אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובמה: "העשירים חייבים לשלם עוד מיסים" צילום: אי פי איי

אובמה: "העשירים חייבים לשלם עוד מיסים"

הנשיא שנבחר השבוע לכהונה שנייה הציג את עמדות הפתיחה שלו לקראת המו"מ הקשה שצפוי מול בית הנבחרים עם הרוב הרפובליקאי: "בית הנבחרים יכול וצריך להעביר קיצוץ מיידי במס למעמד הביניים"

09.11.2012, 20:28 | שי סלינס

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר היום (ו') כי הוא מוכן להיפגש עם מנהיגי הקונגרס כבר בשבוע הבא על מנת לפתור את הבעיות הקשורות לצוק הפיסקלי.

קראו עוד בכלכליסט

"אני פתוח למשא ומתן לגבי המחלוקות שיש לנו עם הרפובליקאים, אך אין מנוס - העשירים חייבים לשלם עוד מיסים", אמר אובמה. "העלאת המס לעשירים חייבת להיות חלק מההסכם שלנו".

עוד אמר אובמה בנאומו, כי "אני לא מסכים שסטודנטים ומורים יישלמו יותר מס". עם זאת, בנוסף אמר הנשיא הנבחר, כי "התוכנית שלי לא סגורה, יש עוד מקום למשא ומתן".

האתגר הגדול

נשיא ארה"ב שנבחר השבוע לכהונה שנייה ,יידרש לטפל באתגר הגדול ביותר הניצב לפתחה של הכלכלה: הצוק הפיסקאלי. מדובר בעצם בפקיעת תוקפן של הטבות מס וקיצוצים פדרליים רוחביים. שני הצעדים הם תוצאה של חקיקת עבר מתקופת בוש שצפויה להיכנס לתוקף בתחילת 2013.

אובמה. לא מסכים שסטודנטים ומורים ישלמו יותר מס, צילום: רויטרס אובמה. לא מסכים שסטודנטים ומורים ישלמו יותר מס | צילום: רויטרס אובמה. לא מסכים שסטודנטים ומורים ישלמו יותר מס, צילום: רויטרס

תחולת החוקים הללו צפויה לגרוע כ-600 מיליארד דולר מהכלכלה האמריקאית, הכורעת גם כך תחת נטל גירעון מעמיק. אם לא תימנע צניחה חופשית בתחילת 2013, כלכלת ארה"ב צפויה לזעזועים קשים ואף למיתון, שעלול לגרור השלכות גלובליות.

השאיפה של אובמה תהיה להשיג את הסכמת הרפובליקנים לביצוע טקטיקות להימנעות מהצוק לפני 31 בדצמבר 2012. אחרת הוא יסתכן בכניסה למיתון נוסף במחצית הראשונה של 2013.

עיקר סלע המחלוקת: האם לאפשר את פקיעת תוקפן של הטבות המס לעשירים ב-31 בדצמבר. הרפובליקנים מעוניינים להאריך את תוקף הטבות המס ולהחילן על כל רמות ההכנסה, בעוד שרוב הדמוקרטים מעוניינים בהעלאת מסים למשתכרים מעל 250 אלף דולר בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ל- 10
התפלגות הכישרון באוכלוסיה היא נורמלית. אבל השכר מתפלג א נורמלית. זה כשלעצמו מבטל את התיאוריה שלך. כמו כן ההבדלים ניח באי קיו הם לא כאלו גדולים בערכים מוחלטים בין אנשים - זה לא כמו הבדל נניח בין תולעת לחולייתן. אז למה השכר כן משקף פער שכזה (100 ואף יותר?). אני אסבר לך למה. כלכלה מערכת לא לינאירית למרות מה שכל הכלכלנים חושבים שכן. יש אפקט של רסונוס פנימי - אדם צובר מעט רכוש ואז המערכת תטיס אותו למעלה,מעבר למה שהוא זכאי באמת. ולכן הסו קולד שוק חופשי לא יעיל בכלל, אם הוא לא מפוקח. אני עדיין צריך לפתח את זה מטמטית אני עובד על זה :-,9
אלון  |  11.11.12
11.
למגיב 10, מי אתה שתקבע למעסיק כמה לשלם לעובדים הבכירים שלו?
אם הוא רוצה הוא ישלם להם גם 10 מיליון בחודש, מה זה עניינך? תהיה בטוח שאנשים שמרוויחים ככה, הגיעו לזה לא ע"י כך שבכו למה מישהו אחר מקבל יותר מהם, משכורות גבוהות של עובדי מדינה זה כבר משהו אחר, פה אני מסכים איתך ב 100% שצריך לקצץ את משכורות עובדי חברת החשמל שמתקבים בזכות קומבינה והשכר הוא על חשבון משלם המיסים
10.11.12
10.
מיסים גבוהים למרויחים שכר גבוהה.
החטא הקדמון הוא למה בכלל לתת משכורות כאלה גבוהות. ולבכות על מס גבוה, אין פרופורציה במשכורות לעובדים אף עובד בכיר ככל שיהיה לא שווה משכורת של 50 או מאה עובדים. וזה שקורא לאותם עובדים בטלנים כנראה בחיים שלו לא לכלך את הידיים שלו. שום מפעל או חברה לא יכולה בלי העובדים שמקבלים משכורת דחק.כשם שאף חברה לא יכולה בלי העובדים הבכירים, והואיל והמפעל תלוי בשני הצדדים,השכר והבונוסים צריך להתחלק בצורה פרופורציונלית. משכורת גבוהה מדי גורמת לעליית מחירים בכל ענפי המשק כי הם קונים בלי חשבון,ומכבידים בכך על מקבלי שכר מינימום("הבטלנים").
איציק , מודיעין  |  10.11.12
9.
רוב העניים הם סתם חבורה של בטלנים שלא עושים כלום, עובדים בעבודות הכי קלות או לא עובדים בכלל
העיקר שחס וחלילה לא יתאמצו יותר מידי, או סתם אנשים שלא יודעים להתנהל עם כסף ולמרות שאין להם הם יקחו הלוואה ויסעו על מאזדה 3 חדשה וחובות לבנק ובלי אוכל במקרר, שבלי קשר לכלום זה גם לא אוטו כזה טוב. למה שמישהו שעובד קשה ישלם מיסים ויתן כסף לכאלו שלא?
סטודנט עני  |  10.11.12
לכל התגובות