אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרנות KCPS ובראשית משתלטות על אירונאוטיקס

בלעדי לכלכליסט

הקרנות KCPS ובראשית משתלטות על אירונאוטיקס

קרנות המנוף נטלו את השליטה ביצרנית כלי הטיס הלא מאוישים מכיוון שלא עמדה בהתניות הפיננסיות. הן יחזיקו עם קרן ויולה 70% ממניות החברה, ומשפחת שקד תרד לאחזקה של 22%. החברה החלה באיתור מנכ"ל חדש במקום המייסד אבי לאומי

07.11.2012, 07:14 | גולן חזני

בעלי שליטה חדשים בחברת אירונאוטיקס. ל"כלכליסט" נודע כי קרנות המנוף KCPS ובראשית נטלו אתמול את השליטה בחברה, המייצרת כלי טיס לא מאוישים, בהסכמת בעלי המניות, יחד עם קרן ויולה. השינוי בבעלות בחברה נוצר מכיוון שהחברה לא עמדה בהתניות הפיננסיות לשתי קרנות המנוף. כעת, שלושת הגופים יחזיקו יחד ב־70% ממניות החברה וינהלו אותה כשהדומיננטיות תהיה של שתי קרנות המנוף.

קראו עוד בכלכליסט

כל אחת מקרנות המנוף החזיקה עד היום ב־6% מהמניות, אולם על־פי החלטת הדירקטוריון משלשום, ימירו שתי הקרנות חוב של 17 מיליון דולר למניות והחברה תצא בגיוס של 15 מיליון דולר נוספים, בהליך שבסיומו הן יחזיקו בכ־%23–24% כל אחת, וקרן ויולה בכ־21%. משפחת שקד שהחזיקה עד כה בכ־40% מהמניות תרד לאחזקה של כ־22%.

על פי המתווה, איתן בן אליהו ימשיך לכהן כיו"ר החברה, אולם במקביל יחל הליך לאיתור מנכ"ל במקומו של המייסד אבי לאומי, שגם אחזקותיו ידוללו.

האחים אבי ואהרון (ז"ל) שקד, מבעלי חברת ההימורים באינטרנט 888, נכנסו להשקעה בחברה ב־2007, והיו בעלי המניות הגדולים בה עם שני דירקטורים. כעת יצומצם מקומם בדירקטוריון לאחד.

שתי הקרנות יעלו מדירקטור אחד לשניים כל אחת. הקרנות נכנסו עם ויולה להשקעה בחברה בשנתיים האחרונות. הגיוס כולו ישקף שווי חברה של כ־120 מיליון דולר בלבד ויתבצע מחלק בעלי המניות הקיימים. אירונאוטיקס, המעסיקה כ־140 עובדים, רובם במשרדי החברה ביבנה, מפתחת, מייצרת ומשווקת כלי טיס בלתי מאוישים עבור מדינות, צבאות וגופים אזרחיים בעולם.

מטוס של אירונאוטיקס מטוס של אירונאוטיקס מטוס של אירונאוטיקס

החברה נחשבת לחמישית בגודלה בתעשייה הביטחונית בישראל, במרחק ניכר מארבע הגדולות - התעשייה האווירית,

אלביט מערכות, רפא"ל ותע"ש. בבעלות אירונאוטיקס כמה חברות־בנות, שמפתחות שורת מוצרי הגנה וביטחון נלווים, ובהם פתרונות תקשורת, מוצרי ניווט מתוחכמים ומערכות מודיעין חדשניות.

בספטמבר 2011 נכנסו להשקעה בחברה קרנות המנוף בראשית ו-KCPS שהעמידו לה ביחד כ־35 מיליון דולר, בהון ובהלוואה המירה.

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות