אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת החלטת הריבית: הדולר עלה ב-0.4% ל-3.89 שקלים צילום: שאטרסטוק

לקראת החלטת הריבית: הדולר עלה ב-0.4% ל-3.89 שקלים

היורו טיפס ב-0.1% ושערו היציג נקבע על 5.02 שקלים. לפי מחלקת המחקר של FXCM הדולר צפוי להמשיך ולעשות את דרכו מעלה, ייתכן אף מעבר ל-3.90

29.10.2012, 15:46 | גיא בן סימון

שוק המט"ח התנהל היום (ב') בעליות בציפייה להודעת הריבית של בנק ישראל לחודש נובמבר. בנק ישראל צפוי להותיר הערב (17:00) את הריבית ברמתה - 2.25%.

הדולר עלה ב-0.4% ל-3.89 שקלים. היורו טיפס ב-0.1% ל-5.02 שקלים.

המסחר בניו יורק לא ייערך הערב על רקע סופת ההוריקן "סנדי". מושלי מדינות ניו יורק, ניו ג'רזי וקונטיקט נערכים לפגיעתה של סופת ההוריקן סנדי היום, אשר להערכת מומחים עלולה להתפתח לסערה החמורה ביותר שהיכתה אי פעם בחוף המזרחי של ארה"ב.

"לאור המדד האפסי של חודש ספטמבר, החשש מבועת נדל"ן והסיכונים המקומיים והגלובליים למשק הישראלי, בנק ישראל צפוי להותיר גם החודש את הריבית", כך לפי FXCM ישראל. "ההשפעה על הדולר צפויה להיות מינורית". לפי מחלקת המחקר של FXCM הדולר צפוי להמשיך ולעשות את דרכו מעלה, ייתכן אף מעבר ל-3.90 ולעבר 3.93.

לדברי יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו, "אי הוודאות באשר לעתיד חבילת הסיוע ליוון ולאור המחלוקות באשר לדרישה מיוון ומעמד יתרת החוב הממשלתי מעיבים על חוסנו של היורו ותומכים בחולשתו. התחזקות הדולר אל מול האירו באה לידי ביטוי גם בזירה המקומית, אולם היצעי מט"ח הצפויים סביב רמת 3.9 שקלים לדולר עשויים להמשיך ולמתן פיחות משמעותי בשער השקל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות