אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ערוץ BBC התפטר חודשיים אחרי שנכנס לתפקיד צילום: בלומברג

מנכ"ל ערוץ BBC התפטר חודשיים אחרי שנכנס לתפקיד

ג'ורג' אנטוויסטל התפטר לאחר שתוכנית התחקירים המובילה, ניוזנייט, האשימה פוליטיקאי בכיר לשעבר כי ניצל מינית ילדים - האשמות שהתגלו ככוזבות

11.11.2012, 10:42 | סוכנויות הידיעות
מנכ"ל ה-BBC, ג'ורג' אנטוויסטל, התפטר חודשיים בלבד לאחר שנכנס לתפקיד, זאת לאחר שהערוץ הציבורי שידר תוכנית שהוא בעצמו הגדיר כעיתונות ירודה.

ה-BBC, שעדיין לא התאושש מהחשיפה כי מגיש לשעבר הוא פדופיל, נאלץ כעת להתמודד עם ההשלכות מכך שתוכנית תחקירים מובילה, ניוזנייט, האשימה פוליטיקאי בכיר לשעבר כי ניצל מינית ילדים, האשמות שהתגלו ככוזבות. 

הערוץ פרסם ביום שישי התנצלות מקיפה, אולם כבר בשבת בבוקר נאלץ אנטוויסטל להודות כי לא ידע מבעוד מועד על הכתבה בניוזנייט, ואף לא היה מודע לזהות הפוליטיקאי שהואשם. בהמשך היום הוא אף הכריז על התפטרותו, בטענה כי הסטנדרטים העיתונאים הבלתי מתקבלים על הדעת של הכתבה בניוזנייט פגעו באמון הציבור ב-BBC. "כמנהל ה-BBC, אני אחראי בסופו של דבר לכל התכנים, בתוקף היותי העורך הראשי, ולפיכך החלטתי כי המעשה המכובד עבורי יהיה להתפטר", מסר.

אנטוויסטל נכנס לתפקיד בספטמבר, במקומו של מארק תומפסון, שצפוי להפוך לעורך הניו יורק טיימס, וכבר בתחילת כהונתו נאלץ להתמודד עם אחד המשברים החמורים ביותר בהיסטוריה בת 90 שנה של ה-BBC – הגילוי כי המגיש הפופולארי ג'ימי סביל ניצל מינית בחורות צעירות.

ביקורת רבה הופנתה נגד אנטוויסטל בשל התגובה האיטית של הערוץ לחשיפה, והזעם הציבורי גבר כשהתברר כי בניוזנייט גנזו כתבת תחקיר על מעלליו של סביל, מעט לאחר מותו ובמקום זאת העדיפו לשדר תכנית הוקרה המוקדשת לו.

המחוקקים ברכו על החלטתו של אנטוויסטל, בטענה כי תחת כהונתו ה-BBC איבד ממהימנותו. "חשוב ביותר להשיב את המהימנות והאמון הציבורי במוסד הלאומי הזה", מסרה שרת התרבות מריה מילר. "חיוני שה-BBC תפעיל את המערכות הנחוצות כדי להבטיח כי ביכולתו לייצר תכניות חדשות ואקטואליה מהמעלה הראשונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות