אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירופה ננעלה בירידות קלות אחרי נאום דראגי צילום: בלומברג

אירופה ננעלה בירידות קלות אחרי נאום דראגי

פוטסי ירד ב-0.3% ודאקס השיל 0.4%; הבנק האירופי המרכזי הותיר את ריבית הבסיס ללא שינוי על 0.75% - בהתאם לצפיות

08.11.2012, 19:36 | מעין מנלה
המסחר בבורסות אירופה ננעל היום (ה') בירידות קלות לאחר שהבנק האירופי המרכזי הותיר את ריבית הבסיס בגוש היורו ללא שינוי - בהתאם לתחזיות. עוד ברקע למסחר: הפרלמנט ביוון הצליח להעביר, ברוב קטן, תוכנית הקיצוצים אשר דרושה לשם העברת כספי סיוע למדינה. גם בבריטניה נשארה הריבית ללא שינוי, כצפוי.

פוטסי דאקס קאק מילנו

נגיד הבנק המרכזי של גוש היורו מריו דראגי הודיע כי יהיה מוכן להגביר את הפעילות שלו בתחום רכישת אגרות החוב זאת בתנאי שהממשלות יעשו את המוטל עליהם. "אנו מוכנים לקחת זאת על עצמנו ולבצע את הפעולות הפיננסיות שיסייעו להימנע מתסריטי קיצון", אמר דראגי במסיבת עיתונאים שנערכה בפרנקפורט.

 

נגיד הבנק המרכזי של גוש היורו מריו דראגי הודיע היום כי יהיה מוכן להגביר את הפעילות שלו בתחום רכישת אגרות החוב זאת בתנאי שהממשלות יעשו את המוטל עליהם. "אנו מוכנים לקחת זאת על עצמנו ולבצע את הפעולות הפיננסיות שיסייעו להימנע מתסריטי קיצון", אמר דראגי במסיבת עיתונאים שנערכה בפרנקפורט.

 

הפרלמנט ביוון העביר ברוב של 153 קולות תוכנית קיצוצים נוספת בהיקף 13.5 מיליארד יורו הכוללת העלאות מס וקיצוצים בפנסיה. הקיצוצים יאפשרו למדינה לקבל חלק נוסף מהסיוע הבינלאומי.

קראו עוד בכלכליסט

הפגנה ביוון, ארכיון, צילום: איי אף פי הפגנה ביוון, ארכיון | צילום: איי אף פי הפגנה ביוון, ארכיון, צילום: איי אף פי

ראש ממשלת יוון אנטוניוס סמאראס הצליח להעביר את תוכנית בפרלמנט המונה 300 חברים כאשר 128 התנגדו ו-18 נמנעו. בעקבות ההצבעה סמאראס הדיח חבר מפלגה אחד ממפלגתו הדמוקרטיה החדשה מכיוון שלא תמך בהצעת החוק. חברת הקואליציה העיקרית של סמאראס, פאסוק, הדיחה שישה חברים לאחר שהצביעו נגד הצעת החוק.

ההצבעה התרחשה ביום השני של שביתה כללית בת 48 שעות ביוון שבעקבותיה נסגרו בתי חולים, בתי ספר, שירותי הממשלה והתחבורה הציבורית. המשטרה ביוון העריכה שלפחות 50 אלף מפגינים הפגינו נגד צעדי הקיצוץ.

הריבית בבריטניה ובגוש היורו - ללא שינוי

הבנק המרכזי בבריטניה הותיר ללא שינוי את המדיניות המוניטרית - בהתאם לצפיות. ועדת המדיניות המוניטרית הותירה את היקף תוכנית רכישת האג"ח של הבנק המרכזי על 375 מיליארד ליש"ט. ריבית הבסיס נותרה בשפל היסטורי של 0.5% - הריבית נשארה ללא שינוי מאז מרץ 2009. הבנק המרכזי באירופה הותיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75%, בהתאם לציפיות. נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי יקיים מאוחר יותר מסיבת עיתונאים.

דויטשה טלקום, חברת הטלפון הגדולה בגרמניה, דיווחה על הפסד של 6.9 מיליארד יורו ברבעון השלישי בעקבות מחיקה ביחידה האמריקאית שלה - T-Mobile USA, בעוד שהרווח התפעולי והמכירות עקפו את תחזיות האנליסטים.

ההפסד עמד בהשוואה לרווח של 1.07 מיליארד יורו ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח המתואם ירד ב-2.6% ל-4.78 מיליארד דולר, מעבר לתחזיות האנליסטים לרווח של 4.69 מיליארד יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות