אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קמן אחזקות: רוני אלרואי מציע לפרוע את האג"ח תמורת 10 מיליון שקל

קמן אחזקות: רוני אלרואי מציע לפרוע את האג"ח תמורת 10 מיליון שקל

בהצעה שגיבש לאחר שיחות עם נציגות המחזיקים, הציע בעל השליטה בקמן לפרוע את כלל הסדרות של החברה בתשלומים במשך שלוש שנים. ההצעה מותנת בהפיכת קמן לחברה פרטית

29.10.2012, 12:04 | אסף גילעם

רוני אלוראי, בעל השליטה בקבוצת קמן פנה למחזיקי סדרות האג"ח של קמן אחזקות בהצעה להסדר. לפי ההצעה, שמופנית רק למחזיקי האג"ח (ולא ליתר נושי החברה) מציע אלרואי לפרוע את כלל הסדרות תמורת הזרמה של 10 מיליון שקל, במשך שלוש שנים. בנוסף, יזכו המחזיקים לפי ההצעה לתשלום נוסף של 2.5 מיליון שקל בתום השנה השלישית בכפוף לכך שאלרואי ישקיע בחברות נוספות בקבוצה. ההצעה תהיה בתוקף למשך שבועיים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

הצעתו של אלרואי כפופה לעריכת הסדר מלא, אשר יזדקק לאישור מחזיקי האג"ח והרשויות הרלוונטיות ואישור לפי סעיף 350 לחוק החברות בבית המשפט. אלרואי דורש כי כחלק מן ההסדר יהיה גם צו של בית המשפט המורה על העברת כלל מניות קמן אחזקות שבידי הציבור, כך שהיא תהפוך לחברה פרטית.

מנגד, כניסתו של ההסדר לתוקף לא תותנה בצו פירוק או צווי כינוס על נכסי החברה והוא ייערך גם אם החברה תגיע באמת לפירוק. בתמורה מבקש אלוראי מהמחזיקים פטור מכל תביעה כלפיו וכלפי נושאי משרה בקמן אחזקות.

קבוצת קמן מתנדנדת בין הסדר לפירוק בחודשיים האחרונים. בנק דיסקונט שדחה את הצעת ההסדר של החברה באוגוסט, החל, במקביל לבנקים נוספים, לממש את השעבודים השונים שניתנו לו. לקבוצה חובות בהיקף של כ-734 מיליון שקל, כשמחציתם לבנק דיסקונט. לדיסקונט שיעבוד על מרבית נכסי הקבוצה המרוכזים תחת החברה הנכדה קמן תעשיות. דיסקונט והנהלת קמן מנסים לאתר משקיע שיכנס להשקעה בקמן תעשיות, כשבין השמות של משקיעים אפשריים עלו קן סקיי וקרן מרתון.

דיסקונט, לאומי ומזרחי הגישו בקשות למימוש השעבודים לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ודיון צפוי להיערך מחר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות