אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דארת' ויידר פוגש את מיקי מאוס: דיסני רוכשת את חברת הסרטים של ג'ורג' לוקאס צילום: mct

דארת' ויידר פוגש את מיקי מאוס: דיסני רוכשת את חברת הסרטים של ג'ורג' לוקאס

וולט דיסני תשלם 4.05 מיליארד דולר במזומן ובמניות תמורת החברה של לוקאס, מפיקת סרטי "מלחמת הכוכבים". קתלין קנדי תשמש מנהלת המותג

30.10.2012, 22:41 | סוכנויות הידיעות

חברת וולט דיסני הודיעה היום כי הגיעה להסכם על רכישת חברת סרטי לוקאס בעסקת מזומן ומניות בשווי של 4.05 מיליארד דולר. סרטי לוקאס נצאת בבעלות המלאה (100%) של הבמאי ג'ורג' לוקאס.

לפי תנאי העסקה, דיסני תרכוש את הבעלות על החברה, כולל סרטי "מלחמת הכוכבים" והפעילות בתחום הפקת סרטי פעולה, מוצרים לצרכן, אנימציה ואפקטים ויזואליים. לוקאס יקבל חצי מהסכום במזומן, וחצי במניות של דיסני.

ג ג'ורג' לוקאס | צילום: בלומברג ג

קתלין קנדי, מנכ"לית משותפת בסרטי לוקאס, תמונה לנשיאת החברה; כמו כן היא תמונה למנהלת המותג "מלחמת הכוכבים", ותשמש המפיקה של סרטי "מלחמת הכוכבים" שייצאו בעתיד, כאשר ג'ורג' לוקאס יהיה יועץ. החלק השביעי בסדרת "מלחמת הכוכבים" צפוי לצאת לאקרנים ב-2015.

"סרטי לוקאס משקפת את התשוקה והחזון יוצאי הדופן של מייסדה, ג'ורג' לוקאס", אמר מנכ"ל דיסני, רוברט איגר. "העסקה משלבת את 'מלחמת הכוכבים' עוצרת הנשימה ואת הפעילות יוצאת הדופן של דיסני - ותיצור ערך רב בטווח הארוך".  

לוקאס אמר כי "הגיע הזמן להעביר את 'מלחמת הכוכבים' לדור חדש של יוצרי סרטים - וטוב שזה קורה בעודי בחיים. תמיד האמנתי שהסדרה תוכל להמשיך גם בלעדיי. אני בטוח ש'מלחמת הכוכבים' תחת קנדי ודיסני תוכל לרתק גם את הדורות הבאים".

הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את ההסכם - שאמור לקבל גם את אישורם של הרגולטורים בארה"ב. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות