אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריל סנדברג מכרה מניות פייסבוק בשווי 3.8 מיליון דולר צילום: בלומברג

שריל סנדברג מכרה מניות פייסבוק בשווי 3.8 מיליון דולר

סמנכ"ל התפעול של הרשת החברתית, שהודתה לאחרונה כי התאכזבה מהנפקת החברה, מכרה בתחילת השבוע מניות פייסבוק בשווי 7.4 מיליון דולר. לפי דיווחים, סנדברג עשויה לעזוב את פייסבוק ולהתמנות לשרת האוצר בממשלת אובמה

09.11.2012, 12:16 | ניצן סדן
שריל סנדברג, בכירת פייסבוק וחברת דירקטוריון החברה, מכרה 176 אלף ממניות החברה שברשותה. שווי המניות מגיע ל-3.8 מיליון דולר. זאת, לאחר שרק בתחילת השבוע מכרה מניות פייסבוק בשווי 7.4 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

סנדברג, סמנכ"ל התפעול של הרשת החברתית, הודתה לפני כחודש שהיא "מופתעת ומאוכזבת" מהנפקת פייסבוק. לפי דיווחים מהחודשים האחרונים, יתכן שסנדברג לא תישאר בפייסבוק עוד זמן רב: היא מועמדת מובילה להחלפת טימותי גייטנר, שר האוצר האמריקאי. לפי דיווח של פורבס, אובמה צפוי לחפש בקרב תעשיית ההייטק האמריקאית מחליף לגייטנר.

שריל סנדברג שריל סנדברג שריל סנדברג

עובדי פייסבוק מחזיקים ב-234 מיליון ממניות החברה. רק בסוף השבוע שעבר תמה תקופת החסימה שהגדירה הנהלת פייסבוק והעובדים הורשו למכור את המניות. העובדים נאלצו להמתין מספר ימים עד לחידוש המסחר משום שהוקפא בשל פגיעת הסופה סנדי בניו יורק. גם בכירים אחרים בפייסבוק מכרו את המניות שבידיהם בימים האחרונים, ביניהם מייקל שרופר, סמנכ"ל ההנדסה ודיוויד ספיליין, רואה החשבון של החברה.

הנפקה שנויה במחלוקת

החברה הונפקה במאי השנה ומאז צלל ערך מנייתה מ-38 דולר ל-19.9 דולר בלבד. זמן קצר לאחר ההנפקה התגלה כי דיווח הרווחים ומניין המשתמשים הפעילים של פייסבוק לא היו מדויק וכי האסטרטגיה שלה בתחום אפליקציות המובייל היתה שגויה. בנוסף, התגלה כי בנקים שמימנו את ההנפקה המליצו למשקיעים נבחרים לא לקנות את מניית פייסבוק מסיבה זו.

מתוך כך, עלו טענות קשות נגד הנהלת פייסבוק וחלק מהמשקיעים אף הגישו תביעות בנושא. הרשות לניירות ערך בארה"ב חקרה את פייסבוק ועל אף שגילתה אי-סדרים בהתנהלות החברה בחודשים שקדמו להנפקתה, פסקה כי פייסבוק לא הטעתה את המשקיעים בכוונה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות



5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
ל-3. זה עוד כלום. נדמה לי שהם גם עושים אקסטרפולציות.
גם אני מקריח, וגם אותי זה מאוד מדאיג. ההבדל הוא שאני *לא* חיפשתי ברשת שום דבר בנושא אבל איכשהו הפרסומות הללו הופיעו אצלי באופן קונסיסטטנטי (אם כי זה עשה להם שירות דוב, כיוון שזה נושא כואב בשבילי-אז להיכנס לאתר שכל הזמן מזכיר לך את הטראומה שלך זה ממש לא נעים. כך שכבר כמעט והפסקתי להשתמש באתר (מה הלאה לחפש נאנסים ולהציג להם תמונות מהאונס?))...
11.11.12
3.
מוזר שפייסבוק עדיין לא חטפה תביעה יצוגית על זה שהם עוקבים בסתר לאיזה אתרים הגולשים נכנסים
ברגע שהתקנתי תוכנה למניעת מעקב ( Do Not Track Plus) חדלו אצלי הפרסומות בפייסבוק שהיו כמעט אחד לאחד באותם הנושאים שלפני זה גלשתי (לכל הקרחים שחיפשו פתרון ברשת ולא הבינו איך פתאום מופיעות להם פרסומות בנושא פייסבוק עוקבת גם אחריכם)
09.11.12
1.
שרת אוצר בארה"ב בקדנציה הקרובה - מי הפרייארית שרוצה להיות?
שלום לכולם, הכל טוב ויפה חוץ מעובדה אחת - שרת האוצר הבאה של ארה"ב תתמודד עם החלטות קשות מאוד ובוודאי תספוג ביקורת נוקבת עם כל החלטה שתעשה. חוב לאומי בגודל דמיוני, הדפסת כסף של 4 שנים שעלולה לגרום להיפר-אינפלציה קשה ודרישה נוקבת לטפל בצוק הפיסקאלי ואני מניח גם לקיצוצים תקציבים כואבים. הייתי ממליץ לה או לכל אדם לבחור תפקיד אחר בממשל אבל מישהו יצטרך למלא את התפקיד אז שיהיה לה בהצלחה. אותו דבר בדיוק אפשר לומר על שר או שרת האוצר הבא/ה בישראל: דרישה לקיצוץ תקציבי מסיבי וכל החלטה(קשה) שתתקבל תגרום לביקורת נוקבת. בפוטנציה התפקיד הזה בשתי המדינות בממשל הבא יכול לבנות את הפוליטיקאי אבל הרבה יותר סביר בעיני שהוא יהיה תפקיד כפוי טובה וייסתיים בכך שהפוליטיקאי יזרק לפח הזבל של הפוליטיקה קרי יהיה "לשעבר" לאחר מכן.
אורי , ירושלים  |  09.11.12