אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי סנדי: בהוראת המושל הקצבת דלק בניו ג'רזי צילום: איי אף פי

אחרי סנדי: בהוראת המושל הקצבת דלק בניו ג'רזי

כריס כריסטי מנסה לקצר את התורים הארוכים במספר תחנות הדלק הבודדות שהמשיכו לפעול; 600 אלף תושבים במדינה עדיין בלי חשמל

04.11.2012, 15:43 | סוכנויות הידיעות

מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי הורה לקצוב את חלוקת הדלק ב-12 מחוזות, בניסיון לקצר את התורים הארוכים שהתפתחו במספר תחנות הדלק הבודדות שהמשיכו לפעול.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הוראתו של כריסטי, נהגים שמספר הלוחית שלהם מסתיים במספר אי זוגי יוכלו לתדלק רק בימים אי זוגיים, בעוד שנהגים עם לוחית זיהוי עם מספר זוגי מורשים לתדלק בימים זוגיים.

בניו ג'רזי החשמל עדיין לא שב לבתים של מאות אלפי אנשים. חברת החשמל PSE&G בניו ג'רזי דיווחה אתמול כי על אף שהחשמל הושב ללמעלה ממיליון לקוחות, נותרו 607 אלף בלי חשמל, והם כנראה יישארו במצב זה לפחות עד יום חמישי.

קיצוב בדלק בעקבות "סנדי", צילום: בלומברג קיצוב בדלק בעקבות "סנדי" | צילום: בלומברג קיצוב בדלק בעקבות "סנדי", צילום: בלומברג

  

"בשלב זה, ההשפעה של הסופה, בייחוד המחסור המתמשך בחשמל, הובילה למכירה לא מסודרת של דלק – כולל תורים ארוכים, תחנות דלק סגורות, ואחרות שעומדות בפני מחסור", אמר כריסטי בהצהרה שפרסם ביום שישי בלילה. "ההוראות החדשות יקלו על הלחץ שמופעל על תחנות הדלק שהמשיכו לפעול, בעוד שאנחנו עובדים לאפשר גישה טובה יותר לציבור לדלק, באופן הוגן, קל להבנה ופחות מלחיץ". הוא הוסיף כי החוקים יישארו בתוקף עד להסרת מצב החירום שהוטל על המדינה.

לעומת זאת, בניו יורק מערכת הרכבות התחתיות חזרה ביום שבת לפעילות כמעט מלאה. אולם, כמה בתי ספר נפגעו בצורה קשה ולפיכך עשרות אלפי תלמידים יאלצו להמשיך את שנת הלימודים במוסדות אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות