אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שהכוח יהיה איתך: מה יעשה ג'ורג' לוקאס ב-4 מיליארד דולר צילום: בלומברג

שהכוח יהיה איתך: מה יעשה ג'ורג' לוקאס ב-4 מיליארד דולר

במאי סדרת מלחמת הכוכבים שמכר את חברת הסרטים שלו לוולט דיסני הולך בעקבותיהם של ביל גייטס וורן באפט ורוצה להשקיע בחינוך

31.10.2012, 20:53 | סוכנויות הידיעות

בעקבות הודעת וולט דיסני כי תרכוש את חברת סרטי לוקאס עולה השאלה מה יעשה במאי סדרת מלחמת הכוכבים ג'ורג' לוקאס עם ארבעה מיליארד הדולרים שישלשל לכיסו. 

נראה כי לוקאס לא יבצע רכישות גרנדיוזיות עם הרווחים, שכן בכוונתו לייסד קרן פילנתרופית בסגנון הקרן שהקים ביל גייטס, שתפעל בתחומי החינוך והבריאות, כך דיווח העיתון The Hollywood Reporter. 

ג ג'ורג' לוקאס. רוצה לייסד קרן פילנתרופית | צילום: בלומברג ג

אולם זו לא הפעם הראשונה שבה לוקאס תורם מכספו למטרות פילנתרופיות. כיום הוא מכהן כיו"ר הקרן לחינוך על שם ג'ורג' לוקאס (George Lucas Educational Foundation) וב-2006 תרם 175 מיליון דולר לאוניברסיטת קליפורניה ששם למד. לוקאס אף תורם למטרות כגון "משאלת לב", לארגונים למלחמה בסרטן, לאיגוד הקולנוע האמריקאי ועוד.

בספטמבר, עוד בטרם נחתם ההסכם עם דיסני, שוויו הנקי של לוקאס, הקולנוען הגרוש בן ה-68, נאמד ב-3.3 מיליארד דולר על-ידי מגזין פורבס, מה שמציב אותו במקום ה-36 ברשימת עשירי עולם.

ב-2010, חתם לוקאס על התחייבות לתרום מכספו למען מטרות פילנתרופיות וארגוני צדקה במסגרת יוזמה של ביל גייטס  ווארן באפט, הקוראת לעשירי ארה"ב לתרום ממיטב כספם למטרות צדקה הן במשך חייהם והן לאחר מותם.

לוקאס אמר בהודעה לציבור אז כי "אני מקדיש את החלק הארי של הוני לשיפור החינוך במדינה, שכן החינוך הוא המפתח להישרדותו של המין האנושי". הוא הוסיף כי "על האנושות להבטיח את עתידה המשותף והצעד הראשון לכך מתחיל מהכלים האינטלקטואליים, החברתיים והרגשיים שאנו מעניקים לילדינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
ל - 5 זה אני שהלכתי ללמוד כמה שנים לחנך?? או את/ה ??
ראשית - את/ה מחוסר ידע בסיסי מבלבל בין לימוד לבין חינוך.... אך מעבר לכך..ילד שיודע כבר הכל מהבית ומחונך כמו שצריך לא צריך אותך ! זה הכי קל לא לעשות שום דבר מועיל למען הילדים ולהאשים את ההורים.. לידעתך- הרעיון הכללי של לחנך יכול לבוא לכדי מיצוי אך ורק לגבי מי שלא מחונך.. ומה החזון שלך?? לא להשקיע כלום בללמד ולחנך ולהעביר את השעות עד למשכורת ? ולקטר למה לא שלחו לך ילדים מחונכים פיקס ושכבר יודעים מהבית את כל החומר ?! השיטה שלך היא כמו שתלך לרופא שיניים ובמקום שיטפל לך בשן הכואבת רק יבלבל לך את המוח על עם היית מצחצחת נכון..וישלח אותך הביתה בלי טיפול ועוד תשלמי כמו גדולה! רגע ,אבל הרופא הזה לא אמור היה לטפל לך בשן הפגומה ? במה הוא עוזר לך בשלב זה שהוא מתבכיין לך כמה לא שמרת על השן ? ככה גם את/ה וכל מערכת החינוך שלמדו לשנן את המנטרה:ההורים לא מחנכים בבית. אז מספיק עם זה כבר !
קרן , רמת גן  |  01.11.12
6.
ל-4, יש לך הרבה תלונות על מערכת החינוך, בוא ותראה את האור לכולם
מה לגבי לעשות ? בוא תהיה מורה, תראה עם מה צריכים המורים להתמודד: הורים מעיקים ומטרידים שלא לוקחים אחריות על פראי האדם שהם יצרו ולמורים אין סמכות וגיבוי לעשות כלום. קל לקטר ולהכפיש, אני לא בטוח שאתה היית עושה עבודה טובה יותר. מה שבטוח, הצרות מתחילות בבית, תחנך טוב בבית ותגדיל משמעותית את הסיכוי שייצא משהו מהילד שלך. אל תבנה על אחרים. אה כן, והכי חשוב שילמד להיות בנאדם.
לבקר זה קל  |  01.11.12
4.
התרומה הכי גדולה לחינוך בישראל.. היא לסגור אותה ולהתחיל הכל מחדש - נקי ומסודר הפעם
החינוך בארץ ביזיון אחד גדול.. שולחים את הילדים לבזבז את הזמן שלהם בלתת/לקבל מכות וללמוד לעשן ! ולא...אני לא חי בשכונת עוני. אין ספור שעות שלנו ההורים המודאגים מושקעות, וגם אלפי שקלים בחודש מושקעים בילדים בכדי להשלים את מה שהמערכת מחסירה. מה עושה מי שידו אינה משגת ?? יגדל כנגד רצונו ערס בבית? בושה וחרפה למדינה! המדינה לא אמורה להפסיד מכל הערסים והבורים?? אני כבר לא מבין מה מתרחש.
אילן , תל אביב  |  31.10.12
לכל התגובות