אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תוצאות הבחירות בארה"ב הפילו את הבורסה בתל אביב; לייבפרסון צללה ב-19%

ת"א 25 ירד ב-1.4%, ת"א 100 נחלש ב-1.6% ומדד הבנקים איבד 2.2% על רקע הירידות בוול סטריט לאחר בחירתו של אובמה לכהונה נוספת; הראל ממליצים למכור את לייבפרסון: "אכזבה מתחזיות החברה להמשך השנה"; מחזור המסחר: 869 מיליון שקל

07.11.2012, 16:37 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות של מעל ל-1% על רקע המגמה השלילית בבורסות העולם לאחר ניצחונו של ברק אובמה בבחירות לנשיאות בארה"ב. מחזור המסחר הסתכם ב-869 מיליון שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

אמריקה שלו: הנשיא שספג ביקורת קשה במהלך הקמפיין על מדיניותו הכלכלית נשאר בבית הלבן לארבע שנים נוספות. אחרי שעות ארוכות ומורטות עצבים בחרה ארצות הברית בחרה בנשיאה ה-44, ברק אובמה, לכהונה נוספת. אובמה עצמו כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "עוד ארבע שנים" ובחשבון הטוויטר שלו הוא "צייץ": "הכול הושג בזכותכם. תודה לכם. כולנו ביחד בזה. כך אנו מנהלים מסע בחירות. זה מה שאנחנו. תודה רבה".

"התמונה הכללית של שוק המניות המקומי עודנה משופרת לעומת חודשי הקיץ", טוענים בבנק הפועלים. "נתוני המאקרו-כלכלה המקומיים טובים מהתחזיות המוקדמות, מחזורי המסחר התאוששו, החשש הגיאו-פוליטי התמתן וגם הקדמת הבחירות היא קטליזטור חיובי לבורסה בשל קיצור תקופת אי-הוודאות הפוליטית המאפיינת שנת בחירות".

"כמו כן", מוסיפים בבנק, "הרבעון הרביעי של השנה מאופיין על פי רוב במגמה חיובית. אמנם אין הדבר מבטיח כי המסורת תימשך גם השנה, אך, להערכתנו, הסבירות לכך גבוהה".

יוסי פריימן, מנכ"ל קבוצת פריקו התייחס בשיחה עם "כלכליסט" לתגובות הצפויות של השווקים לתוצאות הבחירות בארה"ב ואמר כי "מבחינת השוק - אובמה כבר לקח את הבחירות מזמן. התגובה הראשונית של המשקיעים צפויה להיות דווקא בשוי המט"ח ולא בשוקי המניות. כעת, מסתכלים על המאבק שמתפתח בין אובמה לקונגרס. יכול לקרות מצב שבו הקונגרס יקשה מאוד על כל תוכניות הממשל, אודות כל המהלכים שהממשל הנוכחי מעוניין להעביר כמו תוכניות סוציאליות".

"השאלה הגדולה היא האם פניה של ארה"ב תחת שרביטו של אובמה בכיוון של שינוי הדיסקט ממשק קפיטליסטי המורכב מיחידים המונעים מהאינטרס האישי למשק המורכב מחברה בעלת אינטרסים סוציאליסטים. נראה שאובמה שהצליח להיבחר בצל המשבר הכלכלי העמוק בו נתון המשק האמריקאי, עשוי אפילו להביא לתקופה של פריחה, שגשוג והתאוששות כלכלית שתאפשר לו אפילו לשנות את החוק כדי להיבחר לכהונה שלישית", אמר פריימן.

 

 

שוקי אג"ח והמט"ח

איגרות החוב של סקיילקס עלו היום בעד 5.5% לאחר שהחברה ובעל השליטה בה, אילן בן דב, הסירו את איום התביעה נגד חברת האצ'יסון. צעד זה ננקט אחרי שהאצ'יסון נהגה בקשיחות בנציגיו של חיים סבן שהגיעו להונג קונג בניסיון להשיג הסכמות לפריסת החוב של סקיילקס להאצ'יסון בסכום של 300 מיליון דולר. מעל כולם בלטה אג"ח סקיילקס מסדרה ז' שעלתה ב-5.5% לתשואה של 40%.

המטבע האמריקאי נחלש היום ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 3.879 שקלים. היורו איבד 0.2% ושערו היציג נקבע על 4.97 שקלים.

מניות במרכז

פריגו דיווחה היום על עלייה של 16% ברווח הנקי ברבעון הראשון הפיסקלי לשיא של 119 מיליון דולר, או 1.27 דולר למניה. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח נקי למניה של 1.24 דולרים. החברה העלתה את התחזית לשנה הפיסקאלית 2013 כך שכעת היא צופה שהרווח המתואם למניה יהיה בטווח של 5.45 עד 5.65 דולר - עלייה של 9% עד 13% בהשוואה לשנה הפיסקלית של 2012.

 

חברת גיוון אימג'ינג, המפתחת גלולת אבחון למחלות מעיים, דיווחה הלילה על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה והציגה שיפור ברווח הנקי ובהכנסות, וזאת על רקע המגעים למכירתה לחברת פוג'י היפנית. הרווח הנקי הסתכם ב-7.9 מיליון דולר, בהשוואה לרווח נקי של 5.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה לפני שנה.

 

אורמת טכנולוגיות, חברה בת של אורמת תעשיות, דיווחה על עלייה בהכנסות ב-23% לשיא של 136.1 מיליון דולר. החברה, שעוסקת בהקמה ותפעול של תחנות כוח המפיקות אנרגיה ירוקה ממקורות גיאותרמיים, דיווחה על הפסד של 500 אלף דולר, או סנט למניה, בהשוואה לרווח של מיליון דולר או 2 סנט למניה ברבעון המקביל אשתקד.

 

לייבפרסון, ספקית התקשורת בזמן אמת, דיווחה על תוצאותיה לרבעון השלישי שהסתיים ב-30 בספטמבר שהחמיצו את תחזיות ההכנסות וסיפקה תחזיות נמוכות מצפי האנליסטים. המניה ירדה ב-18% בשעות שלאחר המסחר בוול סטריט אחרי פרסום הדו"חות. החברה דיווחה על עלייה של 16% בהכנסות הרבעון ברבעון ל-39.7 מיליון דולר. הרווח הנקי של החברה ירד ב-68% ל-1.6 מיליון דולר, או 3 סנט למניה, בהשוואה ל-2.7 מיליון דולר או 5 סנט למניה ברבעון המקביל ב-2011.

 

רמי רוזן מהראל פיננסים התייחס לתוצאות של לייבפרסון ועמד על הסיכונים הצפויים לחברה: "המערכות של החברה הינן בעלות תלות גבוהה באפליקציות ושירותים של גורמים שלישיים, בנוסף לכך שחלק מהותי מהצמיחה תלוי ביכולת לשמר לקוחות וכי נטישת לקוחות

מוגברת תפגע בתוצאות העסקיות של החברה". בהראל הורידו את תחזית הרווח למניה ל-2012 ל-31 סנט, לעומת התחזית הקודמת שעמדה על 32 סנט ול-2013 ל-40 סנט, לעומת התחזית הקודמת של 45 סנט. בתוך כך רוזן חתך את מחיר היעד של המניה ב-6 דולרים ל-12 דולר עם המלצת "מכירה".

 

די פארם דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון השלישי. את שלושת החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר סיימה החברה עם הכנסות של כמיליון שקל לעומת 10,000 שקל ברבעון הקביל. ההפסד של החברה ברבעון הסתכם ב-1.3 מיליון שקל לעומת הפסד של 15.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

קמהדע דיווחה על הכנסות של 17.8 מיליון דולר לעומת 13.3 מיליון דולר ברבעון המקביל, עלייה של 32%. החברה רשמה הפסד של 90 אלף דולר לעומת 3.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי הסתכם ב-1.3 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של 1.9 מיליון דולר ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות