אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשבת הכללית מתנגדת למיזוג כיל־פוטאש צילום: יונתן בלום

בלעדי לכלכליסט

החשבת הכללית מתנגדת למיזוג כיל־פוטאש

מיכל עבאדי־בויאנג'ו טוענת כי פוטאש לא התייחסה לקצב הכרייה ולמחיר האשלג שממנו ייגזרו התמלוגים שיועברו למדינה. לעומתה ראש הממשלה ושר האוצר נוטים לתמוך

05.11.2012, 07:06 | גולן חזני

החשבת הכללית במשרד האוצר מיכל עבאדי־בויאנג'ו מובילה את ההתנגדות למיזוג בין פוטאש הקנדית לכיל, כך נודע ל"כלכליסט".  

קראו עוד בכלכליסט

זאת, בעוד שראש הממשלה, שר האוצר ומנכ"לי משרדיהם נוטים לתמוך. מנכ"ל פוטאש הציג בפני ראש הממשלה ומנכ"ל משרדו מתווה לעסקה, אך באגף החשב הכללי מתנגדים למתווה בטענה כי פוטאש לא התייחסה לקצב הכרייה ולמחיר האשלג שממנו ייגזרו התמלוגים שיועברו למדינה.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "במשרד התקבלה פנייה מהחברה. רשות החברות ביקשה הבהרות, ואלה טרם התקבלו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
ושכחתם את אחד מ"ששבעת פלאי העולם".
רק לאחרונה בקשו מאתנו להצביע בעד בחירת ים המלח לאחד משבעת פלאי עולם וכבר אנחנו מוכרים אותו? אם כבר מוכרים בקצב מוגבר את נכסי המדינה, השייכים לאזרחים, לא לממשלה, אולי כדאי לבחון מחדש את מדיניות ההפרטה? בשלב ראשון הייתי מפריט את הממשלה, גם עולה המון וגם מתפקדת באופן צולע. לאחר מכן הייתי מפריט את הכנסת, אני בטוח שהשוויצרים יעשו זאת טוב יותר ובמכרז נקבל מחיר מצוין. למעשה עדיף למכור את כל המדינה רצוי לארצות הברית או לאירופה, אבל גם מדינות קטנות יותר באות בחשבון. מוכרים הכל למי שמשלם היום הכי הרבה, מחר כבר נסתדר, הרי אנחנו עם סגולה וחוץ מזה אחרי כמה זמן יימאס להם מאתנו ונקבל הכל חזרה בחינם. הקונים לא עומדים בתור? הם לא פריירים הם יודעים שנמכור את הנתחים הטובים ביותר בנזיד עדשים.
יהודה , מודיעין  |  05.11.12
6.
מכירת חיסול של המדינה
לא די בכך שאחד ממשאבי הטבע הגדולים והרווחיים של המדינה נמכרו לגורם פרטי,מוסיפה הממשלה חטא על פשע ונותנת ידה {נטיית ראש הממשלה וההולך אחריו שר האוצר}למכירת/שותפות במשאב זה לחברה מחוץ לארץ.העיסקה האמורה היא חלק ממכירת המדינה עד כדי כלות לגורמים פרטיים שלא השקיעו בהכנת התשתית,בקידום העובדים ותנאי העסקתם,בהפרשת חלקם בשיפור המצב הכלכלי/תשתיתי/חברתי של המדינה {לפחות באזור בו אותה חברה פועלת-במקרה זה ים המלח וסביבתו}.נראה כי הגיע הזמן לפנות לערכאות משפטיות לבחינת חוקיות פעולות הממשלה בנכסים לאומיים והאם בידי מספר שרים קטן ובעל נטית כלכלית קיצונית ל"שחק ולהמר"בנכסי המדינה.
דודו  |  05.11.12
לכל התגובות