אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי מימן מוותר על אמפל ומעביר אותה למחזיקי האג"ח צילום: אנדרס לצקו

בלעדי לכלכליסט

יוסי מימן מוותר על אמפל ומעביר אותה למחזיקי האג"ח

מקורבים למימן: הצעד - לאור ההבנה כי מיעוט קיצוני בקרב המחזיקים פועל בכל דרך על מנת לטרפד הסדר שיאפשר את החזר החוב. בשעה זו נפגשים נציגי הנושים והחברה

11.11.2012, 15:43 | גולן חזני

יוסי מימן מוותר על אמפל ומעביר אותה לידי מחזיקי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי בפגישה שמתקיימת בשעה זאת בין ועדת הנושים שמונתה על ידי בית המשפט האמריקאי וחברת אמפל, הודיעה הנהלת החברה כי בעל השליטה יוסי מימן החליט למסור את החברה לידי בעלי האג"ח. 

קראו עוד בכלכליסט

לדברי מקורבים למימן, צעד זה בא לאור ההבנה כי מיעוט קיצוני בקרב המחזיקים פועל בכל דרך על מנת לטרפד הסדר שיאפשר את החזר החוב למחזיקים, וכי לא ניתן להגיע להבנות שישרתו את טובת החברה והמחזיקים.

מקורבים למימן מסרו כי החלטה זאת באה לאחר למעלה משנה מאז נקלעה אמפל למשבר בעקבות המהפכה במצרים, שנה בה השקיע מימן מאמצים רבים על מנת להגיע להסדר חוב מול נושיה של אמפל אשר יחזק את החברה ואת יכולתה לפרוע את החוב. הללו כללו בין היתר נסיונות למיזוגים או מכירת גדות מיכליות אשר היו מעלים את ערך החברה, וטיפול אינטנסיבי ויומיומי בניסיון להחזיר את EMG לפעילות מחד ולרכז את הטיפול בהליכים המשפטיים המורכבים של תביעות בעלי המניות של EMG נגד ממשלת מצרים, מאידך.

המקורבים הזכירו כי הנציגויות שמונו על ידי המחזיקים כבר חתמו עם החברה על שני מתווים להסדר חוב אשר טורפדו על ידי מיעוט קיצוני בקרב המחזיקים, מה שאילץ את החברה להגיש בקשה להגנה מפני נושים במסגרת צ'פטר 11 בניו יורק.

מפסגות ומיטב, החברים בנציגות האג"ח של אמפל, נמסר בתגובה: "מאז הודיע מימן על אי יכולתו לעמוד בתשלומי החוב הסדירים, התנהלותה של אמפל בכלל ושל יוסי מימן בפרט הנה שערורייתית ולא מקובלת. בתקופה האחרונה המשיכו אמפל ומימן בטקטיקת משיכת הזמן במטרה לנגוס בקופת המזומנים שנותרה בחברה, לטובתו האישית ולטובת מקורביו, על חשבון ציבור החוסכים. אנו מברכים על כך שמימן הבין כי נכשל בנסיונותיו והגיע למסקנה, לאחר פניית מחזיקי האג"ח לטיפול משפטי בארה"ב במטרה לקבל את השליטה בחברה, כי לא יוכל להמשיך בטקטיקה זו והעביר את הבעלות למחזיקי האג"ח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות