אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופיל המנג'ר בחמש הליגות הבכירות באירופה: לבן בן 49 ובדרך כלל לא זר צילום: איי אף פי

פרופיל המנג'ר בחמש הליגות הבכירות באירופה: לבן בן 49 ובדרך כלל לא זר

כך על פי SportingIntelligence. אלכס פרגוסון הוא הכי זקן, אנדראה וילאש בואש הכי צעיר

07.11.2012, 16:02 | סוכנויות הידיעות

הפרמיירליג היא ביתם של המנג'רים המבוגרים והצעירים ב-5 הליגות הגדולות באירופה, ובליגה המובילה באנגליה נמצא המגוון הרחב ביותר של אזרחויות בדרגי המנג'רים, לפי ניתוח חדש של SportingIntelligence .

קראו עוד בכלכליסט

סר אלכס פרגוסון ממנצ'סטר יונייטד בן 70, והוא המנג'ר המבוגר ביותר בליגות המובילות באנגליה, צרפת, גרמניה, איטליה וספרד. בגיל 35 אנדרה ווילס-בואש הוא הצעיר מבין 98 המנג'רים בליגות הללו.

מבין 98 המנג'רים, 97 לבנים ואחד שחור: כריס יוטון מנורוויץ' סיטי.

רוברטו מאנצ רוברטו מאנצ'יני. באנגליה מגוון האזרחויות הגדול ביותר, עם מנג'רים מ-11 מדינות, עם אנגליה וסקוטלנד בראש הרשימה (ארבעה מכל אחת), ואחריהן איטליה, וויילס וצפון אירלנד (שניים מכל אחת) ומנג'ר אחד מכל אחת משש מדינות אחרות | צילום: איי אף פי רוברטו מאנצ

באנגליה מגוון האזרחויות הגדול ביותר, עם מנג'רים מ-11 מדינות, עם אנגליה וסקוטלנד בראש הרשימה (ארבעה מכל אחת), ואחריהן איטליה, וויילס וצפון אירלנד (שניים מכל אחת) ומנג'ר אחד מכל אחת משש מדינות אחרות.

מאידך, בליג 1 בצרפת המנג'רים מגיעים משתי מדינות בלבד, צרפת (19 מתוך 20) ואיטליה (קרלו אנצ'לוטי). באיטליה יש 18 מנג'רים איטלקיים, אחד מבוסניה ואחד מצ'כיה. בגרמניה 15 מנג'רים גרמניים (מתוך 18), וכן הולנדי, פיני ושוויצרי.

בספרד יש מנג'רים משש מדינות שונות: ספרד (12), ארגנטינה (4) וארבע מדינות נוספות.

גיל המנג'רים הממוצע הנמוך ביותר הוא בספרד (48.15) ואחריה גרמניה (48.4) ואיטליה (49.6). בצרפת המנג'רים המבוגרים ביותר (גיל 51.5 בממוצע) ואחריה אנגליה (50.15).

העקביות בגילאים בקרב המנג'רים הבכירים ראויה לציון. הגיל הממוצע של כל 98 המנג'רים הוא 49.5, והגיל החציוני שלהם גם הוא 49.

עם המנג'רים בגיל 49 נמנים ז'וזה מוריניו מריאל מדריד, דייויד מויס מאברטון, ולדימיר פטקוביץ' מלאציו, רוברטו דונדוני מפארמה, מארק יוז מ-QPR וסטיב קלארק מווסט ברום.

האזרחות הנפוצה ביותר בקרב המנג'רים היא איטלקית וצרפתית (21 מכל אחת). מבין האיטלקים, 18 עובדים באיטליה, שניים באנגליה ואחד בצרפת. מבין הצרפתים, 19 עובדים בצרפת, אחד באנגליה ואחד באיטליה.

יש 15 מנג'רים גרמנים (כולם בגרמניה) ו-13 מנג'רים ספרדים (12 בספרד ורוברטו מרטינס באנגליה).

יש רק ארבעה מנג'רים אנגלים (כולם באנגליה), ארבעה סקוטים (כולם באנגליה) וארבעה ארגנטינאים (כולם בספרד). הפרמיירליג היא גם ביתם של ארבעה מעשרת המנג'רים המבוגרים ביותר: פרגוסון (70), וונגר (63), או'ניל (60) ואלרדייס (58) ושלושה מעשרת המנג'רים הצעירים ביותר: וילס-בואס (35), רודג'רס (39) ומרטינס (39).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות