אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"פוטנציאל החסויות בכדורגל הסיני ענק" צילום: אי פי איי

"פוטנציאל החסויות בכדורגל הסיני ענק"

IMG וורלדוויד, סוכנות הספורט הכריזה על הסכם שיווק עם ליגת הכדורגל המקצוענית המובילה בסין, החלה לארגן פגישות עם ספונסרים פוטנציאליים מהעולם העסקי בארצות הברית

31.10.2012, 16:34 | סוכנויות הידיעות

IMG וורלדוויד, סוכנות הספורט, שהכריזה על הסכם שיווק עם ליגת הכדורגל המקצוענית המובילה בסין, החלה לארגן פגישות עם ספונסרים פוטנציאליים מהעולם העסקי בארצות הברית.

קראו עוד בכלכליסט

"רק התחלנו בתהליך, אך חברות בארצות הברית מפגינות עניין רב", מסר אדם זו, שעומד בראש הפעילות של IMG בסין. לדבריו, פגישות בנוגע לחוזי ספונסרים אפשריים

דרוגבה בסין. הליגה זכתה לחיזוק נוסף מצד הגעתם של שחקנים ומאמנים מחוץ למדינה. ביוני חתם דידייה דרוגבה על חוזה עם שנגחאי שנואה (Shanghai Shenhua), ובכך הצטרף לחברו לשעבר במדי צ דרוגבה בסין. הליגה זכתה לחיזוק נוסף מצד הגעתם של שחקנים ומאמנים מחוץ למדינה. ביוני חתם דידייה דרוגבה על חוזה עם שנגחאי שנואה (Shanghai Shenhua), ובכך הצטרף לחברו לשעבר במדי צ'לסי, ניקולה אנלקה. מרצ'לו ליפי, שאימן ב-2006 את נבחרת איטליה זוכת המונדיאל, הצטרף במאי לגואנגז'ו אברגרנד | צילום: איי אף פי דרוגבה בסין. הליגה זכתה לחיזוק נוסף מצד הגעתם של שחקנים ומאמנים מחוץ למדינה. ביוני חתם דידייה דרוגבה על חוזה עם שנגחאי שנואה (Shanghai Shenhua), ובכך הצטרף לחברו לשעבר במדי צ

התקיימו עם "חברות צרכניות גדולות", ובמקביל ב-IMG מתכוונים לקיים מסע לקידום הליגה. עם זאת, הוא לא הסכים לחשוף את זהות החברות שהשתתפו בשיחות.

חברות זרות, ביניהן יום ברנדס, דיימלר וסמסונג אלקטרוניקס, משתמשות בספורטאים כדי לשווק את המוצרים שלהן בסין, שהפכה לצרכנית הגדולה בעולם של מכוניות, טלפונים סלולריים ומחשבים. ההסכם של IMG עם ליגת הכדורגל של סין נחתם בעוד הספורט הפופולארי ביותר במדינה עמד במרכז קמפיין נגד שחיתות, שהסתכם במאסרם של שחקנים ושופטים לשעבר, שהואשמו בלקיחת שוחד.

"זיהינו את ההזדמנויות כאן", זו אמר ביחס להסכם של IMG עם הסופר ליגה הסינית.

מתייעצים עם הפרמיירליג

הסוכנות, אשר בין הספורטאים שהיא מייצגת נמנים מריה שראפובה וארני אלס, דיווחה ב-17 באוקטובר כי המיזם המשותף שלה עם ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של סין (CCTV), השיג הסכם לעשר שנים עם הליגה הסינית, שמטרתו למשוך ספונסרים מעולם העסקים, וכן ייעוץ בנוגע להכשרה של שחקנים וניהול מועדונים. המיזם עם CCTV מקדם גם אירועים כמו טורניר הטניס הפתוח של סין ותחרות השייט Volvo Ocean Race.

סוכנות הספורט עזרה כבר לנהל את הליגה הבכירה בסין בין 1994-2004, לאחר שהזרימה את הכספים שהיו נחוצים להקמתה, כך לפי החברה. עם זאת המעורבות שלה הסתיימה בעקבות החלטתה ב-2004 כי הליגה "הייתה מוערכת בקצת יתר על המידה", מספר זו. הוא מוסיף כי רצונה של התאחדות הכדורגל הסינית שחברה סינית תנהל את הליגה, תרמה גם היא לסיבות לעזיבתה של IMG.

החזרה כעת מגיעה לאחר שב-2009 ועדה שהוקמה על ידי 12 סוכנויות ממשלתיות פצחה בחקירה סביב האשמות של לקיחת שוחד בספורט. החקירה הזו הובילה ביוני לכך ששני מנהלים לשעבר במרכז למנהל הכדורגל הסיני, שנחשב לרשות רגולציית הספורט הממשלתית הבכירה, החלו לרצות כל אחד עונש מאסר של עשר וחצי שנים, לאחר שהורשעו בקבלת שוחד.

"ערכנו בדיקת נאותות מקיפה מבחינה פוליטית, פיננסית ואף מבחינת האנשים המעורבים", אומר זו. "בכוונתנו לעזור לשפר את המערכת".

זו מדגיש כי בנוסף לספונסרים, ב-IMG מחפשים דרכים באמצעותן תוכל הסופר ליגה הסינית לעלות את ההכנסות דרך התקשורת המקוונת, ואף נפגשו עם מנכ"ל הפרמיירליג האנגלית ריצ'רד סקאדמור, כדי לדון בהתפתחויות של הליגה.

הליגה זכתה לחיזוק נוסף מצד הגעתם של שחקנים ומאמנים מחוץ למדינה. ביוני חתם דידייה דרוגבה על חוזה עם שנגחאי שנואה (Shanghai Shenhua), ובכך הצטרף לחברו לשעבר במדי צ'לסי, ניקולה אנלקה. מרצ'לו ליפי, שאימן ב-2006 את נבחרת איטליה זוכת המונדיאל, הצטרף במאי לגואנגז'ו אברגרנד.

שי ג'ינפינג, שצפוי לרשת בשבוע הבא את חו ג'ינטאו כראש המפלגה הקומוניסטית, לקראת מינויו לנשיא המדינה במרץ, הוא גם "אוהד גדול" של כדורגל, ומספק תמיכה נוספת לליגה, מציין זו.

"אלה הן חדשות טובות עבור תעשיית הכדורגל", סיפר זו בנוגע לעניין שמפגין שי בכדורגל. "יהיו השקעות נוספות בתחום הזה ויותר אנשים יהי מעורבים , וחשוב מכך, מדיניות תומכות נוספות יפותחו כדי לתמוך בתעשייה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות