אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש ב-Waze 3.5: ניווט בנסיעה משותפת - ובסנכרון עם פייסבוק

חדש ב-Waze 3.5: ניווט בנסיעה משותפת - ובסנכרון עם פייסבוק

הגרסה החדשה של אפליקציית הניווט הפופולרית תאפשר לכם לראות מי מחבריכם בפייסבוק נוסע בקרבתכם, לדעת בדיוק לאן הגיעו חבריכם בעת נסיעה לאותו יעד במכוניות שונות, לצפות במסלולי ניווט ונסיעה גם מהמחשב הביתי ועוד

31.10.2012, 14:25 | עומר כביר
משדרגים את הניווטים: אפליקציית הניווט הפופולרית Waze השיקה היום (ד') גרסה חדשה, בה מספר שדרוגים משמעותיים - ובראשם אפשרויות לראות את חברי הפייסבוק על המפה ולשתף את מסלול הנסיעה עם חברים ומכרים.

קראו עוד בכלכליסט

בשבועות האחרונים זכתה האפליקציה הישראלית לתשומת לב תקשורתית רבה, אחרי שמנכ"ל אפל טים קוק המליץ להשתמש בה כתחליף ליישום המפות הבעייתי של iOS 6. בווייז מקווים כעת לנצל את המומנטום ולמנף את העניין באמצעות השקת הגרסה החדשה.

"ווייז 3.5 היא אחת הגרסאות היותר חשובות שהיו לנו אי פעם", אמרה ל"כלכליסט" יעל אליש, סמנכ"לית שיווק ומוצר בווייז. "מתחילת הדרך עבדנו על משהו ייחודי, על הקונספט החברתי, ובכל גרסה אנחנו מציגים דברים שקשורים לצד החברתי. הפעם הדגש מאוד חזק על הצד החברי”.

ניווט בסנכרון פייסבוק

הגרסה החדשה כוללת עדכון לממשק המשתמש, שיפורים קטנים שונים וכמה חידושים מרכזיים. ראשית, אינטגרציה עם פייסבוק. מעתה ניתן להירשם או לחבר חשבון קיים לחשבון הפייסבוק של המשתמש.

החיבור מאפשר לווייז להציג על גבי המפה את חבריי הפייסבוק של המשתמש. בחברה מודעים לבעיות הפרטיות שהדבר עלול לעורר, ומציינים שהמשתמש יכול לבחור מי יחשף למיקומו, ושבכל מקרה מוצגים רק משתמשים ברדיוס של קילומטר ולא ניתן לחפש שם משתמש ולראות את מיקומו על המפה.

עם זאת, לאור חוסר המודעות של משתמשים רבים להגדרות חשיפת המידע ולצורך לכוון אותן, עלולה תכונה זו ליצור בעיות פרטיות אלו ואחרות.

נסיעה משותפת ליעד

חידוש נוסף מכונה "מפגשים", ומאפשר למגוון אנשים לראות ולהציג את נסיעתם, גם לגולשים שלא עושים שימוש בווייז או בסמארטפון. למשל, משתמשת שחוזרת מהעבודה ורוצה לעדכן את בעלה במסלולה ומיקומה על מנת שידע מתי לחמם את ארוחת הערב יכולה לשתף את מסלולה באמצעות SMS או אימייל. מקבל השיתוף יוכל לצפות במסלול המשתמש ומיקומו עליו דרך הדפדפן.

מי נוסע לאן? מי נוסע לאן? מי נוסע לאן?

בנוסף, בעלי סמארטפון שלא עושים שימוש באפליקציה יוכלו לשלוח את מיקומם למשתמשי ווייז - יכולת מצוינת אם רוצים להגיע לפגישה עם מישהו בכתובת לא ברורה. במקרה שמדובר באירוע אליו נוסעים כמה אנשים (למשל מסיבה או ארוחה משפחתית) אפשר ליצור רשימה של המשתתפים, לראות מי מהם כבר נוסע לאירוע, היכן הוא בדרך, האם כבר הגיע, היכן חנה ועוד.

