אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לזה יש כסף: תשובה מפנק את מנהלי קבוצת דלק במענק של 2.4 מיליון שקל צילום: נמרוד גליקמן

לזה יש כסף: תשובה מפנק את מנהלי קבוצת דלק במענק של 2.4 מיליון שקל

גדעון תדמור, אחראי תחום האנרגיה בקבוצת דלק יקבל מענק של 1.5 מיליון שקל, אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק יקבל מענק של 900 אלף שקל בגין תוצאות הקבוצה ב-2011

01.11.2012, 17:21 | גיא בן סימון

דירקטוריון קבוצת דלק אישר היום (ה') מענקים בגובה של 2.4 מיליון שקל בגין תוצאות 2011 לשני בכירים בקבוצה: גדעון תדמור, אחראי תחום האנרגיה בחברה, ולמנכ"ל הקבוצה אסי ברטפלד.

ברטפלד יקבל מענק בגובה של 900 אלף שקל המהווה 0.03% מהרווח ב-2011 שהסתכם ב-2.6 מיליארד שקל. בנוסף יקבל ברטפלד אופציות פאנטום בשווי של 4 מיליון שקל. בסך הכל קבוצת דלק הסכימה היום על אופציות פאנטום לכלל המנהלים בקבוצה בגובה של 8 מיליון שקל, כך שברטפלד זוכה לחצי מהאופציות.

גדעון תדמור יזכה למענק בגובה של 1.5 מיליון שקל (400 אלף דולר) המהווים 0.06% מהרווח של 2011.

יו"ר דירקטוריון קבוצת דלק גבי לסט חתם על נימוקי הדירקטוריון וועדת הביקורת לאישור העסקה מהם עולה כי "ברטפלד היה שותף לקביעת האסטרטגיה של החברה וממונה על ביצועה וכן ממונה על נהולה השוטף". ברטפלד לא מקבל תגמול נוסף בהיותו דירקטור בחברות הבנות ש קבוצת דלק למעט אופציות בדלק US.

לפני כשנה אמר תדמור בראיון ל"כלכליסט" על רקע המחאה החברתית, בין היתר, כנגד שכר הבכירים: "אני לא אומר שאין בעיות, יש בעיות וצריך לטפל בהן, אבל השאלה היא איך לוקחים את הזרמים התת־קרקעיים האלה ואת אותן מוטיבציות ומתעלים אותן לכיוון הנכון, איך לא נותנים להן לפרוץ כמו הר געש שמכסה את הכל ועלול אולי להרוס דברים טובים. אין סתירה בין לעשות עסקים בהוגנות ובצורה מוצלחת לבין לדאוג לצרכים חברתיים. האמוציות שפרצו במחאה החברתית לקחו את הכל לקיצוניות בצורה כמעט דתית, כולל פגיעה באנשי עסקים ישרים והגונים שעובדים ומייצרים מקומות תעסוקה.

"בעלי ההון הם לא אויבים, מי שיצר פה את התשתית הכלכלית זה בעלי ההון שעבדו כל השנים בצורה חוקית לחלוטין בסביבה שעוצבה על ידי המדינה והרגולטורים. אלה היו כללי המשחק, והשחקנים שיחקו על המגרש שהותווה על ידי כולם, ולכן זה מצער מה שקורה".

גדעון תדמור , צילום: תומי הרפז גדעון תדמור | צילום: תומי הרפז גדעון תדמור , צילום: תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות