אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי סנדי: ארה"ב משתמשת בעתודות הדלק האסטרטגיות לשעת חירום צילום: איי אף פי

אחרי סנדי: ארה"ב משתמשת בעתודות הדלק האסטרטגיות לשעת חירום

משרד האנרגיה האמריקאי יעביר דיזל לחימום הבתים, לתפעול גנרטורים ולכלי רכב, כדי לסייע למדינות בהתמודדות ראשונית עם נזקי הסופה

03.11.2012, 13:10 | סוכנויות הידיעות

משרד האנרגיה האמריקאי יתגבר את משלוחי הנפט וישתמש בעתודות בצפון-מזרח המדינה, זאת כדי לסייע בהתמודדות עם השלכות סופת סנדי. רשת CNBC מדווחת היום (שבת) כי יועבר דיזל לחימום הבתים, תפעול הגנרטורים, כלי רכב בעוד.

קראו עוד בכלכליסט

"החלטה על תגבור מערך האנרגיה הוא חלק ממאמצים רחבים יותר של הממשל הפדרלי במסגרת היערכות ותגובה מיידית להשלכות סופת סנדי", אמר בהודעתו שר האנרגיה סטיבן צ'ו. לדבריו, העברת דלק מתוך העתודות בצפון-מזרח המדינה יאפשר גישה של ממשלות באזורים שנפגעו לסולר שנחוץ במיוחד בהתמודדות הראשונית עם נזקים שנגרמו.

הצפות במזרח ארה"ב, צילום: איי אף פי הצפות במזרח ארה"ב | צילום: איי אף פי הצפות במזרח ארה"ב, צילום: איי אף פי

במסגרת הסיוע הראשוני יועברו שני מיליון גלוני סולר ובמשרד האנרגיה מתחייבים להגדיל את המשלוחים במידת הצורך. המאגר ממנו יסופק הדלק נוצר בשנת 2000 והיה לחלק מרזרבת הנפט האסטרטגית של ארה"ב למקרה של שיבושים בשוק הדלק וחימום הבתים של ארה"ב.

אתמול דווח כי אחרי ששרדו את הסופה האימתנית סנדי, מתמודדים תושבי אזור ניו יורק עם מחסור חמור בדלק. אזרחים נאלצו לחפש דלק במשך שעות ודווח על כמה מקרים של חילופי מהלומות בתורים בתחנות הדלק. מדובר במחסור של כ-1.2 מתוך 2.8 מיליון חביות שנצרכות מדי יום באזור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות