אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המגדל הגבוה ביותר באירופה נחנך במוסקבה

המגדל הגבוה ביותר באירופה נחנך במוסקבה

מדובר בגורד השחקים מרקורי סיטי המתנוסס לגובה 339 מטר שיושק רשמית בתחילת 2013. עם זאת, כהונתו תהיה קצרה שכן בסמוך לו נבנה גורד שחקים שיהיה אף גבוה יותר

04.11.2012, 14:32 | סוכנויות הידיעות

גורד השחקים מרקורי סיטי במוסקבה קטף את תואר הבניין הגבוה ביותר באירופה, זאת לאחר שעקף את בניין The Shard, שעיצב רנצו פיאנו. הבניין כולל חזית מנצנצת מזכוכית מוזהבת, ועוצב על ידי האדריכל הרוסי מיכאיל פוסוחין, והאדריכל האמריקאי המנוח פרנק וויליאמס. הוא יושק רשמית בתחילת 2013.

על פי הערכות של חברת אמפוריס, המתמחה בפרויקטי בנייה רחבי היקף, המגדל עקף את הבניין של פיאנו בלונדון, המתנוסס לגובה 310 מטר, כבר בספטמבר וכעת הוא מגיע לגובה 339 מטר.

מרקורי סיטי. מתנוסס לגובה 339 מטר מרקורי סיטי. מתנוסס לגובה 339 מטר מרקורי סיטי. מתנוסס לגובה 339 מטר

הבניין הוא אחד מחמישה גורדי שחקים ברוסיה המככבים ברשימת עשרת הבניינים הגבוהים ביותר באירופה. כמו כן, מוסקבה היא העיר עם מספר גורדי השחקים הרב ביותר ביבשת. להערכת אמפורטיס ניתן לייחס את פריחת הנדל"ן במדינה למספר גורמים. "משקיעים רוסים וזרים רבים מעדיפים להתמקד בפרויקטי בנייה יוקרתיים", הסביר האנליסט מתיו קיוטניוס. "יתרה מכך, במוסקבה יש פחות רגולטורים על הנדל"ן מאשר בערים הגדולות האחרות באירופה".

עם זאת, כהונתו כבניין הגבוה ביותר באירופה ככל הנראה תהיה קצרת מועד, שכן בסמוך לו החלה הבנייה של מגדל פדרציה, המתוכנן להתנוסס לגובה 506 מטרים, ובנייתו תושלם בשנה הבאה.

מרקורי סיטי. נמוך בהשוואה למגדלים אחרים בעולם מרקורי סיטי. נמוך בהשוואה למגדלים אחרים בעולם מרקורי סיטי. נמוך בהשוואה למגדלים אחרים בעולם

בהשוואה לגורדי שחקים ברחבי העולם, הבניינים באירופה עדיין נחשבים נמוכים יחסית. הבניין הגבוה ביותר כרגע בעולם הוא הבורג' חליפה בדובאי, בגובה 828 מטרים, כלומר גבוה בכמעט 500 מטרים ממרקורי סיטי. כמו כן, החלה הבנייה על מגדל קינגדום בג'דה, שיטפס מעל לאלף מטרים, לאחר שבנייתו תושלם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
רק מחזק את מעמדה המחודש של רוסיה כדיקטטורה ומדינת עולם שלישי
המערב מזמן הפסיק לשחק ב-"למי יש יותר גדול" ולבנות גורדי שחקים לצורכי ראווה בלבד. כל גורד שחקים שנבנה היום במערב, נבנה אך ורק במידה ויש לו הצדקה כלכלית (ולראייה, עיכוב בניית 2 מתוך 4 המגדלים באתר ה-WTC בניו יורק) מירוץ הבניה לגובה מתרחש היום בסין (שנחושה להוכיח לעולם את כוחה כאימפרייה) ויותר מכך במדינות ערב. לא מפתיע, שרוסיה שהופכת יותר ויותר לדיקטטורה חשוכה (חוזרת למעשה לימים הסובייטים), שמה את עצמה באותה שורה עם מדינות אילו
טל  |  04.11.12