“זו פעם ראשונה שאנחנו משיקים גרסה אחרי המפות של אפל, וכל התעשייה מסתכלת לראות מה אנחנו עושים”, אומרת אליש. "התכונות שהשקנו הן משהו שהמון משתמשים ביקשו הרבה זמן. הדגש שלנו הוא על שימושיות. זה לא סתם לראות חברים על המפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

95 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

95.
מוטב שקודם היו מתרכזים ביכולות הניווט של התוכנה ולא מסרבלים אותה עוד יותר
למשל הגרסה הנוכחית מקפיצה באמצע הנסיעה הודעות שתופסות חצי מסך על משטרה, רכב שחונה בצד הדרך, מצלמות ודברים אחרים שבפועל לא אמורים בכלל להפריע למי שנוהג כחוק ומצד שני הם אלו שיוצרים הסחת דעת וסיכון של ממש. הצורך לסגור הודעות אלו על ידי לחיצה רק מגביר את הסכנה. מעניין כמה אנשים עשו תאונות כשהם התעסקו עם השטויות האלה באמצע הנהיגה... הערכת הזמנים של התוכנה לא מדוייקת אבל הם גם לא עושים לה מיצוע. לא יתכן שזמן הגעה משוער ישתנה ב-20% בכל רגע שתלחץ על "חישוב מחדש". בעיה נוספת היא אלגוריתם שבשביל לחסוך 5 שניות (כשממילא זה לא מדוייק) יכול לבחור מסלול מסובך פי 10 ממסלול חלופי פשוט. מן הראוי לעשות אופטימיזציה ואיזון. חוצמזה תוכנה באמת יפה ואני משתמש בה (:
מיכאל אלנטוך , פתח תקווה  |  24.03.13
91.
גרסה 3.5 - חסרונות רבים !
קראתי בסופ"ש כי המנכ"ל טוען שהאפליקציה "הנה תמצית הישראליות". אני מסכים איתו בדבר אחד לפחות: אני כבר שלחתי 3 פניות על תקלה חמורה: הניווט הקולי עובד לסירוגין ולא עקבי, פעם יש/פעם אין, והחוצפנים המתנשאים עוד לא טרחו להשיב ו/או להתייחס לפניותיי. אכן "תמציתית הישראליות" ! בשעה שבעולם מצרפים הנחיות הפעלה אפילו להתקנת סוללת אצבע, המתנשאים בווייז לא טורחים לצרף הוראות הפעלה להורדה באינטרנט. אני מניח שהדבר נובע מהימנעות מריבוי סתירות בין ההוראות למציאות ... בגרסה הקודמת הייתי מקבלת התראות יעילות במסלול שלי ובאזור שאני עתיד להגיע במסלולי, כעת אני מקבל גשם של פרסומים מיותרים וטורדנים, התראות ברדיוסים שלא מעניינים אותי בכלל (מה מעניין אותי מה קורה 5 ק"מ מזרחה ממני אם אני לא עובר בדרך זו!!), כאמור, הניווט הקולי עובד לסירוגין, כשאני קובע יעד, עוד לפני שיצאתי כבר מסמן שהגעתי ליעד ומפסיק את הניווט ועוד תקלות מסוגים שונים ... שידרגו את מספר הגרסה ומפגרים ביעילותה ! חברים: תפסיקו לפתח צעצוע ותפתחו כלי רציני עבור אנשים רציניים ותורידו את מפלס השת... שעלה לכם במח ... תהיו רציניים ! וכמובן תתייחסו לפניות הציבור, קצת אמפטיה למשתמשים !!! קצת תרבות צרכנית, אכפטיות כלפי הלקוחות והתמקדות בצרכים שלהם, לא רק שלכם !
איציק , חיפה  |  11.11.12
לכל התגובות