אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערה באילת: נמל התעופה בעיר הוצף ונסגר צילום: shutterstock

סערה באילת: נמל התעופה בעיר הוצף ונסגר

בעיר הדרומית במדינה ירד גשם זלעפות מלווה ברעמים וברקים. נמל התעופה נסגר ומשטרת התנועה חסמה לזמן קצר את הכניסה הצפונית לעיר

09.11.2012, 17:13 | מאיר אוחיון ושחר חי, ynet

בתל-אביב הסערה אמנם חלפה כשהשמש זרחה, אבל בדרום מזג אוויר החורפי שיבש את חיי התושבים והנופשים: באילת ירד היום (ו') בצהריים גשם זלעפות מלווה ברעמים וברקים, ונמל התעופה נסגר בשל הצפות. משטרת התנועה חסמה לזמן קצר את הכניסה הצפונית לעיר בשל ההצפות ועומסים ושיבושי תנועה כבדים מורגשים בעיר. בבאר שבע ירד גשם קל אחרי תקופה שחונה ממושכת. את טבלת הגשמים היומית הובילה חיפה, ממש כמו בחודש אוקטובר.

רשות שדות התעופה ומנהלי השדה באילת פועלים לניקוי המסלול והכשרתו לפעילות תעופתית סדירה, ומרכזים את כל המאמצים האפשריים לפתוח את השדה לתנועת מטוסים בהקדם ככל שניתן.

 

שני מטוסים של ארקיע וישראייר שהיו אמורים להמריא מאילת לשדה דב מתעכבים. היום היו צפויות שלוש המראות משדה התעופה באילת לכיוון המרכז, ושלוש נחיתות בכיוון ההפוך. טיסה אחת של ישראייר וטיסה אחת של ארקיע שיצאו משדה דב לאילת, חזרו על עקבותיהן.

בעקבות מזג האוויר הקשה, הוחלט כי טיסת ארקיע שהמריאה מתל אביב לעיר הדרומית תנחת בעובדה. הנוסעים יועברו באוטובוסים אילת. בארקיע אמרו כי גם הטיסה חזרה לתל אביב תצא מעובדה.

בחיפה ירדו היום 25 מ"מ גשם, בחדרה 20 מ"מ, בגליל העליון 18 ובאזור השרון 10. בתל-אביב נרשמו 7 מ"מ, שרובם ככולם ירדו בין 4 ל-6 בבוקר. בירושלים ירדו טיפות בודדות.

 

נחום מליק, חזאי חברת "מטאו טק", הבהיר כי זוהי רק ההתחלה של המערכת החורפית הנוכחית. לדברי מליק, בשעות הלילה צפויים הגשמים להתחדש בצפון ובמרכז, והם ילוו בסופות רעמים וברוחות חזקות. מחר הגשמים יימשכו בעיקר בצפון ובמרכז, כאשר בשעות הצהריים הם ייחלשו ויתמעטו. מחר צפויה ירידה נוספת בטמפרטורות, ומחר בלילה הגשמים צפוים להתחזק שנית.

ביום ראשון יירדו גשמים מהצפון ועד הנגב, מלווים בסופות רעמים וברוחות חזקות. קיים חשש לשיטפונות ולהצפות באזורים המועדים בנגב ובמישור החוף. לדברי מליק, "הימים הקרובים יביאו כמות משקעים נכבדים, עקב אויר קר המגיע בשכבות הגבוהות של האטמוספירה ממזרח אירופה. כאשר האויר הקר נפגש במי הים התיכון החמים יחסית, הדבר יוצר ענני גשם מפותחים".

 

פרט לגשמים, בסוף השבוע צפויות לנשב רוחות עזות, שבשיאן יגיעו ל-70 קמ"ש. הים התיכון יהיה רוגש עד סוער, גובה הגלים עשוי להגיע ל-6 מטרים.

הגשמים במרכז גרמו גם למפגעי החורף הרגילים. בכמה רחובות באזור רמת אביב שבצפון תל-אביב אירעה הפסקת חשמל בעקבות נפילת קו מתח גבוה. מחברת החשמל נמסר כי צוותים של החברה הגיעו לאזור ואחרי מעט יותר משעה תוקנה התקלה. בבת-ים קרס עץ בשדרות העצמאות ופגע בשני כלי רכב. צוותי כבאות מחולון ובת-ים ניסרו את העץ ופינו את הכביש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות