אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרתון ניו יורק בוטל בשל הסופה סנדי צילום: אי פי איי

מרתון ניו יורק בוטל בשל הסופה סנדי

ראש העיר מייקל בלומברג שרצה לקיים תחילה את האירוע המסורתי החליט לבסוף לבטלו בשל ביקורות. 47 אלף רצים יחכו לשנה הבאה

03.11.2012, 08:43 | סוכנויות הידיעות

מרתון ניו יורק, אירוע הספורט המסורתי בעיר בוטל בשל סופת סנדי והשלכותיה, כך דיווחה הלילה (שבת) סוכנות הידיעות איי. פי. על פי הדיווח, החלטה התקבלה ע"י ראש העיר מייקל בלומברג שביקש לקיים את המרתון, אך בשל ביקורת שהופנתה קלפיו על בעייתיות של קיום המרתון בעוד כל האזור מתמודד עם השפעות הרסניות של "סנדי" החליט לבטל את האירוע. מתנגדי המרתון טענו כי זה לא הזמן להעסיק את השוטרים באבטחת חגיגות ספורט וחשוב יותר לגייסם לסילוק השלכות אסון הטבע.

קראו עוד בכלכליסט

טענה נוספת שהופנתה כלפי מייקל בלומברג, שסבר כי יש לקיים את האירוע היא שמדובר בהוצאה לא הגיונית בשלב זה והיא תרוקן את המשאבים העירוניים וגם תהווה פגיעה רגשית בתושבים שאיבדו את קרוביהם או בתיהם בסופה.

"לא רצינו לראות עננת כאב מרחפת מעל משתתפים והחלטנו לבטל לבסוף את המרתון", הודיע הלילה בלומברג והוסיף כי "אנו לא יכולים להפוך אירוע כה חשוב לשנוי במחלוקת. שקלנו להסיח את דעת התושבים אבל נראה כי חשוב יותר להתמקד בסילוק ההשלכות של הסופה". בלומברג המשיך וסיפר כי המרתון תמיד הביא לעיר השראה ומילה אותה בסיפורי גבורה אך יחד עם זאת הוא הדגיש כי מכבד את כל הדעות.

ניו ג ניו ג'רזי מיוצפת בעקבות הסופה | צילום: איי אף פי ניו ג

במרתון, שנערך מאז 1970, אמורים היו להשתתף כ-47 אלף רצים והוא אמור היה לצאת מסטייטן איילנד, אחד הרובעים שספגו את הפגיעה הקשה ביותר של הסופה. אירוע הספורט שלא בוטל אפילו בשנת 2001 ונערך חודשיים אחרי מתקפת הטרור על ארה"ב, בוטל כעת בהמשך לביטול צעדת ההלואין שתוכננה ל-31 באוקטובר.

החלטה של בלומברג הותירה גם לא מעט מאוכזבים, בהם ספורטאים שהגיעו למרתון והספיקו להזמין בתי מלון ולהוציא סכומי כסף לא מבוטלים מתוך ציפייה לאירוע ספורט שאמור היה להימשך 5 ימים. טוני צקפלין-ארמר, אחד המאוכזבים אומר בראיון לסוכנות הידיעות בלומברג שהוא "מאוד כועס כי הביטול היה בשלב מאד מאוחר ופגע באלה שהגיעו למרתון מערים אחרות. אני יכול להבין את רגשות התושבים, אבל צריך להתחשב גם ברגשות אלה שטסו כל הדרך לניו יורק והתאכזבו".

גם מבחינה כלכלית היו אלה שטענו כי המהלך היה שגוי מאחר ולמרות ההוצאה הכבדה, המרתון לרוב מכניס לניו יורק כ-340 מיליון דולר זאת מבלי לקחת בחשבון את החשיפה הטלוויזיונית לה זוכה העיר בתקופת חגיגת הספורט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות