אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כבר לא קונים טלוויזיות יפניות: שארפ ופנסוניק באזהרת רווח, סוני מדווחת על הפסד צילום: בלומברג

כבר לא קונים טלוויזיות יפניות: שארפ ופנסוניק באזהרת רווח, סוני מדווחת על הפסד

שארפ הזהירה כי ההפסד השנתי יסתכם בשיא של 450 מיליארד ין לעומת תחזית קודמת להפסד של 250 מיליארד ין; פנסוניק צופה הפסד שנתי של 765 ין - פי 30 מתחזיות האנליסטים; סוני בהפסד רבעוני שביעי ברציפות

01.11.2012, 09:31 | מעין מנלה

יצרניות הטלוויזיות ומוצרי האלקטרוניקה היפניות מאבדות לקוחות לאפל וסמסונג וסובלות מירידה בביקושים למוצריהן על רקע ההאטה בכלכלה העולמית. שארפ ופנסוניק פרסמו אזהרות רווח וסוני דיווחה על הפסד רבעוני שביעי ברציפות.

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית הטלוויזיות היפנית שארפ אשר לקחה משכנתא על משרדיה כדי למחזר חוב, הגדילה את תחזית ההפסד השנתית שלה על רקע ירידה בביקוש לטלוויזיות ומסכים.

ההפסד השנתי יסתכם ככל הנראה בשיא של 450 מיליארד ין בשנה שתסתיים ב-31 במרץ, הודיעה היום החברה, בהשוואה לתחזית קודמת להפסד של 250 מיליארד ין. התחזיות הקודמת עומדת בהשוואה לממוצע תחזיות האנליסטים שסקרה בלומברג להפסד בסך 296 מיליארד ין.

טלוויזיות של שארפ, צילום: בלומברג טלוויזיות של שארפ | צילום: בלומברג טלוויזיות של שארפ, צילום: בלומברג

שארפ הורידה את התחזיות לאחר שעשתה זאת פנסוניק אשר יחד עם סוני מתקשות להתמודד עם הירידה בביקוש לטלוויזיות, האטה בכלכלה ותחרות מצד סמסונג ואפל.

פנסוניק, יצרנית הטלוויזיות השנייה בגודלה ביפן, הודיעה אתמול היא צופה הפסד שנתי של 765 מיליארד ין, פי 30 מתחזיות האנליסטים, עקב עלויות אירגון מחדש וירידה בביקוש. החברה הודיעה כי לא תשלם דיבידנד בפעם הראשונה מאז 1950 מכיוון שיש "צורך דחוף" לשפר את מצבה הפיננסי.

סוני, יצואנית מוצרי האלקטרוניקה הגדולה ביותר ביפן, דיווחה על הפסד רבעוני שביעי ברציפות עקב ירידה בביקוש לטלוויזיות, ואיבוד לקוחות לסמסונג ואפל.

ההפסד של החברה הסתכם ב-15.5 מיליארד ין בשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר, בהשוואה להפסד של 27 מיליארד ין בשנה הקודמת. זאת בהשוואה לתחזיות לרווח של 15.6 מיליארד ין אותו צפו אנליסטים. סוני הותירה את תחזית הרווח השנתית על 20 מיליארד ין אך הורידה את תחזית ההכנסות.

"מכירות הטלוויזיות נעשות גרועות יותר השנה על רקע המצב הכלכלי באירופה וארה"ב", אמרה ג'וניה איידה, אנליסטית בטוקיו לבלומברג. "כל עוד המיתון העולמי נמשך, צרכנים כבר לא מוציאים כל כך הרבה כסף על מוצרי אלקטרוניקה, כי יש להם סמארטפון שיכול לספק את רוב צרכיהם", היא אמרה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות