אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
92 מיליון שקל על תביעות בכפר שלם צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

92 מיליון שקל על תביעות בכפר שלם

חברת חלמיש הוציאה את הסכום מאז 1961 בהתמודדות נגד "הדיירים הפולשים" בדרום ת"א. כעת דורשת החברה לקבל את הסכום מהמינהל

07.11.2012, 09:37 | דותן לוי

92 מיליון שקל - זהו הסכום שחברת חלמיש הוציאה מאז שנת 1961 ועד לאחרונה על הטיפול בשכונת כפר שלם. מדובר בסכום כסף ששימש את החברה לתביעות, עורכי דין, חקירות ושירותים משפטיים אחרים נגד מי שהוגדרו על ידיה במשך השנים כפולשים, וכן להריסת בתים, שמירות, פינוי דיירים ותשלומי פיצויים.  

קראו עוד בכלכליסט

הסכום הגבוה נחשף במכתב שהגיע לידי "כלכליסט" ובו מסכמת יו"ר החברה עו"ד רחל תורג'מן פגישה שנערכה בינה לבין בנצי ליברמן, מנכ"ל מינהל מקרקעי ישראל, בנושא. במכתב כותבת תורג'מן: "עם כניסתי לתפקיד, התוודעתי לעובדה הכואבת כי הדיור הציבורי בתל אביב מימן את עלות הטיפול בכפר שלם החל משנת 1961 ועד היום בכ־92 מיליון שקל.

תורג תורג'מן. "הכספים אמורים היו לעמוד לטובת דיירי הדיור הציבורי" תורג

כספים אלה היו אמורים לעמוד לטובת דיירי הדיור הציבורי ולהגדלת מלאי הדירות עבורם ברחבי העיר. אין חולק כי מצב זה אינו יכול להימשך ועלינו לעשות הכל כדי לתקן זאת".

כעת דורשת תורג'מן את הסכום ממינהל מקרקעי ישראל, בטענה שהוא הבעלים של הקרקע. בפגישה בנושא שקיימה לאחרונה תורג'מן עם שר השיכון אריאל אטיאס, הנחה אותה השר להשקיע את כל סכום החוב ברכישת כ־120 דירות לדיור ציבורי עבור תושבי העיר הזכאים לכך שמספרם עומד על כ־250 משפחות הממתינות שנים ארוכות לדירה. כמו כן, בימים הקרובים מתוכננת פגישה נוספת שזימן ליברמן ובה צפויים להשתתף מלבדו ומלבד תורג'מן גם נציגי משרד האוצר אשר יהיו אלה שיצטרכו לאשר את השבת הסכום לחלמיש.

חברת חלמיש נמצאת בבעלות משותפת של משרד הבינוי והשיכון (50%) ועיריית תל אביב־יפו (50%).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות