אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיונים במשרד אוצר בנושא ערוץ 10 הסתיימו ללא הכרעה צילום: אלכס קולומויסקי

הדיונים במשרד אוצר בנושא ערוץ 10 הסתיימו ללא הכרעה

נקבעה פגישה נוספת בין הצדדים למחר. אולם יו"ר הערוץ אבי בלשניקוב הודיע: "אמשיך להתבצר כל הלילה. לא אזוז מהבניין עד שיהיה הסכם"

07.11.2012, 18:20 | שלי פריצקר

הדיונים במשרד אוצר בנושא ערוץ 10 הסתיימו ללא הכרעה ונקבעה פגישה נוספת בין הצדדים למחר. אולם יו"ר הערוץ אבי בלשניקוב הודיע: "אמשיך להתבצר כל הלילה. לא אזוז מהבניין עד שיהיה הסכם".

קראו עוד בכלכליסט

משעות הבוקר בכירי ערוץ 10 מתבצרים במשרד האוצר ודורשים להגיע להסדר.

בכירי האוצר זימנו הבוקר (ד') את ראשי ערוץ 10 לפגישה במשרדי החשב הכללי בירושלים במטרה לדון במתווה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר להמשך פעילות הערוץ.

על פי מתווה לוקר להסדר, הערוץ יקבל הלוואה של 65 מיליון שקל לכיסוי חובות העבר, והחזר ההלוואה ייפרס על פני 5 שנים. בתמורה בעל השליטה רון לאודר יצטרך לשים ערבות בגובה הסכום. בנוסף יצטרך הערוץ לשלם במיידי את החובות השוטפים בהיקף 45 מיליון שקל על דמי זיכיון, תמלוגים ודמי הפצת השידורים על עידן פלוס. המחלוקת בין האוצר לערוץ היא על הערבויות וגובה ההחזר המיידי.

בפגישה השתתפו יו"ר הערוץ אבי בלשניקוב, יו"ר ועדת הכספים מיכל גרייבסקי, המנכ"ל יואב הלדמן וסמנכ"ל הרגולציה דבורה קמחי. בערוץ 10 טענו כי "בישיבה התעלמו ראשי האוצר מרוח המתווה שהציע לוקר, וחזרו והציגו את דרישתם החדשה לתשלום דמי הפצה רטרואקטיביים משנת 2011 בהיקף של 15 מיליוני שקלים למערך עידן פלוס".

רון לאודר מסר לנציגיו בדירקטוריון בלשניקוב וגרייבסקי שלא יזרים כספים לערוץ כל עוד אין הסכם עם המדינה. בשל כך בערוץ הביעו חשש לגבי תשלום משכורות אוקטובר.

בלשניקוב מסר מוקדם יותר: "אתבצר באוצר עד שאשלם לעובדים שלי משכורת, אני לא מבקש כסף, אלא אופק ושיתנו לנו לעבוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות