחקים המקומית Conduit Labs ב-2010, העסיק כ-50 עובדים. כעת, לפי הצהרתו של פינקוס, מדובר במהלך גדול יותר במסגרתו החברה תפטר קרוב ל-200 עובדים. בנוסף, היא שוקלת לסגור את משרדיה בבריטניה וביפן.

13 משחקים פופולריים ייסגרו

זינגה נכנסה ליפן בקיץ 2010, תקופת הזהב של החברה, אז היא גייסה מאות מיליוני דולרים מחברות ענק כגון גוגל וסופטבנק היפנית. זינגה קנתה אז את מפתחת המשחקים Unoh, שריכזה את עיקר הפעילות של זינגה בתחום המובייל.

בנוסף ליציאה מיפן ובריטניה וסגירת זינגה בוסטון, החברה גם שוקלת להפסיק את הפיתוח והתחזוקה של 13 ממשחקיה הישנים יותר, ואף לעצור את הפיתוח הפעיל של The Ville -משחק הפייסבוק דמוי ה-Sims של החברה, שהוביל לתביעת זכויות יוצרים כנגד זינגה מצד ענקית המשחקים אלקטרוניק ארטס. זינגה תעביר כנראה את תחזוקת המשחק למשרדיה בהודו.

המנהלים נוטשים את הספינה

פינקוס רמז כי החברה שוקלת לפטר עובדים בתחילת החודש, לאחר שהוריד את תחזיות הכנסות החברה לשנה הפיסקלית, מ-1.25 מליארד דולר ל-1.08 מיליארד דולר. בדו"ח הרבעוני שלה שגם פורס אמש, פייסבוק ציינה כי החלק היחסי של זינגה בהכנסותיה - היא עדיין יצרנית ההכנסות המובילה של הרשת החברתית - ירד מ-12% ל-7% בלבד.

בעוד שזינגה מפטרת עובדים, לא מעט כבר פרשו או ביקשו לפרוש מהחברה בעקבות המגבלות שהחברה הציבה על מכירת המניות בחודשים הראשונים להנפקה הפומבית, אז החברה עדיין נסחרה לפי שווי שוק גבוה ומכובד. בנוסף, בכירים רבים עזבו את החברה בחודשים האחרונים, ביניהם מפתח המשחק המצליח ביותר שלה, סיטיוויל, וכן סמנכ"ל התפעול, סמנכ"ל המובייל, סמנכ"ל המוצרים, סמנכ"ל הטכנולוגיות וסמנכ"ל השיווק.

ערוץ הכנסות פוטנציאלי: פרסום מקוון

מניית החברה נסגרה אתמול על 2.20 דולר למניה, ירידה של 5% ביום וירידה של 85% בחצי השנה האחרונה. החברה מוערכת כעת ב-1.67 מיליארד דולר, כאשר בשיאה עברה את רף ה-11 מיליארד דולר. המשקיעים החלו בארבעת החודשים האחרונים לדרוש מהדירקטוריון לשקול למכור את החברה, ולפטר את פינקוס.

החברה שוקלת כעת לפתח ערוץ הכנסות נוסף ולהשיק פלטפורמת פרסומות. מודל ההכנסות של החברה נסמך עד כה על מכירת מוצרים וירטואליים במתכונת פרימיום, אבל המודל הוכיח שהוא אינו יציב ופחות מ-1% מכל השחקנים ביצעו רכישות במשחק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות