אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוקפא חשבון בנק של מזכירתו של דני דנקנר: "חשש להברחת רכוש" צילום: צביקה טישלר

הוקפא חשבון בנק של מזכירתו של דני דנקנר: "חשש להברחת רכוש"

בית המשפט אישר להקפיא 700 אלף שקל המצויים בחשבון בבנק הפועלים, שלטענת הפרקליטות משמש את יו"ר הבנק לשעבר דני דנקנר

01.11.2012, 18:08 | זוהר שחר לוי
בית המשפט המחוזי בתל אביב הקפיא 700 אלף שקל בחשבון הבנק של חגית מלכה, מזכירתו של יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר, במסגרת ההליכים הפליליים המתנהלים נגדו.  

קראו עוד בכלכליסט

השופט ציון קאפח קיבל את בקשת הפרקליטות, שהוגשה באמצעות מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עו"ד אביה אלף, להקפיא את הכסף בחשבון, השייך לדבריה לדני דנקנר. הצו שנתן בית המשפט על הכספים ייוותר על כנו עד לסיום ההליכים הפליליים נגד דנקנר, ואם יורשע בדין - הכסף יחולט.

דנקנר בבית המשפט, צילום: מאוראל כהן דנקנר בבית המשפט | צילום: מאוראל כהן דנקנר בבית המשפט, צילום: מאוראל כהן

מדובר בכספים שאליהם מתייחס אחד האישומים המופיעים בכתב האישום שהוגש השבוע נגד דנקנר, ולפיו הוא השתמש בחשבון שנפתח על שם מזכירתו בבנק הפועלים לשימושים שונים, לרבות הפקדה ומשיכה של מאות אלפי שקלים, מבלי לדווח לבנק כי הוא נהנה בחשבון. באישום זה מואשם דנקנר בעבירה על חוק איסור הלבנת הון.

בבקשת הפרקליטת נכתב כי "תפיסת הכסף נועדה לצורך הבטחת חילוט בתום ההליך הפלילי, שהינו כידוע חלק מהותי במסגרת המאבק במלביני ההון".

לטענת הפרקליטות, אם לא יוטל הצו "קיים חשש כי תבוצענה פעולות להברחת הרכוש ולהעלמתו, בין על ידי דנקנר ומלכה ובין על ידי אחרים מטעמם, אשר תסכלנה את האפשרות החוקית העומדת לפרקליטות לבקש את חילוט הרכוש בתום ההליכים כנגד דנקנר". החשש מהברחת ומהעלמת הרכוש, טוענים עוד בפרקליטות, מתחדד לאור העובדה שכבר הוצא נגד דנקנר צו לחילוט חלק מרכושו במסגרת פרשת הולילנד, שבה הוא גם נאשם. קאפח קיבל כאמור את בקשת הפרקליטות והורה על הקפאת הכסף בלא לקיים דיון בנושא.

עורכי דינו של דנקנר, נבות תל-צור, טל שפירא, יוסי בנקל ורות ליטבק, מסרו כי "מדובר בצו ביניים, שניתן במעמד צד אחד, ללא דיון, ואשר אין להסיק ממנו דבר וחצי דבר לגבי האישומים עצמם. האישום בהלבנת הון שמיוחס לדני דנקנר הוא אישום מלאכותי, שבינו לבין המטרות של חוק איסור הלבנת הון אין ולא כלום. הטענה על חשש להברחת הרכוש היא טענה מופרכת שאיננה נסמכת על ראיות כלשהן, ואין זאת אלא שבקשת החילוט נועדה להעצים את הפגיעה בדני דנקנר ולהקשות עליו את הגנתו במשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות