אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נייקי תשלם כ-250 מיליון דולר לרורי מקלרוי צילום: איי אף פי

נייקי תשלם כ-250 מיליון דולר לרורי מקלרוי

מקלרוי קרוב לסיכום חוזה לעשר שנים עם ענקית ייצור ציוד הספורט. מקלרוי הרוויח עד גיל 23 סכום של 15 מיליון ליש"ט

28.10.2012, 16:32 | סוכנויות הידיעות

במונחים של הכנסות מהקריירה רורי מקלרוי עוד רחוק במידה ניכרת מהגיבור שלו, טייגר וודס, אך יליד צפון אירלנד עשוי להיכנס לקטגוריה פיננסית חדשה, במידה שההסכם שלו בגובה 250 מיליון דולר (156 מילון ליש"ט) עם נייקי יאושר באופן סופי. 

קראו עוד בכלכליסט

שמועות לגבי ההתקשרות של מקלרוי עם נייקי, מתגברות מזה זמן מה, אף שחברת הניהול של שחקן הגולף אינה מוכנה להגיב על הספקולציות. עם זאת, על פי הערכות מקלרוי קרוב לסיכום חוזה לעשר שנים עם ענקית ייצור ציוד הספורט, במסגרתו הוא ישנה לבוש לראשונה מאז פצח בקריירה מקצועית את הציוד שלו.

מקלרוי הרוויח עד גיל 23, 15 מיליון ליש"ט בקריירה שלו. עסקה עם נייקי תבטיח לו מעמד הכנסות הגבוה יותר מכל שחקן גולף אירופי אחר, אם כי הוא עדיין יהיה רחוק למדי מוודס, צילום: איי אף פי מקלרוי הרוויח עד גיל 23, 15 מיליון ליש"ט בקריירה שלו. עסקה עם נייקי תבטיח לו מעמד הכנסות הגבוה יותר מכל שחקן גולף אירופי אחר, אם כי הוא עדיין יהיה רחוק למדי מוודס | צילום: איי אף פי מקלרוי הרוויח עד גיל 23, 15 מיליון ליש"ט בקריירה שלו. עסקה עם נייקי תבטיח לו מעמד הכנסות הגבוה יותר מכל שחקן גולף אירופי אחר, אם כי הוא עדיין יהיה רחוק למדי מוודס, צילום: איי אף פי

החוזים הנוכחיים של מקלרוי כוללים את Titleist, שמספקת לו את מקלות הגולף והכדורים, את מפעילת בתי המלון מדובאי Jumeirah, את יצרנית משקפי השמש אוקלי, את בנק סנטנדר ואת יצרנית השעונים Audemars Piguet, והם מכניסים לו לפי הערכות 10 מיליון דולר (6.25 מיליון ליש"ט). בנוסף לכך, מקלרוי גרף בונוסים עבור שתי האליפויות הגדולות בהן זכה עד כה.

נייקי בדרך כלל מתעקשת לקבל בלעדיות על הספורטאים המובילים שלה, אסטרטגיה שבאה לידי ביטוי בתשלומים שיוענקו קרוב לוודאי לאותם ספונסרים של מקלרוי, שהחוזה איתם לא עומד להסתיים בזמן הקרוב. החוזה עם Titleist מסתיים בסוף השנה הנוכחית, ובשלב זה הארכה שלו לא נראית כמו אפשרות סבירה למדי.

מקלרוי הרוויח עד גיל 23, 15 מיליון ליש"ט בקריירה שלו. עסקה עם נייקי תבטיח לו מעמד הכנסות הגבוה יותר מכל שחקן גולף אירופי אחר, אם כי הוא עדיין יהיה רחוק למדי מוודס.

וודס הרוויח ב-1996 40 מיליון דולר (25 מיליון ליש"ט) מחוזה לחמש שנים עם נייקי. כאשר החוזה הזה הוארך ב-2001 השווי שלו זינק ל-105 מיליון דולר (66 מיליון ליש"ט). על אף נפילתו של וודס בשנים האחרונות, השווי של עסקת נייקי שלו ככל הנראה לא פחת. למרבה העניין, שיווק משותף של וודס ומקלרוי ביחד עשוי להתגלות ככזה המטיב עם שני השחקנים.

נתונים סטטיסטיים, שפורסמו בארצות הברית ב-2011 מצביעים על כך שוודס הרוויח מחוץ למשחק 62 מיליון דולר (39 מיליון ליש"ט), פיל מיקלסון הרוויח 38 מיליון דולר (24 מיליון ליש"ט) – באותה שנה לבד, זאת בהשוואה למקלרוי שהרוויח 5.9 מיליון דולר (3.7 מיליון ליש"ט).

נייקי בהחלט מחשיבים את מקלרוי כבעל גורם משיכה, ובאופן כללי הוא מוגדר כבעל יכולות שיווק אינסופיות, בשל הדימוי הנקי שלו ויכולתו להימנע משערוריות, זאת מלבד לביצועים שלו על המגרש. על אף מערכת היחסים שלו עם שחקנית הטניס קרולינה ווז'ניאקי, שחתומה באדידס, מקלרוי הצליח להימנע מיחסי ציבור שליליים בעוד הקריירה שלו הולכת ומשגשגת.

נייקי נשארה לתמוך בוודס גם לאחר שנחשפו הפרטים המביכים על חייו האישיים, שהובילו לכך שהשחקן האמריקאי הפסיד הסכמי ספונסרשייפ אחרים. התקרית עם זאת, הצליחה להביך את המותג, שהעניק לו חסות לאורך כל הקריירה שלו.

נייקי נפגעה גם מהמעצר של שחקן ה-NFL מייקל ויק, שהואשם בארגון קרבות כלבים, ולאחרונה נאלצה להתמודד עם נפילתו של לאנס ארמסטרונג. הספורטאים הללו היו בעלי חוזה ספונסרשייפ ידועים עם נייקי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות