אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיווח חי

מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר: "ישראל היא מדינת ההייטק"

סטיב באלמר הכריז כי שטאבלט הסרפס "יגיע לישראל בקרוב" ושקונסולת האקסבוקס תשווק רשמית בישראל החל מה-21 בחודש. בתחילת האירוע חשף מולי אדן, נשיא אינטל ישראל כי יושקו 80 דגמי מחשבים חדשים שיתבססו על מערכת ההפעלה החדשה

05.11.2012, 13:01 | עומר כביר

מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר נאם באירוע Discovery שנערך הבוקר (ב') בגני התערוכה בתל אביב. במסגרת האירוע נחשף מועד הגעתה הרשמית של קונסולת האקסבוקס ושירותיה המקוונים - Xbox Live לישראל: ה-21 בנובמבר. 

באירוע הוצגו לראווה מגוון דגמי מכשירים חדשים של שותפות מיקרוסופט. באירוע נאם גם מולי אדן, נשיא אינטל ישראל - והודיע שכ-80 דגמי אולטרה-בוקים חדשים יגיעו לשווקי העולם - חלקם בתצורת טאבלט או היבריד (מחשב לוח בעל מקלדת ייעודית שניתן לחבר לו).

ביתן 1 בגני התערוכה היה מלא מפה לפה מלא לחלוטין בקרוב ל-5,000 משתתפים - אנשי טכנולוגיה, סטארט-אפיסטים, משקיעים, שותפים עסקיים ועיתונאים.  

13:02 - על הבמה ממשיכים לפרט את יכולות האקסבוקס. אנחנו ננצל את ההזדמנות כדי להיפרד מכם. מיקרוסופט הרימה אירוע ארוך אבל מרגש ביותר עם כמה הפתעות קטנות והכרזה צפויה אך מרגשת - הגעת האקסבוקס לישראל.

 

סטיב באלמר, כוכב האירוע, היה במיטבו והפגין כריזמה עצומה וחן אישי שהפכו גם את ההסברים המוכרים ביותר שלו למרגשים ומסעירים.

13:00 - קמחי ודובניסקי סוקרים תכונות שונות של האקסבוקס. מי שמכיר את הקונסולה כבר יודע על מה הם מדברים. עד ההשקה בארץ נציג לכם שלל מדריכים מפורטים שיסבירו כל מה שצריך לדעת על קונסולת המשחקים של מיקרוסופט ושל שירותיה המקוונים.

12:57 - מיכאל דובינסקי, מומחה טכנולוגיה ושירה קמחי, מנהלת לקוחות בחברה, עולים לבמה למסור פרטים על ההשקה הצפויה של אקסבוקס. קמחי: "אקסבוקס מגיעה לישראל עם חוויית בידור עשירה וחדישה, ותמיכה ושירות של מיקרוסופט".

"בנוסף, מגיע אקס בוקס לייב, שיפתח עולם בידור ומולטימדיה בסלון וכל המכשירים הניידים".

 

12:56 - "באתי אליכם כדי להשיק את המשחק הטוב ביותר בהיסטוריה של המין האנושי. בכיכובו של האחד והיחיד: אנוכי". אמר כוכב האקשן."אל תבזבוז זמן על 'משחקים של בנות'. זה לא יהיה קל, אבל זה יהיה כיף מאוד. להתראות בקרוב, ישראלים!".

לי כבר יש אקסבוקס, ואני עדיין מתרגש מאוד. ללא ספק, מיקרוסופט הרימו את אחד מהאירועים המסעירים שהיו בישראל. אפל מי?

12:54 - באלמר יורד מהבמה לקול קריאות התהלבות ומחיאות כפיים סוערות. ערכות היו נכונות - הקונסולה הנחשקת של מיקרוסופט סוף סוף מושקת רשמית בישראל

על הבמה כבר מתגלגל סרטון תדמית דרמטי להיילו 4 - אחד המשחקים המצופים ביותר לקונסולה.

על הבמה עולה לא אחר מאשר המאסטר צ'יף בעצמו - גיבור המשחק.

 

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

 

12:51 - אני מעריך את ההזדמנות לדבר אתכם היום ולהיות בישראל. אני תמיד מלא אנגריה, נלהב ונמרץ ממה שאני מוצא בשוק הישראלי".

דני ימין: "סטיב, יש דבר אחד שלא הזכרת".

באלמר: "האקס בוקס! קונסולת האקסבוקס ומערכת הקינקט יגיעו לשוק הישראלי ב-21 בנובמבר"

 , צילום: חן גלילי צילום: חן גלילי , צילום: חן גלילי

12:50 - "אני מאוד נרגש מהמשמעות של המוצרים למפתחים ולצרכנים. שותפי החומרה שלנו מוכנים. יש להם מכשירים פנומנליים שיוצאים לשוק. ההזדמנות כאן - המוצרים פנומנליים. אין זמן טוב יותר לקנות מוצר ווינדוס".

 

12:45 - אם אתם מפתחי אפליקציות, קטנים או גדולים, אין הזדמנות גדולה יותר מהמכשירים החדשים האלו ומחשבי ווינדוס 7 שישדורגו ל-8. ווינדוס פון נמצאת בעלייה, יש התהלבות עצומה. אנחנו עדיין קטנים, אבל רמת החדשנות לא-תיאמן".

"אני מצפה שמכירות ווינדוס פון יצמחו במהירות. אנחנו נשקיע יותר בשיווק ווינדוס 8, סרפס ו-ווינדוס פון מבכל מוצר אחר שהשקנו". באלמר ממש מוכר את הפלטפורמות של החברה למפתחים שבקהל. 

12:44 - באלמר סוקר מוצרים שונים של מיקרוסופט, ומזכיר כמעט בדרך אגב ששירות Xbox Live זמין עכשיו בישראל. 

12:42 - באלמר חוזר לבמה."חשבתם שאני אברח כל כך מהר? תאמינו בי קצת!" באלמר במיטבו. אנטרטיינר אמיתי.

"אנחנו הולכים עד הסוף. זה היוזמה החשובה ביותר של חברתנו, אחת מארבע החשובות בהיסטוריה של החברה - ביחד עם ההקמה, השקת ה-PC עם IBM והשקת ווינדוס 95 "  

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

 

12:38 - קצת פיקנטריה: איתי שמושקוביץ, עורך מדור טכנולוגי, היה בהשקה של ווינדוס 8 בניו יורק ומספר שבאלמר כאן היה כריזמטי ודיבר הרבה יותר מאשר באירוע ההשקה הרשמי. הרווחנו

12:37 - הקהל מוחא כפיים בהתלהבות. ההבטחה של באלמר קצת ריקה.

הקהל מתחיל להתפנות, אבל אנחנו חושבים שבאלמר עוד יחזור. בינתיים, טנצר מדגים את הסרפס. כן, טנצר מבטיח: "הוא חוזר לבמה סטיב, דרך אגב". הצופים שהחלו באקסודוס הופכים כיוון וחוזרים למושביהם.

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן , צילום: אוראל כהן

12:35 - באלמר מזמין לבמה את ניר טנצר, סמנכ"ל פיתוח עסקי במיקרוסופט ישראל, להדגים את הסרפס. באלמר משתלט על הדמו ומדגים את מחשב הלוח החדש בעצמו  - מציג עליו את הרשימות למנאום שלו, איך אפשר לחבר את המקלדת למסך ועוד.

"אנחנו מקווים להביא את הסרפס לישראל בקרוב מאוד" אמר המנכ"ל.

12:34 - עוד דבר יסודי: יש בן לוויה מושלם למחשב או טאבלט ווינדוס 8 - הווינדוס פון. אלו מכשירים יפהפיים. לפני כמה שנים יצאנו למסע של המצאה מחדש של הסמארטפון. רצינו ליצור מכשיר שיהיה אישי מאוד לכל אחד מאיתנו. המכשרים מאוד אישיים ומשלימים את ווינדוס 8. הוחומרה שלהם פנומנלית, האודיו, המסך, המצלמה - כל הטכנולוגיה הכי טוב נמצאת במכשירי ווינדוס פון.

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

 12:32 - "הדבר השלישי שאציין - היא חיה בפעילויות, במידע ובאנשים שהכי חשובים לכם. העולם לא צריך עוד ים של אייקונים" אומר באלמר בעקיצה ברורה לאפל ולאנדרואיד. "אנחנו חושבים שאתם צריכים לראות מיד בצורה חיה את האנשים והפעולות שהכי חשובים לכם".

"מכשירים של ווינדוס 8 חיים ומלאי מידע. מה קורה בספורט, מה קורה עם האנשים שהכי חשובים בחייכם. הדבר הכי חשוב שעשינו היה לשלב בכל המכשירים את חשבון מיקרוסופט ואת תשתית סקיידרייב".

12:31 - "עם ווינדוס 8 אנחנו מגשרים בין עולמות - מספקים את הטוב ביותר שבעבודה ובמשחק, בפיסי ובטאבלט, במגע ובעכבר+מקלדת. אנחנו רוצים שתקחו מכשיר אחד - אם אתם רוצים לעבוד, המקלדת והעכבר שם. אם אתם רוצים להירגע ולשחק, גם כאן יש חוויה של מחלקה ראשונה".

12:30 - "אני רוצה שתבינו למה אנחנו נרגשים מהמפכה הזו, ואני אתחיל עם ווינדוס 8".

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

"עם ווינדוס 8 יש לנו את ה-PC הטובים ביותר שאי-פעם נבנו. אחד הדברים שאני מעודד אתכם לעשות: קחו לפטופ עם מגע, ואתם תאהבו את זה. ברגע שנגעתם במכשיר כזה, לא תחזירו אותו לאף אחד".

"מבחינת חומרה, ווינדוס 8 היא הגרסה האהובה ביותר של ווינדוס - היא מהירה ביותר וצורכת הכי פחות אנרגיה. היא מספקת את חווית ה-PC הטובה ביותר שאי פעם נוצרה".

 

12:28 - "יותר אנשים יקבלו ווינדוס 8 עם מחשב חדש, אבל מחזור ההתהלבות מתחיל עם משדרגים שממליצים לחברים שלהם. השבחים היו נהדרים". באלמר מצטט ביקורות משבחות על מערכת ההפעלה מכלי תקשורת שונים. "העיתונות מבינה שאנשים מחפשים מכשירים שמאפשרים להן לעבוד ולשחק תוך כדי תנועה".

12:24 - "השקנו את סורפס בעשרת הימים האחרונים". הקהל שוב מריע. "אולי נוכל לדבר עליו שוב בהמשך", אמר באלמר. "התגובה למוצרים אלו היתה פנומנלית: בסוף השבוע הראשון מכרנו 400 מיליון שדרוגי ווינדוס".

12:22 - "מגוון החדשנות ב-PC מעולם לא היה רחב יותר. השקנו את ווינדוס פון 8, ועם המכשירים שמגיעים עכשיו לשוק אני חושב שיש לנו סופר מוצר".

12:20 - "ציפיתי מאוד להזדמנות הזו כדי לחלוק אתכם את העי של ווינדוס. אני מצפה לפגוש חברות וסטארט-אפים שעושים דברים מגניבים ומרגשים. הדברים שמתחילים כאן מדהימים אותי וזה מרגש להיות כאן. אנחנו בסוף תקופה של השקות אינטנסיביות, אז תסלחו על ההתלהבות שלי".

באלמר באמת מאוד נלהב ונרגש, ומדגיש כל מילה שנייה בקול מתלהב. נראה שהוא באמת שמח להיות כאן.

 

12:17 - "יש לי זכות גדולה להיות כאן היום. בעשרת הימים האחרונים הצגנו כמה מהמוצרים המרגשים ביותר בהיסטוריה של מיקרוסופט. וזה מתאים שאני אשיק את פעילות האלו מחוץ לארה"ב בביקור במדינת ההיייטק - ישראל!". הקהל שוב משתולל.

 , צילום: חן גלילי צילום: חן גלילי , צילום: חן גלילי

12:16 - באלמר עולה לבמה! עכשיו מתחיל האקשן. הקהל משתולל. זה הסטיב הכי חשוב בעולם כרגע, אז אפשר להבין אותו


12:14 - עוד סרטון תדמית: דמות מסתורית צועדת במסדרונות מידרוסופט ישראל. אנחנו מנחשים שזה בעצם באלמר שיעשה הופעה מפתיעה בסרטון. לא! בר רפאלי

12:13 - "ורגע נוסף קורה עכשיו. הרבה אנשים שואלים על ווינדוס פון. אני שמח להכריז שיש ווינדוס פון בישראל. זו השקה. מהיום יש אופציה נוספת, שונה וחדשנית, שמציעה במקום אחד את כל החוויות שאחננו מכירים, עם העברית שלנו"

לא מדובר בהשקה מסעירה, נוקיה כבר השיקה בשבוע שעבר את סמארפוניי ווינדוס פון 8 שלה בישראל.

12:12 - "היה לי עוד רגע, לפני מספר חודשים קיבלתי לראשונה ווינדוס 8 בעברית. התחלתי לשחק עם זה ומיד ידעתי שזה מה שחכינו לו, שזה מה שאתם חיכיתם לו

שזה מתאים למשתמש הישראלי שלא אוהב להתפשר. ידעתי שזה הדבר הנכון ושזה יצליח"

 

12:10 - "אחד היה הבוקר - נפגשנו עם ראש הממשלה. דיברנו על הכלכלה הישראלית והעתיד של הייטק. וחשבתי שאתם שיושבים פה מייצגים חלק גדול מכל הפונטציאל הזה שרה"מ דיבר עליו". אני מרגיש גאווה גדולה להיות חלק מכם" 

12:07 - לבמה עלה דני ימין, מנכ"ל מיקרוסופט ישראל. "חשבתי על זה בימים האחרונים - אחנו עסוקים בשגרה של החיים, אבל מדי פעם לכל אחד יש רגעים מיוחדים שבהם כל המהות של מה שאנחנו עושים מתבהרת, שהכול מתחבר בצורה הכי נכונה. אתה שומר את הרגעים האלו ולוקח אותם איתך כל החיים. אני רוצה לספר לכם על כמה רגעים כאלו".

12:05 - תמה הדגמת אופיס המייגעת. שוגרמן מדברת כעת על המהפכה שמיקרוסופט עושה בענן, עם מוצרים כמו ווינדוס סרבר 2012 או Azure. התבלבלתם? זה כי אתם לא מנמ"רים.

הקהל מתחיל לגלות סימני חוסר נוחות. אם באלמר לא יעלה על הבמה בקרוב תפרוץ כאן מהומה אלימה. סתם, סתם. כולם כאן חנונים. 

 

11:56 - "השנה אנחנו משיקים את הגרסה השאפתניות ביותר של אופיס". שוגרמן מזמינה לבמה את אסף יעקב כדי להדגים את אופיס 2013 של מיקרוסופט."באלמר תכף מגיע, הקהל כבר בלחץ לראות אותו. יש לנו 5-7 דקות להמם אותם עם אופיס". הדבר המעניין באמירה הזו הוא כמובן ההבטחה שבאלמר יעלה לבמה בדקות הקרובות.

 

11:52 - על הבמה: דנה שוגרמן, מנהלת תחום שרתים במיקרוסופט ישראל. "זה לא עולם חדש", אמרה. "במידה רבה אנחנו חיים בדיוק באותו עולם. אבל הטכנולוגיה משנה את המציאות שלנו קצב הולך וגובר". שוגר מספרת על בלאגן ועל כאוס ועל איך שהם מכוונים את האנושות. רוחני.

11:48 - אדן סיים, זינגר חזרה לבמה כדי לספר לנו שבתקופה הקרובה יימכרו 400 מיליון מכשירי ווינדוס 8, ושיש בה הרבה הזדמנויות. "זו תקופה מאוד מרגשת, ואני מזמינה אתכם לגעת, להתנסות ולגלות בעצמכם את הקסם של ווינדוס 8".

11:44 - אדן מדגים את המחשבים ההיברידים בהם המסך מתנתק מהמקלדת. כאן בדיסקברי הספקנו לבדוק כבר את אחד המחשבים האלו, וספר לכם על נפלאותיו בהמשך היום. מציגים סרטון תדמית להיברידיים החדשים עם מעבדי אינטל - שמשווה מחשבים ישנים לחיים במצרים העתיקה. משעשע מאוד, גם הקהל מסכים 

11:42 - "הצגנו ב-2011 קטגוריה חדשה של אולטרה-בוק. השנה שיפרנו אותה משמעותית, ויצרנו עם שותפינו מערכות חדשות לגמרי. אחננו מוכנים לבוא עם הדור הבא של אוטלרה-בוק, ואני מכריז היום שנשיק 80 אולטרה-בוקים חדשים - 30 מהם יהיו עם מגע. רובם הגדול יהיה בחנויות בקרוב"

11:40 - אדן היה עד עכשיו מעניין ומשעשע יותר מהדוברים הקודמים, יש לבחור כריזמה אין ספק. כעת הוא עובר להדגמה קצרה של מסך מגע על מחשב נייד.

"המחשב דק יותר מהאצבע שלי, וגבירותיי ורבותיי - אין לי אצבעות עבות", אמר

11:39 - "אנשים אמרו לנו שאי אפשר להתמש במסכי מגע במחשבים ניידים, שצריך ידי גורילה בשביל זה. אבל באינטל בנינו אב טיפוס של מחשב כזה וביקשנו מהם לבצע כמה פעולות. 80% מהפעולות בוצעו במסך המגע. בכל 30 השנים שלי באינטל לא ראיתי ניסוי שהצליח בצורה כזו - אנשים אוהבים מסכי מגע, הם מספקים חוויה חדשה לגמרי".

11:38 - "החומרה התקדמה מאוד, מערכות ההפעלה מדוס לווינדוס 7 - הכול התקדם. אבל הממשק עצמו נשאר זהה ואנשים מחפשים משהו טוב יותר, אינטואיטיבי יותר. מסך המגע של מכשירי ווינדוס 8 מאפשרים חוויות נפלאות"

11:36 - "עד 2014 יימכרו יותר מ-500 מיליון מכשירי מובייל בשנה. אבל דבר אחד כמעט לא השתנה במשך שנים רבות - אמצעי הממשק, המקלדת והעכבר"

11:33 - "ב-40 השנים האחרונות עברנו מהפכה משמעותית עד לנקודה שבה אנו היום - מעסקים לצרכן, מעסקים לבידור. ממחשב נייח מגושם למובייל שאפשר לשאת. ממעט לרבים, מיקר לזול. וה-Ubiqutus, יעני זה נמצא בכל מקום"

11:32 - עכשיו מגיע לבמה מולי אדן, נשיא אינטל ישראל. "אני תוהה באיזו שפה לדבר - עברית או אנגלית. החלטית לדבר אינגליש, ואז האמריקאים ידעו על מה אני מדבר והישראלים יבינו את המבטא". משעשע כהרגלו

11:25 - חינסקי וקושניר מדגימים כעת את ווינדוס פון 8, מערכת ההפעלה החדשה של החברה לסמרטפונים. יציע שתולי מיקרוסופט מימין מריע בהתלהבות כי יש בה עברית מלאה. לדעתי, סקירת הנוקיה לומיה 920 מעניינת יותר ממה שקורה על הבמה, מוזמנים לעיין בה ולחזור אלינו.

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

11:20 - ניר חינסקי, מנהל תחום שירותי ענן, מצטרף לזינגר על הבמה כדי לבצע דמו של ווינדוס 8. מהיציע הימני יש כל פעם מחיאות כפיים סוערות. אנו חושדים ששם יושבים עובדי מיקרוסופט.

11:19 -  קושניר סיימה, ועל הבמה עולה עירית זינגר, מנהלת קבוצת ווינדוס במיקרוסופט ישראל.

"לפני עשרה ימים השקנות את ווינדוס 8. היא הרבה מעבר למערכת ההפעלה. היא תמצית האסטרטגיה שלנו כחברה. השקת ווינדוס 8 מהווה רגע מכונן שבו המוכר והידוע נפרץ. פותחת הזמדונת להגעי אליכם כצרכנים, ולא רק כבעלי תפקידים"

זינגר ממשיכה להשתפך על ווינדוס 8. ב"כלכליסט" כבר סקרנו בהרחבה את מערכת ההפעלה כמה פעמים, אז נחסוך מכם את כל ההסברים על כמה היא מופלאה וחדשנית.

11:17 - קושניר מבטיחה כעתה חשיפה ראשונה להשקות החשובות יותר של מיקרוסופט ושותפותיה. "כשתצאו מכאן בסוף היום תבינו איך ניתן לחבר טוב יותר את כל חלקי החיים שלכם לתמונה אחת, צבעונים ומרהיבה". וואו, דרמטי.

11:15 - קושניר עוברת לסיפור היסטורי על איינשטיין ופיקאסו. נחסוך מכם וננחש ישר את המסקנה: מיקרוסופט חדשנית יותר משניהם ביחד.

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

 

11:13 - תם הריקוד, על במה: סיגל קושניר, סמנכ"לית שיווק ותכנון אסטרטגי במיקרוסופט. "ברוכים הבאים לאירוע דיסקוברי. תודה שבאתם לגלות. הוזמנתם לכאן כדי לחוות חוויה חד פעמית באירוע הטכנולוגי הגדול ביותר שנעשה אי פעם בישראל".

הקהל מריע בהתלהבות .

 

11:06 - קטע ריקוד ארוך ומורכב פותח את האירוע. מטרתו אינה ברורה, אולי כדי להראות כמה מיקרוסופט היא חברה מגניבה ועדכנית. הריקוד די נחמד, אבל אם היינו רוצים ריקודים היינו קונים כרטיסים למיומנה.

 , צילום: איתי שמושקוביץ צילום: איתי שמושקוביץ , צילום: איתי שמושקוביץ

 

11:05 - האירוע מתחיל בסרטון של אורות מהבהבים סטייל מפגשים מהסוג השלישי. ויש עכשיו ריקוד נחמד

 , צילום: עומר כביר צילום: עומר כביר , צילום: עומר כביר

11:02 - הקהל מתבקש לסיים את ההיערכות ולהשתיק טלפונים סלולריים. האירוע צפוי להתחיל בתוך דקות ספורות. הדקות האחרונות לפני תחילת האירוע הוקדשו לסרטוני תדמית של שותפות מיקרוסופט כמו קוואלקום ואינטל. הקהל לא התרגש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות