אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלא יעבדו עליכם: מוסכי יבואנים יחויבו להציג את כל סוגי החלפים ומחיריהם צילום: עמית שעל

שלא יעבדו עליכם: מוסכי יבואנים יחויבו להציג את כל סוגי החלפים ומחיריהם

לפי נוהל חדש של משרד התחבורה שייכנס לתוקף בינואר, החלפים ומחיריהם יוצגו בטבלת השוואת מחירים זמינה באינטרנט

30.10.2012, 12:10 | תומר הדר

בעלי רכב, שימו לב: מה-1 בינואר 2013 יחויבו כל המוסכים ומרכזי השרות ברחבי הארץ השייכים ליבואני הרכב להציג בפני לקוחותיהם את כל סוגי החלפים הקיימים ומחירם לצרכן.

קראו עוד בכלכליסט

החלפים ומחיריהם יוצגו בפני הלקוחות באמצעות טבלת השוואת מחירים בה יצוינו כל סוגי חלקי החילוף, תוך ציון מדויק של מחירו של חלק חילוף מקורי לעומת חלק חילוף חליפי.

על פי הנוהל החדש של משרד התחבורה יחוייבו יבואני הרכב והחלפים לספק ללקוח מידע קטלוגי ומחירון חלפים של בית העסק כקובץ ממוחשב ולאפשר ללקוח לקבל את המידע בצורה זמינה.

לקוחה במוסך. שקיפות, צילום: צביקה טישלר לקוחה במוסך. שקיפות | צילום: צביקה טישלר לקוחה במוסך. שקיפות, צילום: צביקה טישלר

לצורך יישום הנוהל החדש, ידרשו יבואני הרכב והחלפים לפרסם באתר האינטרנט את כל הפרטים על החלפים, הכוללים בין השאר תיאור החלק, מספרו הקטלוגי הבינלאומי ומחירו של החלף ביום הפצת המחירון.

לדברי שר התחבורה ישראל כץ, הנוהל החדש מעניק לאזרח שקיפות מלאה על מלאי החלפים והמערכות הקיימות בעת תחזוקת הרכב על ידי המוסך המטפל.

לדבריו, כיום הלקוחות אינם מודעים למגוון חלקי החילוף הקיים והמוסך יכול להתקין כל חלק בהתאם לאינטרס שלו. "הלקוח יהיה חשוף בזמן אמת לכל המידע הקיים בענף חלקי החילוף ויוכל לבחור בין חלק מקורי לחלק חלופי לתיקון הרכב", הוסיף כץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות