אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכול עניין של מיתוג: שוויץ היא המדינה הכי "אהובה" צילום: shutterstock

הכול עניין של מיתוג: שוויץ היא המדינה הכי "אהובה"

בקטגוריית "היסטוריה" מדורגת ישראל במקום 3 ברשימה. בקטגוריית "תרבות ומורשת" במקום 8, בין מצרים לגרמניה ובקטגוריית "אמנות ותרבות" ישראל במקום 9

29.10.2012, 21:36 | סוכנויות הידיעות

הכול עניין של מיתוג. גם כשזה מגיע למדינות. לאחרונה פורסם הדו"ח השמיני למדד מותגי המדינות (CBI) המדרג את האופן שבו נתפסות מדינות העולם בתחומים שונים כגון תרבות, תעשייה, כלכלה ויוזמות חברתיות. המדד מבוסס בין השאר על האופן שבו נתפסת כל מדינה בעיני העולם, על ניתוח נתונים ועל דעות מומחים.

המדד להצלחתו של מותג של מדינה דומה לגורמים התורמים להצלחתו של מותג מסחרי: עד כמה מובהקת תרבותה של המדינה, עד כמה היא אתר תיירות פופולארי ועד כמה היא יעד עסקי פופולארי.

המשותף למדינות המובילות בדירוג, ובראשן שוויץ, הוא שכולן נהנות ממשלות פתוחות וסובלניות ומרמת חיים גבוהה. שוויץ מובילה בדירוג הכללי כמדינה הכי "אהובה" ומתוארת בדו"ח כמדינת מופת המדורגת גבוה בכל הקטגוריות.

10 המדינות הכי "אהובות"

1. שוויץ

2. קנדה

3. יפן

4. שבדיה

5. ניו זילנד

6. אוסטרליה

7. גרמניה

8. ארה"ב

9. פינלנד

10. נורבגיה 

 

בראש קטגוריית "המדינות המבטיחות ביותר" עומדת מדינת איחוד האמירויות הערביות הודות לניהול החכם של רווחי הנפט עם ראייה לטווח הרחוק, צמיחה כלכלית גבוהה והשקעות בפיתוח, במחקר, ובקשרי מסחר.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: (10 תמונות)

והיכן ישראל מדורגת בקטגוריות השונות?

ישראל אינה מדורגת בקטגורית הערכים החברתיים הכוללת מדדי מודעות סביבתית, חופש ביטוי, חופש פוליטי, מערכת משפטית יציבה וסובלנות.

גם בקטגוריית איכות החיים הכוללת מדדים של איכות מערכת החינוך ומערכת הבריאות, הזדמנויות תעסוקה, בטיחות, אטרקטיבית למגורים ורמת חיים - לא זכתה ישראל להימנות עם 25 המדינות המובילות.

בקטגוריית המדינות הטובות לעסקים המודדת עד כמה יש בכל מדינה אקלים נוח לעסקים ולהשקעות הן לתושביה והן לזרים, עד כמה הטכנולוגיה מתקדמת, מהו האקלים הרגולטורי שלה ועד כמה יש במדינה כוח אדם מיומן, מדורגת ישראל בדירוג הכללי במקום ה-18, לפני בלגיה ואחרי ניו-זילנד ובקטגוריית המשנה המודדת עד כמה נתפסת המדינה

כמתקדמת מבחינה טכנולוגית מדורגת ישראל במקום ה-13.

בקטגוריית "תרבות ומורשת" מדורגת ישראל בדירוג הכללי במקום ה-8, בין מצרים לגרמניה; בקטגוריית המשנה "אמנות ותרבות" - במקום ה-9; בקטגוריית המשנה "אותנטיות" – במקום ה-8; בקטגוריית המשנה "היסטוריה" – במקום ה-3. בקטגוריית המשנה "יופי טבעי" לא נכללה ישראל בדירוג.

בקטגוריה "תיירות" לא נכללה ישראל בדירוג הכללי אך כן דורגה במקום ה-14 בקטגוריית המשנה "אטרקציות". בקטגוריות המשנה "תמורה בעד הכסף", "אתרי נופש ומלונות", "אוכל" שופינג", "חופים" ו"חיי לילה" – לא נכללה ישראל בדירוג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

32 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
שוויץ אחלה מקום
תגידו מה שתגידו. אומנם הייתי שם רק שבועיים אבל הנופים לא מהעולם הזה, האנשים היו נחמדים, הייתי בעיירות שבהם התושבים לא נועלים את הדלתות ולא פוחדים שמישהו יכנס או יגנוב. כולם בלי יוצא מן הכלל עזרו לי בכל שאלה וכ'ו. הייתי בעיקר בעיירות ולא בערים הגדולות (אם כי ברן היתה גם מאוד נחמדה). לא ישנו בבתי מלון אלה בדירות פרטיות של אנשים וכך יכולנו לדבר עם מקומיים יותר מקרוב.
גולי  |  30.10.12
30.
תגובה ל-7. אולי הפינים שהכרת שנאו את פינלנד אבל הם הגיעו למה שהגיעו בחיים בזכות...
...היות פינלנד מדינת רווחה מצויינת. חינוך איכותי חינם לכל הגילאים כולל אוניברסיטה, חופשת לידה של שנה, גני ילדים איכותיים חינם שעובדים יותר מ-8 שעות ביום כדי להקל על הורים עובדים, דמי אבטלה לשנה. מקסימום עבודה של 8 שעות ביום (בניגוד לארה"ב וישראל), פנסיה שלא חשופה לתספורות של טייקונים ועוד המון יתרונות. לדעתי החורף הקר שווה את היתרונות האלה ואפשר אפילו להנות שם בחורף.
טל  |  30.10.12
29.
בקיצור, כדי להיות מדינה פופולרית: תהיי יפה ותשתקי.
בטוחה שאם היו שואלים על איזו מדינה תסמוך שתסייע כשארצך תיקלע למשבר קשה, לאסון טבע, או לפלישה זרה, התוצאות היו שונות. המדינות הפופולריות הן מאוד נחמדות, אבל קל להיות נחמד בשקט ומהצד. לא שאני חובבת את המדינות שמתערבות בכל דבר דוגמת גרמניה וארה"ב, אבל בסופו של יום אלה המדינות שכל אחד ואחד מהמצביעים יצפה שיעזרו לארצו בעת צרה. שווייץ? שווייץ תסתכל לצד השני ותגיד "זה לא ענייננו".
גילי  |  30.10.12
לכל התגובות