אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדרך למעלה: בכמה זינקו המחירים בפרדס חנה־כרכור צילום: נמרוד גליקמן

הדרך למעלה: בכמה זינקו המחירים בפרדס חנה־כרכור

תשתיות חדשות והגירה מהמרכז הקפיצו את המחירים בשכונת נווה פרדסים - שבה עתודות הקרקע הגדולות ביותר במושבה

01.11.2012, 08:27 | אריאל נוי

פרדס חנה־כרכור עדיין מוגדרת כמושבה אף שמספר התושבים בה הנו כ־35 אלף, מה שמקנה לה את הזכות להגדרה של עיר בישראל. הסיבה שבשלה זה לא קרה היא שביישוב מעדיפים לשמור על ההגדרה המושכת תושבים מבחוץ, מודה ראש המועצה המקומית חיים געש. שכונת נווה פרדסים הוקמה באמצע שנות התשעים על שטח חקלאי בשולי המושבה בעקבות העלייה מברית המועצות, במקביל לשכונות יפה נוף בצפון ופרחי הדר במזרח.

קראו עוד בכלכליסט

גבולותיה הם רחוב הלימון במערב ורחוב האשכולית בדרום, רחוב עסיס בצפון ורחוב אתרוג במזרח. כיום בונות בה החברות צרפתי, אאורה, שיכון ובינוי וגל הבונים פרויקטים שיכללו כ־650 יחידות דיור מתוך 1,300 שיוקמו בה בסופו של דבר. אכלוסן יסתיים בתוך חמש שנים.

מדובר בבנייה רוויה של עד 15 קומות וקוטג'ים. בנווה פרדסים כ־3,000 תושבים, שחלק קטן מהם עולים מברית המועצות ממעמד סוציו־אקונומי בינוני, לצד הרבה זוגות צעירים. מלבד הפרויקטים למגורים בשכונה יורחבו מתחמים קיימים בה וייבנה בה פארק של 4.5 דונמים. "בחודשים הקרובים נדאג לשדרוג תשתיות הולמות שלא טופלו מ־1996"', מסר געש.

אמיר ברמלי, מנכ"ל חברת בראל נכסים, אומר כי המחירים ביישוב החלו לזנק לקראת אמצע העשור הקודם כמו בכל השוק. "רוח גבית לכך קיבלה השכונה בשל הקרבה לכביש 6 וכביש 4 ותחנת הרכבת הסמוכה, שהביאו ליישוב קהל חדש מהמרכז", הוא הוסיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה