אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הקמת הטיילת הצפונית בחוף הרצליה צילום: שרון יערי

אושרה הקמת הטיילת הצפונית בחוף הרצליה

ועדת הערר קיבלה עם זאת את עמדת המתנגדים שיש לשמור על מרחק של לפחות 30 מטר מקו החוף ולכן יש להסיט את תוואי הטיילת במקומות בהם המרחק קטן יותר

25.10.2012, 15:53 | דותן לוי

ועדת הערר המחוזית של מחוז תל אביב אישרה היום (ה') את בניית הקטע הצפוני של הטיילת בחוף בהרצליה ובכך דחתה את הטענות שהועלו במסגרת ערעורם של שני חברי מועצת העיר הרצליה, דרור עזרא וירון עולמי יחד עם אדם טבע ודין, מלבד הטענה הנוגעת למרחק הטיילת מקו המים.

קראו עוד בכלכליסט

הערר הוגש נגד בקשתה של החברה העירונית לפיתוח התיירות בהרצליה להיתר בניה שיאפשר את הקמתה של טיילת ופארק חופי באורך של 590 מטר ממלון דניאל ועד מגדל הצוק ותהווה המשך לטיילת הדרומית הממשיכה עד למרינה. ההיתר התקבל במאי 2012 וכחודשיים לאחר מכן הוגש הערר בעת שהתחילו העבודות. המתנגדים טענו כי אישור ההיתר על ידי ועדת הרישוי ולא על ידי הוועדה לתכנון ובנייה עומד בניגוד עניינים של ראש העיר ומהנדס העירייה אשר כיהנו באותה עת גם כחברי דירקטוריון החברה לפיתוח.

עוד טענו המתנגדים כי בשל הרגישות הסביבתית והציבורית היה מקום לדרוש חוות דעת סביבתית וכן את מעורבות המשרד להגנת הסביבה. בנוסף טענו המתנגדים כי לבנייה במקום לא היו תוכניות מפורטת וכי היה מקום להגיש בקשה לוועדה המחוזית לאישור התוכנית. בהמשך טענו המתנגדים כי טיילת אינה נמנית עם השימושים המותרים לאזור וכי היא סותרת את תוכנית המתאר לחופים האוסרת על בניה במרחק הקטן מ-100 מטר מקו החוף ולכן אין בסמכות הוועדה המקומית לאשר את בנייתה.

ועדת הערר דחתה את כל הטענות הללו אך קיבלה את הטענה, שנתמכה גם על ידי חוות דעת של אנשי מקצוע, לפיה בניית הטיילת במרחק הקטן מ-30 מטר מקו המים תגרום לנזק לרצועת החוף החולי ולכן קבעה כי בנקודה מסוימת שבה המרחק קטן מכך יש להסיט את תוואי השביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות