אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת עופר השקעות: "דורון עופר נאבק באחותו תוך פגיעה בכבוד אביו" צילום: משה שי גלעד קולרציק

חברת עופר השקעות: "דורון עופר נאבק באחותו תוך פגיעה בכבוד אביו"

זאת בתגובה לעתירה של דורון עופר בבקשה לחייב את החברה להמציא לו מידע ומסמכים; הוא טוען כי ליאורה עופר קיבלה מעופר השקעות מיליוני שקלים החורגים ממה שמגיע לה

11.11.2012, 15:03 | יצחק דנון

"דורון עופר גמר אומר להיאבק באחותו וזאת אף במחיר של פגיעה בוטה, חסרת תקדים בחומרתה בכבודו של אביו המנוח ובטובתה של החברה שהיא יציר כפיו ומפעל חייו של יולי עופר", כך נאמר בתגובתה של חברת עופר השקעות לעתירתו של דורון עופר לחייב את החברה להמציא לו מידע ומסמכים הנוגעים לענייני החברה, בהתאם לזכאותו כדירקטור בחברה.   

קראו עוד בכלכליסט

עוד נאמר בתגובה: "דורון אשר קיבל מאביו המנוח בחייו הון רב, בכספים, במניות וברכוש באופן שהפך אותו לאדם אמיד מאוד, לא הסתפק בכל הטוב שהרעיף עליו אביו המנוח בחייו, וקיבל במורת רוח קשה את רצונו ואת צוואתו האחרונה של אביו".

 

יולי עופר ז"ל , צילום: עמית שעל יולי עופר ז"ל | צילום: עמית שעל יולי עופר ז"ל , צילום: עמית שעל

 

בתגובת החברה נאמר כי בקשת דורון עופר "לוקה בפגמים מהותיים, שגויה מן היסוד ונעדרת בסיס הן מהבחינה העובדתית והן מהבחינה המשפטית, ועל כן יש להורות על דחייתה על הסף".

לדברי עופר השקעות, לא טובת החברה עומדת לנגד עיני דורון כי אם האינטרס האישי-כספי שלו והוא זה המניע אותו בנקיטת הליך זה כמו גם בנקיטת הליכים נוספים בהם הוא נוקט מאז פטירת אביו יולי עופר בספטמבר 2011.

עוד נטען בתגובה כי הבקשה הוגשה לבי ת המשפט בחוסר תום לב, ללא גילוי ופירוט מלא של העובדות הצריכות לעניין, תוך שימוש לרעה בהליכי משפט, וכל זאת ממניעים ומשיקולים זרים, אשר לא לשמם הוקנתה לדירקטור בחברה זכות העיון במסמכי החברה.

לדברי עופר השקעות, בקשתו של דורון איננה אלא "מסע דיג" לצורך איתור מסמכים וראיות אשר ישמשו אותו ויאפשרו לו לאיים בהגשת תביעות כספיות אם לא יענו דרישותיו בסכסוך הרחב אותו הוא מנהל בקשר לעיזבון אביו המנוח שהוריש בצוואתו האחרונה את מלוא מניותיו בחברה לבתו ליאורה עופר.

במסגרת מאבק הירושה וכחלק בלתי נפרד ממנו, טוענת עופר השקעות, החל דורון להעלות דרישות לקבלת מסמכים ומידע מהחברה כשהוא רואה לנגד עיניו תכלית אחת בלבד - קידום האינטרסים האישיים-כספים שלו בהליך אותו הוא מנהל בביהמ"ש לענייני משפחה, לביטול צוואת אביו המנוח, וזאת על ידי הפעלת לחץ פסול על אחותו ליאורה, בחזיתות שונות, על מנת לאלץ אותה להתפשר עימו, כאשר במסגרת זו הוא לא בוחל אף לערב את עופר השקעות בסכסוך ולו במחיר פגיעה בניהולה השוטף, בעסקיה ובשמה הטוב.

עופר השקעות מגיבה לטענותיו של דורון שלפיהן אחותו ליאורה קיבלה מהחברה מיליוני שקלים החורגים מגובה הסכומים להם היתה זכאית על פי הסכם שנחתם בין האחים סמי ויולי עופר, ומדגישה כי ליאורה לא קיבלה ולו שקל אחד מקופת החברה, מעבר למגיע לה. לדברי החברה, דורון ניהל עם אביו המנוח משא ומתן עיקש תוך שהוא מעלה דרישות שונות אותן הציב כתנאי לצירוף חתימתו על הסכם האחים עופר.

"המסמכים והמידע המבוקשים על ידי דורון, אינם דרושים לו לצורך תפקידו כדירקטור אלא על מנת להלך אימים על בני משפחתו בתביעות מתביעות שונות, להפעיל עליהם לחץ, ולקדם את מאבק הירושה בו הוא מנסה לבטל את צוואתו האחרונה של אביו המנוח", נטען בתגובת החברה.

הדיון בתיק בבית המשפט נדחה לפני כחודש בהסכמת הצדדים לסוף חודש זה על מנת לאפשר להם למצות את ההידברות ביניהם בתקווה לייתר את הדיון בתיק.

מקורבים לדורון עופר מסרו כי "ליאורה עופר מנסה להמשיך ולהסתיר מסמכים שישפכו אור על פעולות מפוקפקות לכאורה שבוצעו בחברת עופר השקעות, תוך חשש לגרימת נזקים לחברה. דורון עופר הוא דירקטור ובעל אחזקה משמעותית בעופר השקעות כבר היום, ולכן לדרישתו לקבלת מידע אין כל קשר לשאלת הירושה, הנדונה בבית המשפט למשפחה תחת חיסיון.

"הניסיון להסתרת מידע בחברה שהיא ושאחד מראשיה כבר עומד לדין באישום של ביצוע עבירות פליליות, מגביר את החששות מפני התנהלות שלא כדין בעופר השקעות ע"י ליאורה עופר ומקורביה, והדברים יתבררו עד תום בפני בית המשפט, שכן הניסיון להרתיע את דורון עופר מלעמוד על זכויותיו כבעל מניות וכדירקטור באמצעות הכפשות תקשורתיות לא יצלח. אין זה ראוי שליאורה עופר גוררת את החברה למאבק באחיה, במקום לנהוג בשקיפות ובגילוי לב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות