אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבור רוכשת 1,600 דירות ב-131 מיליון דולר

הרבור רוכשת 1,600 דירות ב-131 מיליון דולר

החברה הישראלית-אמריקאית מתכננת להשקיע כ-4 מיליון דולר בשדרוג ומיצוב הנכסים. מנכ"ל הרבור גרופ ישראל: "העובדה שהמוכר היה הכונס של ליהמן ברדרס ללא ספק עזרה בשלב התמחור"

04.11.2012, 17:22 | שי פאוזנר

חברת ההשקעות בנדל"ן הישראלית-אמריקאית הרבור גרופ רכשה בשבוע שעבר תיק נכסים של 1,600 דירות מגורים הפרושות על פני 4 מתחמים להשכרה בפרברי נאשוויל, טנסי. היקף העסקה הינו 131 מיליון דולר. המתחם נרכש מכונס הנכסים של ליהמן ברדרס, אשר קיבל את הנכס במסגרת פעולת כינוס נכסים בשנת 2010 של חברה אשר רכשה את התיק בשנת 2007 ונקלעה לקשיים.

הרבור גרופ שבבעלות קבוצת משקיעים אמריקאית וחברת אלקטרה נדל"ן (20%), מתכננת להשקיע כ-4 מיליון דולר בשדרוג ומיצוב הנכסים. לפי דיווחה התפוסה הנוכחית בנכסים עומדת על כ-96%, וסכום העסקה משקף מחיר של כ-82 אלף דולר ליחידת דיור, לעומת מחיר ממוצע לדירות כאלה באיזור העומד על כ-200 אלף דולר. מחיר השכירות הממוצע לדירות אלה הינו 700-900 דולר לחודש, כולל הוצאות אחזקה. המתחמים כוללים בריכות שחיה, מגרשי טניס, חדרי כושר, מגרשי ספורט, אגמים וחניות צמודות.

אחד הבתים במתחם שרכשה הרבור אחד הבתים במתחם שרכשה הרבור אחד הבתים במתחם שרכשה הרבור

הרבור גרופ עוסקת ברכישה, ניהול, השבחה ומימוש נדל״ן מניב בעיקר בארה״ב. החברה מעסיקה כ-850 עובדים ומשרדיה ממוקמים בארה״ב ובישראל. כיום היא מחזיקה ומנהלת כ-40 בנייני משרדים ומרכזי קניות וכ-25,000 דירות בהיקף של כ-3.5 מיליארד דולר. מתחילת 2011 דיווחה הרבור גרופ על רכישת יותר מ- 10,000 דירות, בסכום כולל של 950 מיליון דולר, בפורט לודרדייל, ווסט פאלם ביץ', אורלנדו, טמפה, בולטימור, וירג'יניה ונאשוויל, טנסי.

ג'יי צביבל, מנכ"ל הרבור גרופ ישראל מסר ל"כלכליסט": "מדובר בעסקה שהיתה הזדמנות לרכישת פורטפוליו מגוון במחיר אטרקטיבי על רקע ההעברת הידיים הרבות שעברה תיק הנכסים". לדבריו, "הרבור גרופ הפועלת בשנים האחרונות באזור מכירה אותו ולכן ידעה להעריך כי מדובר בהזדמנות". הוא מוסיף, "מדובר בנכסים איכותיים בעלי שיעורי תפוסה גבוהים מאד ותזרים יציב. העובדה שהמוכר היה הכונס של ליהמן ברדרס שקיבל בעצמו את הנכס בכינוס ללא ספק עזרה בשלב התמחור. כך, למעשה, רכשנו נכס שמאפשר מיקסום של הפוטנציאל העסקי הטמון בו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות