אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נספרסו מצטרפת לגל עליות המחיר: הקפסולות מתייקרות ב-13 אגורות

נספרסו מצטרפת לגל עליות המחיר: הקפסולות מתייקרות ב-13 אגורות

לדברי החברה, "לאחר ארבע שנים בהן נשמר מחיר הקפה ללא שינוי, יתבצע עדכון למחיר הקפסולות"

29.10.2012, 15:02 | גיל קליאן

גם נספרסו ישראל מצטרפת לגל עליות המחיר ומעלה את מחיר הקפסולות ב-13 אגורות לקפסולה.

נספרסו מוכרת כיום את הקפסולות שלה במחיר של 2.2-2.1 שקלים לקפסולה, וקפסולות מיוחדות נמכרות במחיר של 2.4 שקלים לקפסולה. כך, מדובר למעשה בהתייקרות של כ-6% במחירי הקפסולות. 

המזון מתייקר

נספרסו היא אחת ממובילות שוק מכונות הקפה המופעלות בקפסולות בישראל. החברה היתה חלוצת הטכנולוגיה בעולם, ולמעשה הציגה מוצר ששינה את מודל הפעילות בשוק מכונות הקפה הביתיות. אם עד הופעת המכונות של נספרסו יצרני מכונות קפה מכרו מכונת קפה במחיר מלא, מאז הופעת נספרסו משתלם ליצרני המכונות למכור מכונות במחירי עלות או אף במחיר הפסדי, שכן לאחר מכירת המכונה מחוייב הלקוח להשתמש בקפסולות של החברה על מנת להכין קפה. כך, הפכו הקפסולות למוקד הרווח במודל זה.

לאחרונה, עם תפוגת כמה מהפטנטים על הקפסולות של נספרסו, התגברה התופעה של יצרנים המציגים קפסולות תואמות נספרסו לשוק. עם זאת, מדובר כרגע בתופעה שולית יחסית שעדיין אינה תופסת תאוצה. עם זאת, גיא בן מויאל, מבעלי חברת טעמים פלוס המייבאת לישראל קפסולות תואמות נספרסו אמר ל"כלכליסט" כי לא צפויה עליית מחיר במוצרים התואמים, מה שיכול להגביר את האטרקטיביות שלהם לצרכן.

מנספרסו נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות חלו התייקרויות בתחומים הנוגעים לייצור ושיווק קפסולות נספרסו כגון מחיר הקפה הירוק, שינויים בשערי המטבע, תשומות ייצור ועלויות תעבורה עולמית. לאחר ארבע שנים בהן נשמר מחיר הקפה ללא שינוי בנספרסו, מתבצע החל מה-15.11 עדכון למחיר הקפסולות בממוצע של כ-13 אגורות לקפסולה שיאפשר לנספרסו להמשיך לפעול להבאת הקפה האיכותי ביותר ללקוחותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
תופסים טרמפ...
מצחיק דווקא מחירי הקפה ירדו בעשרות אחוזים בכל העולם. קילו קפה קלוי (ירוק עולה הרבה הרבה יותר זול) עולה כ- 90 ש"ח. קילו קפה (כ- 160 עד 200 קפסולות) בקפסולות של נספרסו עולות כ- 400 עד 450 ש"ח. פי חמש יותר!!!! הם עושים קופה לא נורמאלית מאנשים שלא מודעים לפער הזה. מי שקונה קפסולות בדרך כלל קמצן או חושב כמה פעמים לפני שהוא מפעיל את המכונה... מה גם שזה הרבה פחות טעים מפולי קפה שאך ורק נקלו... בפחות משנה של שימוש ושתיה של כ- 5 -6 כוסות ביום למשפחה ניתן לחסוך כסף לקניית מכונה חצי אוטומאטית מקצועית!!! ולא להיות כבול לקפסולות.
ישראל  |  29.10.12
לכל התגובות