אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת פייסבוק: סיטיגרופ פיטרה שני אנליסטים שחשפו מידע מקדים סודי צילום: בלומברג

הנפקת פייסבוק: סיטיגרופ פיטרה שני אנליסטים שחשפו מידע מקדים סודי

מארק מהאני, אנליסט האינטרנט הבכיר בסיטיגרופ פוטר מתפקידו, וייאלץ לשלם קנס של 2 מיליון דולר על חלקו בפרשה. החתם הראשי בהנפקה, מורגן סטנלי, ספג ביקורת קשה לאחר שחשף בפני לקוחות נבחרים תחזיות לפני ההנפקה

27.10.2012, 09:04 | סוכנויות הידיעות
מארק מהאני, אנליסט האינטרנט הבכיר בסיטיגרופ פוטר מתפקידו, וייאלץ לשלם קנס של 2 מיליון דולר לרגולטורים במסצ'וסטס, במסגרת ההאשמות כי הבנק חשף בצורה לא הולמת מידע על ההנפקה של פייסבוק ונתונים על חברות טכנולוגיות אחרות.

זו הפעולה הראשונה שננקטה נגד המעורבים בחשיפת מידע פיננסי רגיש לפני ההנפקה בגובה 16 מיליארד דולר שביצעה במאי חברת המדיה החברתית. החתם הראשי בהנפקה, מורגן סטנלי, ספג ביקורת קשה לאחר שחשף בפני לקוחות נבחרים תחזיות מעודכנות של ההכנסות והרווחים של פייסבוק עוד לפני ההנפקה, והותיר את שאר ציבור המשקיעים בחשיכה.

במקרה של סיטיגרופ, עולה מהתביעה כי אנליסט זוטר שעבד תחת מהאני שלח בדואר האלקטרוני מידע לעיתונאים ולאתר הטכנולגיה טקראנץ', שאף פרסם חלק מהמידע בבלוג. סיטיגרופ הואשמו בהפרת חוקי ני"ע במדינת מסצ'וסטס, שאוסרים על אנליסטים בחברות חיתום לשלוח "מידע כתוב או תוכן כתוב אחר" אלא רק 40 ימים אחרי ההנפקה.

מסיטי נמסר כי מהאני והאנליסט הזוטר פוטרו, וכי הם מרוצים מכך שהעניין נפתר. וויליאם גלבין, שעומד בראש רשות ני"ע במסצ'וסטס מסר כי המשרד שלו חוקר חתמים נוספים שהיו מעורבים בהנפקה, ביניהם מורגן סטנלי, גולדמן זאקס וג'י.פי.מורגן.

אולם מנגד טוענים מומחים משפטיים כי לא ניתן לקבוע בוודאות כי חוקי התעשייה אוסרים על חברות ברוקראג' להעביר מידע דרך שיחת טלפון לקבוצות נבחרות של לקוחות, כפי שקרה במורגן סטנלי. עד כה, לא ננקטו צעדים רגולטוריים נגד מורגן סטנלי או האנליסטים בחברה.

זו לא הפעם הראשונה שמהאני מואשם בהעברת מידע לעיתונאים. באפריל נשלח לו מכתב נזיפה מהבנק, שבו נטען כי הפר את החוקים כאשר שוחח עם עיתונאים מסוכנות בלומברג והניו יורק טיימס מבלי לקבל קודם לכן אישור משפטי. אולם שבועות ספורים לאחר מכן העביר מהאני תחזית הכנסות על יוטיוב לכתב בעיתון הצרפתי, קפיטול מגזין. מהאני עבר לסיטיגרופ ב-2005 מגלאון גרופ, קרן הגידור בראשותו של ראג' ראג'רטנאם, שהורשע במסחר במידע פנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות