אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על טעויות משלמים: חברת החשמל מבקשת מהאוצר עוד מיליארד שקל צילום: נמרוד גליקמן

על טעויות משלמים: חברת החשמל מבקשת מהאוצר עוד מיליארד שקל

הסיבה לבקשה: חישוב הוצאות הדלק שערכה חברת החשמל בתחילת הקיץ התברר כנמוך מדי. באוצר דורשים התייעלות ארגונית

01.11.2012, 10:17 | ליאור גוטמן

חברת החשמל ביקשה שלשום (ג') ממשרד האוצר מימון נוסף של מיליארד שקל לכיסוי הוצאות שוטפות. הבקשה הוגשה רשמית לאחר שהדירקטוריון הורה לחברת החשמל להיערך לגיוס הון וחוב שיתבצע עד סוף השנה. הכסף אמור לעבור עד סוף השנה הנוכחית והוא נועד לממן רכישת דלקים ותשלום לספקים שונים.

תחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה, צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה | צילום: אלעד גרשגורן תחנת הכוח של חברת החשמל בחדרה, צילום: אלעד גרשגורן

מקור הבקשה הוא בגילוי תמוה של אנשי הכספים של חברת החשמל, שלפיו חישוב הוצאות הדלק שנעשה בתחילת הקיץ, הוא נמוך מדי, מה שהוביל למינוי צוות בדיקה ייעודי של רואי החשבון של החברה. החברה דיווחה על הפער התזרימי  כבר לפני כחודש, אך לאורך שבועות הקיץ התברר שהחישוב שנעשה אינו מדויק.

  

באוצר מסרבים לדרישה, ומתנים זאת בהתייעלות ארגונית. לטענת אחד הנוכחים בפגישה, חברת החשמל מוציאה מדי שנה כ-30 מיליארד שקל על תפעול, והכסף שהיא מבקשת מהמדינה הוא כ-3% מעלויות התפעול, אותו היא יכולה להשיג באמצעות דחיית פרויקטים והגדלת אשראי ספקים. מאחר שאין תקציב לשנה הבאה, לא ברור האם האוצר יאשר גיוס בערבות מדינה; במשרד מזכירים שבשנה האחרונה קיבלה החברה ערבות של כ-6 מיליארד שקל למימון רכש דלקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
הנהלה כושלת וממשלה מכשילה
הנהלת חברת החשמל היא מינוי של הממשלה. הממשלה היא הבעלים של חברת החשמל. הדירקטוריון ממונה ע"י הממשלה. המנכ"ל הוא מינוי ממשלתי. חברת רואי החשבון אשר מאשרת את דוחות חברת החשמל היא חיצונית. על כל מהלך כזה חותמים הדירקטורים, המנכ"ל, 8 רגולטורים שונים, החשב של האוצר. אז כולם לא ראו וכולם לא ידעו? אז אם באמת כולם חדלי אישם, לא מקצועיים מספיק על מנת לעשות את עבודתם נאמנה, אנא פטרו אותם ושימו שם אנשים מתאימים. אבל תפסיקו לפנות אלינו בבקשות כסף!!!1
ישראלי  |  01.11.12
7.
יש להם מיליארדים בקופה סודית אצליהם שיישתמשו בכסף הזה
חוצפנים אעאלק טעות ?? מי טעה שיועיל לעוף הבייתה מה זאת החוצפה הזאת שאין אשמים ?? בכל אירגון מסודר יש אחראיים ועלייהם מוטלת האחריות שלא ייקרו טעויות כאלו !!!!!!! הכל שטויות וניסיון להוציא יותר כסף לפניי הבחירות !!!
אלעד , נהריה  |  01.11.12
לכל התגובות