אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"השימוש בישראל בבחירות בארה"ב מנוגד לאינטרסים שלה" צילום: רויטרס

"השימוש בישראל בבחירות בארה"ב מנוגד לאינטרסים שלה"

פיטר ג'וזף מוטרד מהאופן שבו ישראל מוצגת כנושא פוליטי, וטוען כי המחלוקות בין המדינות הן "חיכוכים סבירים"

01.11.2012, 09:30 | אורי פסובסקי

מלבד פעילותו העסקית, פיטר ג'וזף הוא גם בין הקולות הדומיננטיים בקהילה היהודית בארצות הברית. לקראת סוף שנות התשעים הוא אף לקח שנת שבתון מעולם הפיננסים ובילה אותה עם משפחתו בירושלים. כיום הוא מכהן בשלל תפקידים במוסדות הקהילה, הבולט שבהם הוא Israel Policy Forum, גוף המקדם פתרון שתי מדינות לסכסוך הישראלי־פלסטיני. זה הפורום שבו בחר הנשיא קלינטון, ב־2001, להצגת המתווה שלו לפתרון הסכסוך. "אני מאמין בפתרון של הסכם במשא ומתן", אומר ג'וזף, "ואני חושב שזה חשוב לעתידה של ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית".

 

מה בנוגע לאופן שבו ישראל מככבת במערכת הבחירות בארצות הברית כרגע?

"אני מאוד מוטרד מהאופן שבו ישראל מוצגת כנושא פוליטי. אני חושב שלארצות הברית צריכים להיות יחסי ברית עם מדינת ישראל, ואני חושב שלהפוך את ישראל לנושא פוליטי טעון מאוד במערכת הבחירות כאן כלל לא משרת את האינטרסים של ישראל. ואני מפנה אצבע גם לעבר שלדון אדלסון, וגם לעבר ג'יי־סטריט - שניהם לא תרמו באופן חיובי לאינטרס של ישראל, שהוא תמיכה על־מפלגתית".

ג'וזף מזכיר כי התיאום הביטחוני והמודיעיני בין ארצות הברית לישראל נמצא בשיא, ומציין גם את התבטאויותיו התקיפות של הנשיא אובמה בנושא הגרעין האיראני. בנוגע למחלוקות בין ישראל לארצות הברית, הוא טוען כי מדובר בעיקר בענייני "אווירה", וכי בסך הכל מדובר ב"חיכוכים סבירים", שמנופחים באופן חסר פרופורציה מסיבות מפלגתיות. "זה לא הרגע המוצלח ביותר שלנו", הוא מסכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות