אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אישור הסדר הנושים של מפעל פניציה נדחה לשבוע הבא

אישור הסדר הנושים של מפעל פניציה נדחה לשבוע הבא

השופט עילבוני החליט על דחיית האישור לצורך סגירה של "קצוות משוחררים" בהסדר. בדיון בביהמ"ש אמר הנאמן כי הוא ימשיך ללוות את המפעל גם בשנים הבאות כדי להבטיח שהרוכשת קרן פורטיסימו תעמוד בתשלומים להם התחייבה לנושים

25.10.2012, 08:42 | ענת רואה

נאמן פניציה, רו"ח חן ברדיצב, ימשיך ללוות את מפעל הזכוכית גם תחת בעליו החדשים, קרן פורטיסימו, לאחר שבית המשפט יאשר את הסדר הנושים שהציג, וזאת במטרה לדאוג לכך שכל התנאים המנויים בהסדר יתקיימו, כך שפורטיסימו תעביר בתמורה לנושים את התשלומים להם התחייבה — כך הודיע אתמול הנאמן בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בנצרת.

קראו עוד בכלכליסט

לסגור את המעגל

 

השופט עטאף עילבוני קבע בסוף הדיון כי אישור הסדר הנושים יעשה רק בשבוע הבא, מאחר "שנראה כי עדיין יש כמה קצוות שנותרו משוחררים ויש לעשות עוד על מנת לקשור אותם ולסגור את המעגל", ובין היתר לגבי קבלת אישור הממונה על ההגבלים העסקיים לעסקה.

אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי פורטיסימו בניהולו של יובל כהן תרכוש את המפעל ותשלם תמורתו 80 מיליון שקל ב־4 תשלומים שנתיים, אך 60 מיליון שקל מתוכם מותנים בהתקיימותם של אירועים שונים ובהם מתן הלוואה של הקרן למפעלים במצוקה, אספקת גז דחוס במכליות למפעל ולבסוף התשלום האחרון שיותנה בכך שהמפעל יחובר לצינור הגז הטבעי.

יובל כהן, שותף מנהל בפורטיסימו יובל כהן, שותף מנהל בפורטיסימו יובל כהן, שותף מנהל בפורטיסימו

עו"ד אהוד גינדס המייצג את הנאמן אמר בדיון אתמול כי קרן פורטיסימו לא היתה מוכנה לקחת את כל הסיכון על עצמה לבד, משום שהחברה ממשיכה להפסיד, ולכן נקבעו התנאים בהסכם. "אין לנו הצעה של 180 מיליון שקל במזומן וזה טבעי שגם המשקיע ירצה לגדר את הסיכונים שלו, לכן חלק מהתשלומים מותנים באירועים שקשורים להסכמים".

לדבריו, כל התנאים הקיימים בהסכם נעשו בתיאום עם רשות הגז, משרד האנרגיה והתמ"ת ו"כדי לממש אותו במועד יידרשו לאורך הדרך הסרת מחסומים שלטוניים". עם זאת לדבריו מדובר "בנושאים פתירים, כל הגורמים מעורבים ולכולם יש רצון טוב ואני חושב שנעמוד במשימה. המשאיות שמוליכות את הגז מחייבות אישור משרד התחבורה והדבר בתהליך עבודה, אין לנו כוונה להתעורר בספטמבר 2013 ולהגיד שלא עמדו במועד. זה תהליך שנלווה אותו לכל הדרך. אם נחשוב שיש עיכוב או בעיה נפנה לביהמ"ש".

לכל היותר 30% מהחוב

 

לדיון הגיע עו"ד אייל רוזובסקי המייצג את חברת הדלק פז אשר טוענת כי פניציה חייבת לה 22 מיליון שקל, כאשר לגבי חלק מהחוב החברה במעמד של נושה לא מובטח, כלומר הם יקבלו לכל היותר רק 30% מהחוב, כמו כל יתר הספקים. לדבריו "אנו לא חושבים שהיום חגיגי, כי אנחנו חושבים שנקבל פחות מ־30%. במקרה הטוב מה שישאר יהיה 30%, הנושים כאן יקבלו הרבה פחות מ־30%". עו"ד רוזובסקי גם הביע התנגדות להסכם עם הבעלים הקודם חברת גרדיאן האמריקאית לפיו האחרונה תוותר על 22 מיליון שקל המגיעים לה ובתמורה תופטר מכל טענה עתידית או תביעה כלפיה. לדברי רוזבסקי הספקים מעוניינם להשאיר לעצמם האפשרות לדרוש את מלוא הכסף המגיע להם מהבעלים לשעבר.

בדיון ציין עוד הנאמן כי הבנקים הסכימו "לויתורים שאינם טריוויאליים ומבטאים אחריות לטובת הנושים הרגילים", בכך שהסכימו לספוג תספורת של 15% בכדי להשאיר כסף בקופה שיאפשר להחזיר כסף גם לנושים הרגילים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות