אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ניירות ערך האמריקאית דורשת מגרופון דיווח מפורט יותר על עסקאותיה צילום: בלומברג

רשות ניירות ערך האמריקאית דורשת מגרופון דיווח מפורט יותר על עסקאותיה

לפי דיווח ב"וול סטריט ג'ורנל", על רקע ירידה חדה במניית החברה בשנה האחרונה מ-20 דולר ל-3.7 דולר, ב-SEC מבקשים לראות פרטים לגבי עסקאות אחרונות שביצעה ענקית הקופונים

03.11.2012, 11:08 | סוכנויות הידיעות

הרשות לניירות ערך של ארה"ב (SEC) מפעילה לחץ על חברת הקופונים גרופון לחשוף מידע פיננסי מפורט יותר ולדווח על תוכניותיה העסקיות, כך מדווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל". על פי הדיווח, ב-SEC מבקשים לראות פרטים לגבי עסקאות אחרונות שביצעה החברה, כך נכתב במכתב ששוגר לגרופון ב-4 לאוקטובר והתפרסם ביום שישי האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

הדרישות של הרגולטור האמריקאי לגרופון הוצגו בעקבות ירידה חדה במניית החברה שצנחה מ-20 דולר (שווי בעת הנפקה בנובמבר אשתקד) לשפל של 3.68 דולר בספטמבר השנה. נציגי גרופון סירבו להתייחס לדיווח ואילו דובר SEC אמר בתגובה כי ברשות ניירות ערך נוהגים לפנות מדי פעם לחברות בדרישה להציג מידע מפורט יותר.

ב"וול סטריט ג'ורנל" מציינים כי לא מדובר בפנייה ראשונה של SEC לגרופון ובאביב 2011 כבר הם ביקשו הגשה חוזרת של דו"ח פיננסי. כמו כן באוגוסט השנה פנו פקידי הרשות לניירות ערך לגרופון בדרישה להעביר דיווח על עסקאות יומיות של החברה. בנוסף ביקש הרגולטור סקירה על תחומי פעילות חדשים של גרופון והשפעתם על הכנסות החברה.

יחד עם ה-SEC גם המשקיעים של החברה לוחצים עליה להציג נתונים מפורטים יותר אודות התנהלותה העסקית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות