אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכה: "Re:Visiting Rockefeller" מוזיאון רוקפלר לארכיאולוגיה

תערוכה: "Re:Visiting Rockefeller" מוזיאון רוקפלר לארכיאולוגיה

הזדמנות טובה לחובבי ארכיאולוגיה ולכל מי שמתעניין בחיבור בין ישן לחדש

11.11.2012, 09:54 | רעות ברנע

תערוכה המזמינה את הקהל לבקר מחדש במוזיאון באמצעות הצבת יצירות אמנות עכשווית בחלל המוזיאון, בין הממצאים הארכיאולוגיים. קהל היעד: חובבי ארכיאולוגיה וכל מי שמתעניין בחיבור בין ישן וחדש. דבר המבקרת: "אנו מזמינים את קהל המבקרים לא להפריד בין תערוכת האמנות שמוצגת במקום לבין המוצגים הארכיאולוגיים", כותבים אוצרי התערוכה, סאלי הפטל נוה וינאי סגל, בטקסט הנלווה.

אכן, במבט ראשון קשה מאוד להפריד בין 29 יצירות האמנות העכשווית הפזורות בחלל המוזיאון לבין הממצאים הארכיאולוגיים המוצגים בו דרך קבע. אחת ממטרות התערוכה, שהושקה במסגרת "מנופים" ובשיתוף מוזיאון ישראל, היא להביא את ציבור חובבי האמנות העכשווית אל המוזיאון, שנבנה על ידי שלטונות המנדט הבריטי והיה למוזיאון הראשון בארץ, ולהעריכו מחדש באמצעות היצירות העכשוויות.

 העובדה כי שמות האמנים והיצירות אינם מצוינים ליד העבודות החדשות הופכת את השיטוט בחלל התערוכה למעין משחק "חפש את המטמון", שבו אפשר להתמצא רק באמצעות עלוני המידע המחולקים בכניסה. בין העבודות המעניינות תוכלו להבחין בעיבוד מחשב של אלי פטל המדמה פתח מחלל המוזיאון למציאות מקבילה כלשהי; בפסל רדי־מייד בדמות נסיך של אלונה רודה; בעבודת וידיאו של דניאל קיצ'לס המציגה דימוי כמעט סטטי של נרות בוערים; ביציקות אלומיניום בצורת פאות שיער של טל פרנק; ובעוד יצירות מסקרנות, כולן מתכתבות בדרך זו או אחרת עם החלל שבו הן מוצבות (עד 20 באפריל 2013. רח' סולטן סולימאן 27 ירושלים).

שורה תחתונה: חיבור מעניין בין ישן וחדש.

הפסל "אם אני נסיך ואתה נסיך מי ינהג בחמורים", של אלונה רודה הפסל "אם אני נסיך ואתה נסיך מי ינהג בחמורים", של אלונה רודה הפסל "אם אני נסיך ואתה נסיך מי ינהג בחמורים", של אלונה רודה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות