אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרות המבוקשות ביותר בארה"ב צילום: cc by UC Davis College of Engineering

המשרות המבוקשות ביותר בארה"ב

יועץ שיווקי, יועץ פיננסי, פיזיותרפיסט, מפתח תוכנה או מרפא בעיסוק. המקצועות המבוקשים בארה"ב עם שכר מתגמל בצידם

05.11.2012, 23:27 | סוכנויות הידיעות
חלומה של כל אם (יהודיה וגם לא) הוא שבנה יהיה עורך דין, רופא או מהנדס. כשבוחנים כיום את שוק העבודה האמריקאי מתברר שיש עוד כמה מקצועות מבוקשים. 10 שכאלה לפניכם.

1. מהנדס ביו-רפואי

 

שכר חציוני: 79,500 דולר (לשנה)

שכר שיא: 124 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 61.7%

סך כמות המשרות: 15,700

 , צילום: cc by UC Davis College of Engineering צילום: cc by UC Davis College of Engineering  , צילום: cc by UC Davis College of Engineering

מה הם עושים כל היום: המדע הבדיוני קצת פחות בדיוני בעבודה השוטפת של מהנדסים ביו-רפואיים, היוצרים פרוטזות, איברים מלאכותיים ואף רקמות. הם גם מפתחים תרופות או אוספים ומנתחים נתונים ביולוגיים, בין היתר. התחום משלב בין ביולוגיה למיומנויות הנדסיות, המסייעות בפתרון בעיות קשות בתחומי הרפואה והבריאות.

איך להתקבל לעבודה: תואר בהנדסה רפואית יכניס אתכם לתחום, אבל מהנדסים עם הכשרה מסורתית יותר, כמו חשמל, מכניקה וכימיה, גם יתאימו.

למה התחום הזה נהדר: לא רק שזהו אחד מתחומי ההנדסה המכניסים ביותר, הקריירה הזו תאפשר לכם לתרום לחברה באמצעות שיפור הבריאות העולמית. התחום גם גמיש מאוד, וניתן לעבוד באוניברסיטאות, מעבדות, בתי חולים ובתעשייה, בין היתר.

מה החיסרון: בגלל השינויים הטכנולוגיים התכופים, על המהנדסים לעבוד קשה כדי להיות מעודכנים.

2. יועץ שיווקי

שכר חציוני: 92,100 דולר

שכר שיא: 208 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 41.2%

סך כמות המשרות: 282,700

מה הם עושים כל היום: לבעלי עסקים רבים אין מושג איך לפרסם את המוצרים שלהם, גם אם הם נהדרים. כאן נכנס היועץ השיווקי. חברות מעסיקות אותם כדי ליצור תוכנית ליצירת הבאז הדרוש למשיכת לקוחות מהסוג הנכון.

איך להתקבל לעבודה: חוש לקידום יצירתי לצד יכולת ניתוח נתוני לקוחות. חשובה גם מומחיות בטכנולוגיות השיווק העדכניות: פרסומות ברשת, SEO וגוגל אדוורדס. והכי חשוב: היכרות עם מגוון תעשיות להבנת צרכיהם של לקוחות שונים.

למה התחום הזה נהדר: טווח המומחיות הרחב הוא שהופך את המקצוע למרגש. בניגוד לאיש שיווק שכיר, היועץ אינו מוגבל לתחום אחד. ידע רחב מספק יותר הזדמנויות ללקוחות חדשים.

מה החיסרון: בין אם עובדים כשכירים או עצמאיים, לא מובטח ביטחון תעסוקתי, ואף פעם אי אפשר להמר על הכנסה קבועה.

3. ארכיטקט תוכנה

 

שכר חציוני: 119 אלף דולר

שכר שיא: 162 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 24.6%

סך כמות המשרות: 3,462,000

  

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מה הם עושים כל היום: אדריכלי תוכנה מעולים הם מעצבים ודיפלומטים. הם יוצרים תוכנות חדשניות ובעלות ערך, אבל הם גם מתרגמים תוכניות טכניות מאוד לחזון שההנהלה הבכירה יכולה להבין. הם חוליה הכרחית בין הצוות הטכני וההנהלה בחברה.

איך להתקבל לעבודה: אלא אם שם המשפחה שלכם הוא גייטס או צוקרברג, רצוי תואר שקשור למחשבים. כיוון שזו משרה בכירה, דרושים הרבה ניסיון, ידע טכני ומיומנויות תקשורת.

למה התחום הזה נהדר: זוהי הזדמנות ליצור ולעצב את אסטרטגיית המיחשוב של החברה. הגדלת האחריות מובילה גם להעלאת השכר למעצב המעוניין להחליף את מסך המחשב בחדר הישיבות.

מה החיסרון: צוותים טכניים וחברי הנהלה לרוב מדברים בשפות שונות, מה שעלול להוביל לאי הבנות ואף לסכסוכים. חשוב לכבות את השריפות בשני הצדדים.

4. עמית מחקר קליני

שכר חציוני: 90,700 דולר

שכר שיא: 129 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 36.4%

סך כמות המשרות: 100 אלף

 פסיכולוג (ארכיון) , צילום: shutterstock פסיכולוג (ארכיון) | צילום: shutterstock פסיכולוג (ארכיון) , צילום: shutterstock

מה הם עושים כל היום: שותפי המחקר הקליניים מוודאים שמחקרים קליניים מבוצעים כראוי על ידי בקרת התהליכים והתוצאות ווידוא שהחוקרים ממלאים את הפרוטוקול המתאים בכל שלב.

איך להתקבל לעבודה: תואר ראשון במדע, סוציולוגיה או פסיכולוגיה הוא בסיס טוב, וכן ניסיון בסביבת מחקרים קליניים או במדעי הרפואה. חלק מהעובדים עברו הסמכת עמיתי מחקר קליניים.

למה התחום הזה נהדר: יש סוגים רבים של מחקרים קליניים, כך שסביבת העבודה יכולה להיות דינמית. עמיתי המחקר יכולים להתמחות בתחום מסוים או לבחור בבסיס ידע רחב ולדלג בין נושאים. פוטנציאל הצמיחה הוא גדול: ככל שהרפואה המותאמת-אישית תהיה נפוצה יותר, יהיה יותר ויותר צורך במחקרים קליניים כדי לוודא שהתרופות והמכשירים עובדים כראוי.

מה החיסרון: רוב המשרות דורשות נסיעות בהיקף מסוים, לפחות ברמה האזורית, אם לא הארצית או הבינלאומית, כך שמדובר בזמן רב הרחק מהמשפחה.

5. מנהל בסיסי נתונים (DBA)

שכר חציוני: 87,200 דולר

שכר שיא: 122 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 30.6%

סך כמות המשרות: 110,800

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק , צילום: שאטרסטוק

מה הם עושים כל היום: לא נגזים אם נאמר שאמריקה התאגידית נמצאת בעיצומה של התפוצצות מידע. מישהו צריך לעקוב אחרי כל מה שקורה. מנהל בסיסי הנתונים (DBA) מנהל את כל הנתונים שבמאגרי החברה, שומר עליו ומוודא שקל לגשת אליו.

איך להתקבל לעבודה: מומלץ תואר במדעי המחשב, ואחריו שנים של ניסיון. מעסיקים רבים דורשים הסמכה בתוכנות הנפוצות ביותר, ביניהן MySQL, אורקל ו-DB2. כיוון שהטכנולוגיה משתנה ללא הרף, כל הזמן עוברים עוד ועוד הכשרות.

למה התחום הזה נהדר: יותר ויותר נתונים פירושם יותר ויותר הזדמנויות - ניהול בסיסי נתונים הוא אחד מהמקצועות בעלי הצמיחה הגדולה ביותר ברשימה. הם גם נהנים ממשכורות גבוהות, גם בהשוואה למשרות אחרות בהייטק.

מה החיסרון: התפקיד דורש בילוי פרקי זמן ארוכים מול המחשב, במיוחד בתקופות לחוצות או פרויקטים גדולים. ומחשבים נוטים ליפול מדי פעם. תתכוננו להגיע מאוחר בלילה או בסוף השבוע, כשמשהו משתבש.

6. יועץ פיננסי

שכר חציוני: 90,200 דולר (לשנה)

שכר שיא: 206 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 32.1%

סך כמות המשרות: 206,800

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מה הם עושים כל היום: אתם יכולים לעשות בעצמכם דברים רבים, אך לרוב עדיף להשאיר החלטות גדולות בקשר לכסף למקצוענים. היועצים הפיננסים מתערבים במקומות שאנשים רבים מפחדים לדרוך, ומעניקים הצעות בנוגע להשקעות, חסכונות, מסים וביטוח.

איך להתקבל לעבודה: אף שאין צורך בתעודה כדי להפוך להיות יועץ, המעסיקים קרוב לוודאי שיעדיפו להעסיק יועצים בעלי הכשרה מתאימה.

למה התחום הזה נהדר: היועצים מסייעים ללקוחות להשיג הצלחה פיננסית, שבתורה נותנת הרגשה חמימה ונעימה. כמו כן, הם יכולים לעבוד בתוך חברה גדולה או במידה והלקוחות מסכימים הם יכולים לעבוד מהבית ולתקשר דרך המחשב בלבד.

מה החיסרון: בשוק מצליח, היועצים הפיננסים עשויים להיתפס כגיבורים, אך כשהשוק בירידות, הם עלולים להפוך לשעירים לעזאזל. ניהול החסכונות של מישהו אחר עשוי להתגלות כמשימה מרתיעה, בייחוד כשהמצב הולך ומידרדר.

7. אנליסט מחקרי שוק

 

שכר חציוני: 63,100 דולר (לשנה)

שכר שיא: 97,700 דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 41.2%

סך כמות המשרות: 282,700

אילוסטרציה , צילום: יריב כץ אילוסטרציה | צילום: יריב כץ אילוסטרציה , צילום: יריב כץ

מה הם עושים כל היום: קולה או פפסי? אנדרואיד או אייפון? שברולט או טויוטה? אתם יודעים מה אתם מעדיפים. התפקיד של אנליסטים של מחקרי שוק הוא לגלות מדוע. החל מסקרים ישירים ועד לניתוח כמויות של נתונים, הם עוקבים אחר מה שהצרכנים רוצים - ואחר מה שנחוץ כדי לגרום להם לשנות את דעתם.

איך להתקבל לעבודה: ראש למספרים עם רקע בסטטיסטיקה, מדעי המחשב וכלכלה חיוניים כדי להפוך להיות שיווקיים יותר. בכל מקרה, היכולת להפוך את המספרים הללו לדו"חות שימושיים היא חובה.

למה התחום הזה נהדר: אנליסט הוא חבר מרכזי בצוות שמפתח מוצרים חדשים ונהדרים. התפקיד קיים בכל התעשיות הזקוקות למחקרים, והוא בעל שיעור הצמיחה השני הגבוה ביותר מכל העבודות ברשימה.

מה החיסרון: אנליסטים שעדיין לא מרכיבים משקפיים, בקרוב יזדקקו להם. הם מעבירים שעות בבחינת עובדות, נתונים ומספרים. זהו שדה המונע על ידי פרטים, והאנליסטים פועלים תחת תאריכי לחץ דחופים ולכן נאלצים לעבוד שעות ארוכות.

8. פיזיותרפיסט

שכר חציוני: 76,700 דולר (לשנה)

שכר שיא: 99 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 39%

סך כמות המשרות: 198,600

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock , צילום: shutterstock

מה הם עושים כל היום: עבור אנשים שסובלים מפציעות או מחלות, פיזיותרפיסטים חיוניים להחלמתם. הם מתכננים פעילויות שמותאמות אישית למטופלים ותוכניות מניעה, מלמדים את המטופלים כיצד לבצע את הפעילויות בצורה בטוחה כך שיוכלו לחזור לתפקד ולבצע תנועות.

איך להתקבל לעבודה: לרוב נדרש תואר דוקטורט בפיזיותרפיה. מועמדים שאין להם רקע במתמטיקה ובמדעים ייתכן ויחויבו לקחת כמה קורסים מקדימים קודם לכן. פיזיותרפיסטים חייבים ברישיון, סבלנות וחוש הומור.

למה התחום הזה נהדר: יום העבודה מלא בניצחונות קטנים - מטופל עם פגיעת מוח שהצליח להחזיק את הראש שלו מורם, ספורטאי שטווח התנועות שלו משתפר לאחר ניתוח מסובך.

מה החיסרון: יש לא מעט ניירת, בשל התקנות הפדראליות הקשורות לביקורי בית. פיזיותרפיסטים שעורכים ביקורי בית נאלצים להעביר בכל לילה שעתיים של עבודת ניירת.

9. מפתח תוכנה

שכר חציוני: 84,200 דולר (לשנה)

שכר שיא: 121 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 24.6%

סך כמות המשרות: 3,426,000

 , צילום: Shutterstock צילום: Shutterstock  , צילום: Shutterstock

מה הם עושים כל היום: החל מהמשחקים במכשירי הסמארטפון ועד לכלים שעוזרים למפות את הגנום, מפתחי תוכנה כותבים את התוכנות שמנהלות את חיינו. העבודה מתנהלת בכל שלבי התהליך - מחקר, תכנון, כתיבה וניסויים - ועד למוצר הסופי.

איך להתקבל לעבודה: למרבית המפתחים יש תואר במדעי המחשב, אך מדובר בתחום שמקבל בברכה אנשים בעלי ניסיון פרקטי ומיומנויות.

למה התחום הזה נהדר: מפתח יכול לעבוד לבדו כפרילנס או לעבוד בחברה כחלק מצוות שלם. בזכות השגשוג בטכנולוגיה, שסופו לא נראה באופק, ההיצע רק הולך וגדל.

מה החיסרון: התפקידים הללו לא תמיד נמצאים בארצות הברית. בחיפוש אחר כישרונות במחיר זול, יותר ויותר חברות פונות למדינות זרות למילוי צרכי הפיתוח שלהן. מדובר גם בתחום שמתפתח באופן תמידי, שמחייב לעמוד כל הזמן עם היד על הדופק לגבי ההתפתחויות.

10. מרפא בעיסוק

שכר חציוני: 74,900 דולר (לשנה)

שכר שיא: 102 אלף דולר

צמיחת המשרות ב-10 שנים: 33.5%

סך כמות המשרות: 108,800

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מה הם עושים כל היום: אם מדובר בסיוע לאנשים לבצע פעילויות יומיות בעצמם, אז המרפאים בעיסוק כבר עשו זאת. בעוד שפיזיותרפיסטים מסייעים למטופלים עם פגיעה בירך ללמוד כיצד ללכת שוב בזהירות, המרפאים בעיסוק עובדים איתם על משימות יומיומיות, כגון יציאה מהמיטה או נעילת נעליים. הם גם עובדים עם ילדים בעלי הפרעת אישיות כפייתית

שמתקשים בבית הספר, ועוזרים לחולי סכיזופרניה לקיים קשרים יעילים יותר.

איך להתקבל לעבודה: כדי לעבוד בריפוי ועיסוק יש צורך בתואר שני, וכן ברישיון.

למה התחום הזה נהדר: ריפוי בעיסוק עוזר לאנשים, ומאפשר ליצור קשרים חזקים עם מטופלים בלי הטרחה של לימודי רפואה. מרפאים בעיסוק יכולים לעבוד בשעות גמישות או אפילו במשרה חלקית ועדיין להרוויח מספיק.

מה החיסרון: לא תמיד מדובר בעבודה הזוהרת ביותר. המרפאים בעיסוק לפעמים צריכים לעזור למטופלים להתקלח ואפילו כיצד להשתמש בשירותים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות