אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיניוואן עם פוזה של רכב שטח

מיניוואן עם פוזה של רכב שטח

איכות החומרים בקיה סורנטו החדשה גבוהה, תנוחת הישיבה מצוינת ויש בה שפע של אבזור. מדובר בקפיצת מדרגה לעומת הסורנטו הקודמת. אין פלא שהדגם זכה במכרז של המשטרה ויחליף בקרוב חלק מהניידות

05.11.2012, 10:21 | תומר הדר
עבריינים, הישמרו, יש לי ג'יפון - קיה סורנטו, הדגם שזכה במכרז המשטרה ויחליף בקרוב חלק מהניידות הרגילות. השוטרים יקבלו ארבע על ארבע עם מנוע טורבו דיזל וכלוב מיוחד לאסירים במושב האחורי, אבל לי יש רק גרסה עם הנעה קדמית ומנוע בנזין.

אני עוצר בצד הדרך לאילת ועוצם עיניים. מי יעשה כבוד לשוטר עם ג'יפון של קניונים? אולי הכלוב מאחור יעזור. אולי יבואן קיה יהפוך את הכלוב הזה לציוד תקני גם בגרסה האזרחית. ילדים רעים מתבקשים לעבור לכלוב.

הסורנטו החדשה. מבוססת על פלטפורמה של הסנטה פה הסורנטו החדשה. מבוססת על פלטפורמה של הסנטה פה הסורנטו החדשה. מבוססת על פלטפורמה של הסנטה פה

מבחוץ הקיה סורנטו החדשה נראית פחות או יותר כמו הסורנטו היוצאת, כלומר בעלת צורה מרובעת, חרטום מחודד ואגרסיבי וחלק אחורי שמזכיר יותר מיניוואן ופחות רכב שטח - אבל מדובר באשליה. הסורנטו החדשה מבוססת בכלל על פלטפורמה של יונדאי סנטה פה החדשה, שתוצג בישראל בקרוב.

יש לסורנטו בסיס גלגלים שונה ואף חשוב מכך - תא נוסעים שונה לחלוטין שמהווה קפיצת מדרגה משמעותית בהשוואה לסורנטו הקודמת. איכות החומרים גבוהה, ובניגוד לסורנטו היוצאת, שצוידה בפלסטיקה זולה משהו, הפעם הסורנטו החדשה מיישרת קו עם אחותה לבית יונדאי ומציעה איכות חומרים גבוהה, תנוחת ישיבה מצוינת ושפע של אבזור שכולל בקרת שיוט, מערכת שמע בעלת חיבורים לנגנים חיצוניים ומזגן מפוצל.

בדומה לדגם היוצא, גם כאן משתרעות מאחורי הנהג עוד שתי שורות מושבים. בשורה האמצעית יש שפע של מקום ומושב מצוין, אידיאלי לפושעי צווארון לבן. השורה האחורית מיועדת לעבריינים זעירים. את כל המושבים קל מאוד לקפל באמצעות ידיות קיפול מיוחדות ליצירת שפע של מרווח פנימי.

גם איכות הנסיעה השתפרה. הסורנטו מצוידת במנוע בנפח 2.4 ליטרים שמשודך לתיבת הילוכים בעלת שש מהירויות, שפועלים יחד היטב. ההתנהגות מכוילת למי שמעוניין במיניוואן עם פוזה של רכב שטח, קרי רכה יחסית, אך לא רכה מדי בסגנון המיניוואנים האמריקאיים.

לסיכום: הקיה סורנטו החדשה מהווה קפיצת מדרגה. מדובר ברכב איכותי ומפואר שמיישר בקלות קו עם מיטב המתחרים מיפן ומדרום קוריאה, מה שמעלה רק שאלה אחת: מדוע בעצם במשטרת ישראל צריכים רכב כזה?

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות