אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית אגרקסקו הכפיל את שוויו בשנה? צילום: עמית שעל

בית אגרקסקו הכפיל את שוויו בשנה?

הבניין מוצע בימים אלה למכירה ב־24 מיליון שקל לאחר שנרכש בהליך פירוק ב־13.5 מיליון שקל

30.10.2012, 08:14 | דותן לוי
משא ומתן למכירתו של בניין אגרקסקו ברחוב הארבעה 20 בתל אביב מתנהל בימים אלה בתמורה ל־24 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". זאת אחרי שהבניין החליף שתי בעלויות בתוך שנה.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במחיר כמעט כפול ממחיר רכישתו לפני כשנה, שהסתכם ב־12.5 מיליון שקל. הבניין נחשב בעת מכירתו לאחד הנכסים העיקריים של אגרקסקו, ונמכר במסגרת הליך הפירוק שאותו הוביל המפרק עו"ד שלמה נס. כמה ימים לאחר מכירה זו נמכר הבניין פעם נוספת לאיש העסקים אדי כספי, בתמורה ל־13.5 מיליון שקל. כספי הצליח להשביח את הבניין על ידי השכרתו למשרד הבריאות בתמורה לכ־1.5 מיליון שקל בשנה, ועם קומת המסחר המושכרת לביקור רופא, דמי השכירות השנתיים מגיעים ל־2 מיליון שקל ומשקפים תשואה של כ־15%.

בניין אגרקסקו ברחוב הארבעה בת"א, צילום: עמית שעל בניין אגרקסקו ברחוב הארבעה בת"א | צילום: עמית שעל בניין אגרקסקו ברחוב הארבעה בת"א, צילום: עמית שעל

שטחו של הבניין הוא כ־2,000 מ"ר המשתרעים על פני קומת מרתף, קומת קרקע שבה שטח מסחרי של כ־250 מ"ר, ומעליה ארבע קומות של משרדים. לאחר שאגרקסקו פינתה את הבניין, הושכרה קומה אחת למפרק שלמה נס. חוזה השכירות עם משרד הבריאות הנו לתקופה של עשר שנים עם אופציה להארכה לחמש שנים נוספות ולאחר מכן לתקופה נוספת של חמש שנים.

בניין אגרקסקו הנו חלק ממתחם גבעון שנמצא בבעלות העירייה, וכולל שבעה מבנים המשתרעים על שטח של 32 דונם. עיריית תל אביב מחכירה את המבנים לתקופה שצפויה להסתיים ב־2025, אך בעירייה דיווחו לאחרונה על מבצע לשיפוץ חזיתות המבנים ברחוב, שיאפשר לחוכרים שישתתפו בו להאריך את תקופת החכירה עד 2050. כמו כן, העירייה תאפשר בנייה לגובה של עד שש קומות, כך שבמקרה של בניין אגרקסקו מדובר בשתי קומות נוספות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות