אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופית: רמי שביט לא ירכוש את מניות ישאל בניו פארם צילום: לם וליץ

סופית: רמי שביט לא ירכוש את מניות ישאל בניו פארם

זאת משום שמרבית המשאבים הניהוליים והכספיים של המשביר מופנים לבעיה אליה נקלעה רשת אופיס דיפו ולהקמת רשת הסופרמרקטים

28.10.2012, 16:07 | אורנה יפת

עכשיו זה רשמי: רמי שביט, בעל השליטה במשביר לצרכן, לא ירכוש את מניות ישאל בניו פארם. ישאל והמשביר לא הגיעו להסכמות בדבר העברת כ-32% ממניות ניו פארם שמחזיקה ישאל לידי המשביר, והיום (א') אישר דירקטוריון ישאל להנהלת החברה לפעול למכירת המניות לגורם שלישי. יצוין כי לשביט יש זכות סירוב ראשונית, אך בשלב זה אין בכוונתו להפעיל אותה.

קראו עוד בכלכליסט

ישאל נמצאת בבעלות קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי. בהודעה מטעמה לבורסה, מסרה היום (א') החברה כי לאור מצבה של החברה ואי הגעה להסכמות עם המשביר בנושא מכירה למשביר של מניות ניו פארם, המוחזקות על ידה, קיבל היום דירקטוריון החברה את המלצת ההנהלה, לפעול למכירה של מניות ניו פארם לרוכשים חלופיים.

רמי שביט, בעל השליטה במשביר לצרכן, צילום: לם וליץ רמי שביט, בעל השליטה במשביר לצרכן | צילום: לם וליץ רמי שביט, בעל השליטה במשביר לצרכן, צילום: לם וליץ

לרמי שביט אין כיום יכולת או עניין לרכוש את מניות ניו פארם שבידי ישאל, שכן מרבית המשאבים הניהוליים והכספיים של המשביר מופנים לפתרון הבעיה אליה נקלעה רשת אופיס דיפו שבשליטת המשביר וכן להקמת רשת הסופרמרקטים קוסט 365 שתושק בסוף החודש.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר שביט, "אנחנו לא קונים את המניות כרגע כי אנחנו לא חושבים שצריך לרכז היום כספים עבור השקעות אקוויטי. למשביר יש שליטה בניו פארם ואנחנו פועלים יחד עם ישאל למכירת המניות לגורם שלישי". לדבריו, "קמן, החברה האם של ישאל נכנסה לקשיים וכל הקבוצה עוברת זעזוע, אך זה לא פוגע בניו פארם שכן המשביר היא זו שמתפעלת את רשת הדראגסטורים בחמש שנים האחרונות".

שביט איננו מוכן לוותר על שליטה של המשביר ברשת ניו פארם ולדבריו, אינו זקוק לרכישת יתרת המניות. "אין הגיון לקנות מניות מיעוט. יש לי התמודדות כרגע עם דברים אחרים. לצערי המשאבים שלי כרגע מופנים לאופיס דיפו, ואין לי צורך לקחת כסף חדש ולהשקיע במניות שלא משפרות לי את השליטה. אבל נשמח אם יהיה צד ג' שיקנה את המניות".

השווי של ניו פארם מוערך בכ-190 מיליון שקל וחלקה של ישאל לפי שווי זה הינו כ-62 מיליון שקל. "בעבר הצעתי לקנות את המניות, אבל כיום קשה מאד לממן עסקאות אקוויטי באמצעות הבנקים ומבחינתי גם אין בזה צורך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות