אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גמול מכרה את הפרויקט ביהוד לחברת האחים עזרא

גמול מכרה את הפרויקט ביהוד לחברת האחים עזרא

מתווה העסקה בוצע במסגרת של קומבינציה ולפיה תקבל גמול 23% מהכנסות הפרויקט; הפרויקט מיועד לבנייה של כ-350 יחידות דיור

07.11.2012, 15:37 | דותן לוי

האחים עזרא הם הרוכשים של פרויקט המגורים של חברת גמול בעיר יהוד. אחרי כ-6 שנים בהם החזיקה גמול בקרקע, החליטה החברה כי ביצוע הפרויקט יתאפשר רק בעזרת חברה חיצונית ומכרה אותו לאחים עזרא, אשר מרכז פעילותה הינו בעיר יבנה. מתווה העסקה יבוצע במסגרת עסקת קומבינציה, לפיה האחים יעבירו 23% מהתמורה שתגיע ממכירת הדירות לחברת גמול. כמו כן יעבירו האחים עזרא מקדמה של 25 מיליון שקל על חשבון התמורה מהדירות.

מדובר בקרקע שממוקמת בסמוך לצומת יהוד ומשתרעת על שטח של 25 דונם בין הרחובות וייצמן, כצנלסון ושבזי. הקרקע היא בבעלות מינהל מקרקעי ישראל ונמצאים עליה 24 עסקים קטנים ובניהם מוסכים. גמול רכשה את הקרקע בדצמבר 2006 בתמורה ל-47 מיליון שקל ונכון לסוף 2011 ערכה של הקרקע בספרים הוערך ב-27 מיליון שקל. על מנת להתחיל בבנייה, יידרשו האחים עזרא לחתום עם בעלי העסקים הפועלים במקום. עד כה נחתמו הסכמים עם עשרה מהם, נכון לדוחות החברה מסוף 2011 .

יהוד (הדמייה). רב הבניינים יהיו בני 10-9 קומות יהוד (הדמייה). רב הבניינים יהיו בני 10-9 קומות יהוד (הדמייה). רב הבניינים יהיו בני 10-9 קומות

לקרקע יש תב"ע מאושרת ועל פי הערכות ניתן יהיה להקים עליה כ-350 יחידות דיור, בבניינים שמרביתם יהיו בני 10-9 קומות וכן שני בניינים קטנים יותר. כמו כן, הפרויקט העתידי יכלול גם את הקמתו של מרכז מסחרי עבור תושבי המקום. עלות הקמת הפרויקט, כולל פיצוי בעלי העסקים ותשלומים למינהל, מוערכת בכ-400 מיליון שקל. היקף ההכנסות מוערך בכ-525 מיליון שקל.

את חברת גמול נדל"ן ייצג בעסקה עו"ד נעם וייס, ראש מחלקת נדל"ן במשרד איתן מהולל & שדות ואת חברת האחים עזרא ייצג עו"ד משה אבידר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות