אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: מחירי בתי היוקרה בהמפטונס צנחו ב-23%

ארה"ב: מחירי בתי היוקרה בהמפטונס צנחו ב-23%

האזור, הנחשב ליעד הקיץ המועדף על תושבי מנהטן, משך אליו קונים שהתמקדו בנכסים זולים. זאת הודות לריבית הנמוכה על המשכנתאות

28.10.2012, 11:04 | סוכנויות ידיעות

מחירי הבתים בהמפטונס בניו יורק, שנחשב ליעד הקיץ המועדף על תושבי מנהטן, נפלו ברבעון השלישי של השנה. זאת על רקע הריבית על המשכנתאות שבשפל, אשר מיקדה את תשומת הלב של הקונים על נכסים זולים יותר.

קראו עוד בכלכליסט

המחיר החציוני של בתים שנמכרו בשלושת החודשים שהסתיימו בספטמבר, נפל ב-10% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ל-765 אלף דולר. לעומת זאת, המחיר החציוני של בתי היוקרה בהמפטונס ובנורת' פורק, צנח ב-23% ל-4.23 מיליון דולר. קרוב ל-63% מהעסקאות למכירת בתי יוקרה, היו עבור בתים בשווי הנמוך מ-5 מיליון דולר. כך על פי דו"ח שחיברו משרד השמאים הניו יורקי מילר סמואל וסוכנות הנדל"ן פרודי נשאל דאגלס אלימן.

בית למכירה בארה"ב. המחירים בהמפטונס נפלו , צילום: אי פי איי בית למכירה בארה"ב. המחירים בהמפטונס נפלו | צילום: אי פי איי בית למכירה בארה"ב. המחירים בהמפטונס נפלו , צילום: אי פי איי

"נכסים במיליוני דולרים, זה המותג של ההמפטונס", אומר ג'ונתן מילר, נשיא מילר סמואל. "אך יש יוצאי דופן, כך שהתחום אינו חד מימדי כפי שהיה בימי השיא".

לדברי מילר, מחירי נכסים, הנמוכים ב-30% מהשיאים שנרשמו ב-2007, משכו קונים חדשים לשוק הדיור המשני בהמפטונס. בתים בשווי הנמוך ממיליון דולר, שמושכים קונים הנסמכים על משכנתאות, היוו 70% מהמכירות ברבעון, בשל הריבית הנמוכה על המשכנתאות.

סוכנות תיווך הנדל"ן בראון האריס סטיבנס, פרסמה אף היא דו"ח על שוק הדיור בהמפטונס, ממנו עולה כי מספר הבתים שנמכרו בהמפטונס ברבעון עבור פחות ממיליון דולר, זינקו ב-25% משנה שעברה. כתוצאה מכך, ירד המחיר החציוני של בתים פרטיים ל-850 אלף דולר, ירידה של 6% מהרבעון השלישי של 2011. "ישנם לא מעט אנשים שמודאגים בגלל וול סטריט", אומר גרגורי היים, כלכלן בכיר בסוכנות הניו יורקית. "התשואה על אג"ח היא בשפל, ואנשים מניחים שהנדל"ן יספק יציבות ושיעורי החזר גבוהים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות