אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאס"א רוצה שתדעו מתי מייג'ור טום עובר מעל באר שבע

בשולי הרשת

נאס"א רוצה שתדעו מתי מייג'ור טום עובר מעל באר שבע

סוכנות החלל חוגגת 12 שנה לאיוש תחנת החלל הבינלאומית - ולכבוד המאורע, העלתה לאוויר אתר חדש שיסייע לכם לדעת בדיוק מתי חולפת התחנה מעל לעיר מגוריכם

06.11.2012, 08:16 | ניצן סדן

הידעתם שאחד מהכוכבים הבהירים ביותר שתוכלו לראות בשמי הלילה כלל אינו כוכב - כי אם תחנת החלל הבינלאומית? סוכנות החלל האמריקאית נאס"א חוגגת 12 שנה לאיוש הרציף של התחנה - והשיקה אתר חדש בשם Spot The Station, באמצעותו תוכלו לדעת מראש מתי חולפת תחנת החלל מעל לישראל.

קראו עוד בכלכליסט

האתר של נאס"א מאפשר לכם להזין מדינה ועיר ולקבל מראש התראה למועד חליפת התחנה, למקרה בו תרצו לשלוף טלסקופ ולהתבונן בה, או סתם לשאת עיניים מעלה ולנסות לאתר אותה. נכון לרגע זה, האתר מסוגל לדווח מתי התחנה עוברת מעל ת"א, ר"ג, חיפה, נתניה, ירושלים, באר שבע, רחובות ונצרת. לאחר שתזינו כתובת מייל, תקבלו התראה כשתתקרב התחנה לאיזורכם.

אתר Spot The Station אתר Spot The Station אתר Spot The Station

תחנת החלל הבינלאומית היא העצם הגדול שהציב האדם בחלל עד כה; בנייתה החלה ב-1994 והחלק הראשון שלה שוגר לחלל ארבע שנים לאחר מכן.

החל מה-31 באוקטובר 2000 היא מאוישת באופן רציף על ידי אסטרונאטים ממדינות שונות, כשרובם אמריקאים ורוסים. היא הוצבה במסלול נמוך סביב כדור הארץ - 278 עד 460 ק"מ מפני השטח - מה שמאפשר לצפות בה גם אם אין לכם טלסקופ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות