אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פולאר השקעות העבירה 1.5 מיליון שקל - והמו"מ עם מחזיקי האג"ח ימשך

פולאר השקעות העבירה 1.5 מיליון שקל - והמו"מ עם מחזיקי האג"ח ימשך

לאחר מאבקים בין הנהלת החברה, קרן אוריגו והמחזיקים בחודש האחרון, שכמעט הובילו לפירעון של סדרת האג"ח, הסכימו הצדדים לחזור למו"מ לתקופה מוגבלת

28.10.2012, 12:04 | אסף גילעם
מחזיקי האג"ח של פולאר חוזרים לשולחן המו"מ. פולאר השקעות שבשליטת איש העסקים האמריקאי ז'יל פלדמן (40%) הודיעה כי העבירה לנאמן אג"ח ו' (הסדרה היחידה של החברה) סך של 1.5 מיליון שקל מהתמורה בפרויקט 51 שבניו יורק, לטובת תשלום הריבית שטרם שולם. הצדדים יחדשו מו"מ להסדר לתקופה מוגבלת של 21 יום.

על אף שמתווה להסדר הושג כבר באוגוסט, הצדדים לא התקדמו להשלמת ההסדר מאז. מחזיקי האג"ח הינם הנושים הגדולים של פולאר השקעות, עם חוב שעומד על כ-107 מיליון שקל, אשר לא מובטחים בביטחונות. לעומתם, קרן המנוף אוריגו, לה חייבת החברה כ-65 מיליון שקל, נהנית משיעבוד על כלל נכסי החברה. בנוסף, לחברה חוב מול הבנקים בהיקף של כ-18 מיליון שקל אשר מובטחים בביטחונות.

ז ז'יל פלדמן, בעל השליטה בפולאר ז

מחזיקי האג"ח אישרו כבר בתחילת באוקטובר בפה אחד את ההחלטה לנקוט בהליכים משפטים כנגד החברה, נושאי המשרה וצדדים שלישיים, כולל הגשת כתב פירוק. ה"צדדים השלישיים" שמוזכרים הם קרן המנוף אוריגו, אשר לטענת המחזיקים מנהלת בפועל את החברה, מעכבת את ההסדר ומקדמת את החברה לפירוק.

במהלך השבוע החולף התנהלו מגעים בין הצדדים, כשהמחזיקים אישררו את ההחלטה לפירוק, ואז הסכימו המחזיקים להשהות את קידום הליכי הפירוק עם העברות מחצית מתשלום הריבית, והגדרת זמן מוגבל למו"מ. תשלום הסכום של 1.5 מיליון שקל התקבל ביום שישי האחרון ממימוש הנכס של פולאר ברחוב 51 בניו יורק, חלק של פולאר בנכס שועבד לטובת אוריגו, שהסכימה לוותר על סכום זה לטובת התשלום למחזיקים. לצדדים נותר עד ל-15 בנובמבר לקדם את המו"מ.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות